Miegamojo lovos: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Kurti miegamojo erdvę ir ieškoti tinkamos miegamojo lovos skamba kaip smagus ir viliojantis užsiėmimas: derinamos mėgstamos spalvos, ornamentai, renkamos maloniausios ir praktiškiausios medžiagos, vertinamas funkcionalumas… Visgi dažnai nutinka taip, jog renkantis lovą kyla vis daugiau ir daugiau klausimų: kokio dydžio lova reikalinga? Ar reikalinga patalynės dėžė? Kokio dizaino lovą rinktis? Kur rasti funkcionalią lovą? Miegamojo lovos paieškos kainuoja vis daugiau laiko, jėgų ir nervinių ląstelių. Kaip išsirinkti miegamojo lovą sklandžiai ir be didesnių rūpesčių? Štai keli patarimai, į ką atkreipti dėmesį, renkantis miegamojo lovą.

Pagrindiniai klausimai, kylantys renkantis miegamojo lovą:

  • Viengulė ar dvigulė?
  • Kokio dydžio?
  • Aukšta ar žema?
  • Pakeliama ar ne? Jei pakeliama, tuomet iš šono ar kojūgalio?
  • Ar reikalinga patalynės dėžė?
  • Koks dizainas? Kokios medžiagos?
  • Pirkti ar gaminti?

Koks lovos dydis tinkamiausias?

Pirmiausiai Jums reikia nuspręsti, kokio dydžio lova stovės miegamajame. Geriausią sprendimą priimsite atsižvelgę į kambario išmatavimus, savo asmeninius poreikius bei miego įpročius.

Dažniausiai renkamasi iš standartinio dydžio lovų: viengulės – 80, 90 arba 100 cm, dvigulės – 140, 160, 180 cm. Jei miegamojo erdvė didelė, o jūs miegate neramiai arba paprasčiausiai mėgstate komfortą, miegamajame lengvai įsiteks ir 200 cm ar dar platesnė lova. 

Rinkdamiesi lovos dydį, atkreipkite dėmesį, ar lieka pakankamai vietos praeiti (apie 40–50 cm). Įprastai galvūgalis yra glaudžiamas prie sienos, tad svarbu, kad aplink lovą iš galo ir abiejų šonų būtų palikta vietos patogiai praeiti ar pastatyti knygų stalelį.

Miegamojo lovos aukščio pasirinkimas priklauso nuo interjero ir jūsų įpročių. Aukštos lovos yra populiaresnis pasirinkimas. Būtent į aukštą lovą patogiau įlipti ir išlipti. Tačiau tiems, kas bijo naktį iškristi iš lovos arba tiesiog mėgsta jausti žemę po kojomis, siūlomas platus žemų lovų pasirinkimas. 

Dviaukštės miegamojo lovos dažniausiai statomos vaikų kambaryje, taupant vietą. Tai labai praktiška: lova užima mažiau vietos, tad žaidimų erdvė lieka didesnė.

Lovos dizainas – miegamojo akcentas

Lovos dizainas didžiąja dalimi lemia viso miegamojo interjerą. Gražiai ir stilingai kambario interjerą išpildanti miegamojo lova yra labiausiai akį traukianti kambario detalė.

Rinkdamiesi lovos spalvą, atkreipkite dėmesį į vyraujančias miegamojo spalvas, raštus. Galima rinktis vieną vyraujančių spalvų arba skirtingą, ryškesnę, įspūdį keliančią, bendrame miegamojo interjere derančią, bet svarbiausiu akcentu tampančią spalvą, raštą ar ornamentą.

Lova be galvūgalio dažniausiai atrodo labai kukliai, paprastai. Galvūgalis suteikia lovai prašmatnumo. Galvūgalių yra įvairiausių stilių: aptrauktų oda, gobelenu, natūralaus medžio, netgi pintų ar kaldintų. Pasirinkite labiausiai jūsų namų interjere derančio stiliaus galvūgalį.

Apsvarstykite, kokios medžiagos lovos norite: natūralios medienos, eko odos, tekstilinės ar pan. Įvertinkite medžiagų kokybę, patvarumą, praktiškumą ir ilgaamžiškumą. Juk lovą dažniausiai renkamės mažiausiai dešimtmečiui, tad medžiagų kokybė ir patvarumas vaidina itin svarbų vaidmenį. 

Daugiau apie miegamojo kambario stilių skaitykite čia.

Lovos funkcionalumas – pagal individualius poreikius

Siekiant patogumo ir komforto, svarbu apgalvoti, kokio lovos funkcionalumo tikitės. Pakeliamos lovos su patalynės dėžėmis yra labai praktiškas pasirinkimas. Ypač tuomet, kai spintose netelpa kaldros, pagalvės, patalynė ar – galiausiai – nenešiojami sezoniniai batai. Galima rinktis lovą su įprasta patalynės dėže po lova, lovą su integruotais stalčiukais arba vienu dideliu išvažiuojančiu stalčiumi. Priklausomai nuo lovos pozicijos miegamajame, nuspręskite, kaip patogiau kelti lovą: iš šono ar kojūgalio.

Baldų salonas ar miegamojo lovų gamyba?

Salonuose miegamojo lovų pasirinkimas labai gausus. Tačiau turintiems individualių sumanymų ar ypatingų poreikių rekomenduojama kreiptis į baldų gamintojus. Miegamojo lovų gamyba yra puiki išeitis turintiems originalią viziją ir tiems, kurie nenori gaišti laiko vaikštant po baldų salonus. Miegamojo lovų gamintojai ne tik įgyvendina klientų sumanymus, bet ir teikia vertingų patarimų lovų funkcionalumo, dizaino, medžiagų parinkimo klausimais.

Rinkdamiesi miegamojo lovą, neskubėkite. Tai labai svarbus sprendimas, nuo kurio priklausys ne tik kambario interjeras, bet ir jūsų miego kokybė, savijauta bei sveikata.