Virtuvės baldų stalviršiai

Virtuvės baldų stalviršius pasirenkamas pagal bendrą vrtuvės interjero dizainą. Vienam virtuvės stiliui labiau tinka natūralaus medžio stalviršius, kitą stilių maksimaliai išbaigia marmuras ar granitas virtuvėje. 

Dažnas kriterijus, kuriuo vadovaujantis pasirenkami atitinkami virtuvės baldai, yra stalviršio stilius ir praktiškumas. Virtuvės baldų stalviršis virtuvėje atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir praktinę: ant stalviršio dirbama – pjaustoma, minkoma, lipdoma, dedama. Todėl tiems, kad virtuvėje dirba daug, tačiau norisi ir maksimalios estetikos, svarbu pasirinkti lengvai prižiūrimą, įbrėžimams ir nešvarumams itin atsparų stalviršį.

Virtuvės baldų stalviršių tipai

Įvairiam virtuvės stiliui – tiek klasikiniam, tiek moderniam – tinka natūralaus medžio stalviršis. Medis visuomet asocijuojasi su namų jaukuma, šiluma ir natūralumu. Be to, jis ilgaamžis, atsparus smūgiams, patvarus ir visuomet estetiškas. Visgi natūralaus medžio stalviršis turi ir kelis trūkumus: medis neatsparus drėgmei, taip pat natūralioje medienoje dažnai kaupiasi kenksmingi organizmai, bakterijos, todėl reikalinga gera priežiūra.

Granitinis stalviršis – priešingai – labai lengvai prižiūrimas ir atsparus tiek drėgmei, tiek nešvarumams, tiek smulkiems pažeidimams. Tai glotnaus ir lygaus paviršiaus, ilgaamžiškas ir itin praktiškas stalviršis, kuriantis prabangios ir elegantiškos virtuvės įspūdį. Granito stalviršių didžiausias trūkumas – aukšta kaina.  

Marmurinis stalviršis – itin lygaus paviršiaus, drėgmei ir karščiui atsparus stalviršis. Tai labai estetiškai ir prabangiai atrodantis virtuvės baldų stalviršis. Bėda ta, kad marmuras poringas, todėl dažančios medžiagos, tokios kaip vynas, kava ir pan., nesunkiai įsigeria į akmenį ir palieka dėmes. Lyginant su granitiniu stalviršiu, marmuro paviršius yra minkštesnis, todėl ne toks atsparus įbrėžimams.

Kur kas atsparesnis įbrėžimams yra dirbtinio akmens stalviršis. Jis atsparus tiek pažeidimams, tiek karščiui (iki 100 laipsnių celsijaus) ir drėgmei. Tokį stalviršių lengva prižiūrėti. Dirbtinio akmens stalviršis visuomet atrodo stilingai ir estetiškai, jame nesikaupia kenksmingos medžiagos. Pagrindinis trūkumas – ribotas spalvinis pasirinkimas.

Laminuotas stalviršis (laminatu dengta medžio drožlių lenta) virtuvės baldams – tai vienas populiariausių ir pigiausių pasirinkimų šiandien. Viena geriausių šio tipo stalviršių ypatybių – itin platus spalvinis pasirinkimas, todėl virtuvės baldai su laminuotu stalviršiu puikiai pritaikomi įvairiausiuose interjeruose. Maža to, tai labai lengvai prižiūrimi, dėmėms atsparūs stalviršiai. Deja, lengviau braižosi.