Patarimai, kaip susikurti tobulą virtuvę

Jeigu paklaustume, kuri vieta namuose kelia geriausias emocijas, turbūt daugelis atsakytų, jog tai – virtuvė. Visai nieko keisto. Juk būtent virtuvė suburia visą šeimą į vieną erdvę, kur ragaujamas drauge gamintas maistas, dalijamasi istorijomis ir patirtimis. 

Jei ketinate įsirengti virtuvę ir norite, kad virtuvės erdvė būtų jaukus šeimos narių traukos centras, turime keletą patarimų.

KAIP SUSIKURTI SVAJONIŲ VIRTUVĘ?

Svarbiausia – išlaikyti erdvę 

Virtuvė yra ta vieta, kurioje visuomet vyksta veiksmas. Nuo įprasto pusryčių gaminimo su rytiniu šeimos narių šurmuliu ir pasiblaškymais iki vakarinių degustacijų su draugų kompanija. Todėl, kuriant virtuvės planą, būtina numatyti, kad virtuvėje būtų užtektinai erdvės, kad virtuvėje būtų lengva judėti net ir esant grupei žmonių. 

Platūs praėjimai ir erdvesnė virtuvės darbo zona ypač aktuali šeimoms su mažais vaikais, kurie dažnai mėgsta „nardyti” ir atsidurti netinkamose vietose. Pakanka įsivaizduoti ankstyvą rytą, kai visa šeima skuba į savo kasdienius darbus ir veiklas. Kuo platesnė virtuvės erdvė, tuo sklandžiau „įvyksta” pusryčiai. Erdvesnė virtuvė leidžia lengviau judėti, laisviau dirbti, yra saugesnė. Netikėtai užkliudytos keptuvės ar su kakta išmėginto stalviršio kietumo tikimybė sumažėja bent jau perpus. 

Baldų išdėstymas – komfortiškam darbui virtuvėje

Kiekvienam – net ir nemėgstančiam leisti laiko virtuvėje – svarbu, kad virtuvės baldai būtų išdėstyti patogiai, priklausomai nuo virtuvės šeimininko poreikių. Juk itin nepatogu, kai iš čiaupo pripylus puodą vandens tenka nešti jį tris metrus iki kaitlentės. Visų pirma, patogiai ir praktiškai apstatyta virtuvė taupo laiką, o antra, kuria geresnę gyvenimo kokybę. Todėl rengiant virtuvės projektą, didelis dėmesys turėtų būti skiriamas numatyti tinkamiems atstumams, aukščiams ir ilgiams. 

Svarbu gerai apsvarstyti, kurioje vietoje stovės buitinė įranga – šaldytuvas, kaitlentė, orkaitė, ir kokiame aukštyje kabės spintelės. Nuo to priklausys visas virtuvės baldų projektas. Geriausiai šiais klausimais konsultuoja virtuvės baldų gamintojai, kurių užduotis yra suprojektuoti virtuvę pagal kliento poreikius ir turimus namų brėžinius. Antras jų žingsnis – originalių virtuvės baldų gamyba bei jų montavimas.

Baldų kokybė – jų funkcionalumas 

Kad virtuvėje būtų malonu „suktis” ir darbai vyktų sklandžiai, svarbu pasirūpinti, kad virtuvės baldai būtų maksimaliai funkcionalūs. Patogiai ir protingai atsidarantys stalčiai bei spintelės, lentynos ir kabyklėlės – visa tai turi ne kliudyti, o pasitarnauti kokybiškam laikui virtuvėje.

Labai patogu, kai virtuvės stalviršis, ant kurio ką tik buvo pjaustomos salotos, atfiksavus ratukus, „išvažiuoja” kaip baras, prie kurio gali susiburti pasivaišinti artimieji ir draugai. Arba kai spintelėje sumontuojami keli papildomi praktiški stalčiai pagal virtuvės šeimininko reikmes. Funkcionalumas – kad ir koks būtų baldų stilius – suteikia daugiau galimybių ir padeda lengviau organizuoti darbą bei įgyvendinti įvairius sumanymus.