Virtuvės spintelės – tipai, paskirtis ir pasirinkimo taisyklės

Sunku įsivaizduoti virtuvės dizainą be spintelių maistui, stalo įrankiams ir kitiems namų apyvokos reikmenims laikyti. Vieno svarbiausių namų kambarių interjeras turėtų įkvėpti kurti kulinarinius šedevrus, būti patogus, funkcionalus ir estetiškas. 

Rinkdamiesi baldus pirmiausia turėtumėte vadovautis kambario dydžiu. Pagrindinė taisyklė renkantis laikymo sistemas nedidelei virtuvei – racionalus erdvės panaudojimas. Neperkraukite patalpos nereikalingais baldais.

Virtuvės spintelės pagal paskirtį gali būti skirstomos į kelis pagrindinius tipus:

  • paprastos spintelės su lentynomis
  • įmontuojamų prietaisų laikymo sistemas;
  • spintos-džiovyklės.

Skirtingų tipų virtuvės spintelės naudojamos siekiant organizuoti funkcionalią ir patogią erdvę virtuvės įrangai:

  • pakabinamos
  • pastatomos ant grindų
  • kampinės spintelės;
  • pieštukinės.

Kiekvienas tipas turi savo funkcinę paskirtį ir dizaino ypatybes.

Sieninės virtuvės spintelės

Pakabinami modeliai yra viršutinėje virtuvės komplekto eilėje. Pagrindinė baldų paskirtis – laikyti indus ir maistą maistui gaminti. Atskirai kategorijai priskiriamos gartraukio spintelės. Pakabinamos laikymo sistemos pasižymi kompaktiškais matmenimis ir palyginti nedideliu svoriu. Pagrindiniai sieninio modulio konstrukciniai elementai yra rėmas, vidinis užpildas ir fasadas. Pagal konstrukcines savybes sieninės virtuvės spintelės skirstomos į šiuos tipus: uždaras, atviras, kombinuotas. Pirmojo tipo gaminiai standartiškai yra su durelėmis ir lentynomis. Atviros sistemos neturi priekinės dalies. Kombinuotuose modeliuose derinami uždarų ir atvirų spintelių elementai.

Virtuvės grindų spintelė

Grindų spintelės – tai vienų arba dviejų durų spintelės, montuojamos ant grindų po stalviršiu. Grindų modeliai yra daug masyvesni ir erdvesni nei viršutiniai moduliai. Apatinės eilės spintelėse laikomi masyvūs namų apyvokos daiktai ir įmontuojami prietaisai. 

Kampiniai modeliai 

Kampinės spintelės naudojamos L formos virtuvės komplekto išdėstyme. Šis baldas leidžia kuo racionaliau išnaudoti laisvus nedidelės patalpos kampus, pasižymi didele talpa ir kompaktiškais matmenimis.

Virtuviniai penalai

Pagrindinis penalo skirtumas – laikymo modulio aukštis, paprastai spintelė-kolona užima visą erdvę nuo grindų iki lubų. Priklausomai nuo sekcijų skaičiaus, spintelės skirstomos į viengubus arba daugiaduris modelius. Penalų spintelės naudojamos daugeliui produktų, stalo įrankių ir kitų virtuvės reikmenų laikyti.

Baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” siūlo ne tik kokybiškų, patikimų ir stilingų baldų gamybą, bet ir profesionalaus dizainerio paslaugas. Mūsų specialistai atvyks į Jūsų namus, atliks atitinkamus matavimus, išklausys Jūsų pageidavimus dėl baldų ir parengs unikalų patogios, stilingos individualios virtuvės dizaino projektą.