Kokie būna virtuvės baldai?

Didelis virtuvės baldų pasirinkimas džiugina iki tol, kol ateina laikas galutinai apsispręsti. Baldų įvairovė galvoje sukelia tikrą sumaištį. Spintelės, stalčiai, lentynos ir virtuvės salos – ką pasirinkti? Kur statyti? Kaip derinti? Tam, kad būtų lengviau apsispręsti, susipažinkite su pagrindiniais virtuvės baldų tipais bei panaudojimo galimybėmis.

Apatiniai baldai

Apatiniai virtuvės baldai statomi ant grindų. Tai svarbiausia virtuvės dalis. Apatinėse spintelėse arba stalčiuose telpa didžiausias virtuvės turtas: keptuvės, puodai, įrankiai, dideli indai, salotinės, mėsmalės ir pan. Dažniausiai apatinėse virtuvės spintelėse laikoma sunkesnė virtuvės įranga arba dideli indai, naudojami kepti, virti, malti.

Vienoje ar dviejose apatinėse virtuvės spintelėse visuomet laikoma šiukšlių rūšiavimo sistema.

Apatinių virtuvės baldų stalčiai pritaikomi įvairiai. Juose laikomi stalo serviravimo įrankiai, padėklai, lentelės. Žemiau kriauklės arba kaitlentės montuojamuose vertikaliuose stalčiuose statomi aliejaus, acto buteliai, taip pat įvairūs gėrimai. 

Spintelės gali būti atidaromos į viršų, į šoną, ištraukiamos, atšokančios, spustelint fiksatorių.

Apatinių baldų tipas (atviras, uždaras baldas) bei išplanavimas priklauso nuo individualių poreikių. Profesionalūs virtuvės baldų gamintojai gali pasiūlyti labai originalių ir praktiškų idėjų, kaip virtuvę paversti patogesne ir funkcionalesne.

Viršutiniai baldai

Viršutiniai virtuvės baldai yra ant sienų kabinamos spintelės, stalčiai ir lentynos. Viršutiniai virtuvės baldai montuojami ne visose virtuvėse, tačiau daugeliui žmonių jie praktiški ir patogūs. Dažniausiai viršutiniai virtuvės baldai skirti laikyti lėkštes, puodelius, stiklines, kitus virtuvės reikmenis. Kartais viršutinės spintelės atlieka tik dekoratyvinę funkciją.

Įprastai ant sienų kabo dvidurė spintelė su indų džiovykle, taip pat keli baldai – spintelės, lentynėlės – prieskoniams, kitiems biriems produktams laikyti. 

Spintelės gali būti atidaromos įvairiai, atsižvelgiant į bendrą dizainą ir virtuvės baldų išdėstymą erdvėje.

Papildantys baldai

Virtuvę papildantys baldai dažniausiai montuojami tarp apatinių ir viršutinių baldų. Tai gali būti papildoma spintelė įvairiems produktams ar virtuvės įrangai laikyti, taip pat stalčiai, lentynos ar įvairūs laikikliai, esantys arčiau virtuvėje dirbančio žmogaus ir palengvinantys darbą virtuvėje. 

Ant papildomų lentynėlių laikomi indų plovikliai, kempinės, taip pat duoninės, druskinės ir t. t. Neretai lentynėlės puošiamos žaismingais stiklainiais su įvairiomis kruopomis bei kitais biriais produktais, aliejaus buteliais.

Profesionalūs baldininkai kokybiškai įgyvendina įvairias virtuvės dizaino idėjas ir pritaiko pagal individualius klientų poreikius.

Virtuvės sala

Moderniose virtuvėse salos statomos vis dažniau. Jei virtuvės erdvė didelė, sala puikiai išpildo visas funkcionalumo ir estetikos reikmes.

Dažniausiai virtuvės sala naudojama kaip papildomas darbastalis gaminti maistą arba kaio priebėga trumpam prisėsti ir greitai užkąsti. Tačiau kartais sala įdarbinama visai dienai ir, atlikdama galybę funkcijų, virsta pačiu pagrindiniu virtuvės baldu.

Jei sala yra pagrindinis virtuvės baldas, tuomet čia telpa viskas: spintelės maisto produktams bei virtuvės įrangai laikyti, stalčiai, nišos, taip pat čia montuojamos kaitlentės ar plautuvės.