Virtuvės sala: tipai

Virtuvės sala – labai funkcionalus ir patogus virtuvės baldas, pasitarnaujantis įvairiais tikslais: čia gali būti ruošiamas maistas, laikomi įvairūs virtuvės reikmenys bei technika, čia gali būti tiekiamas maistas, rengiami vakarėliai. Kad būtų lengviau pasirinkti, kuri virtuvės sala geriausiai atitinka poreikius, trumpai apie skirtingus salų tipus.

Stačiakampė virtuvės sala – tai pailgas darbastalis su spintelėmis apačioje. Stačiakampio formos sala padidina maisto ruošimo plotą ir talpina daugiau asmenų. Tai lengvai iš visų kampų prieinama ir apeinama sala, kuri labiausiai tinka ne itin erdviose virtuvės patalpose.

Erdviose virtuvės patalpose labai dažnai montuojama L formos sala. Su šio tipo sala puikiai „išpildomi” visi virtuvės baldai ir bendra virtuvės erdvė. L formos sala gerokai padidina darbinį plotą ir talpina daug asmenų. Taip pat šis griežtos figūros baldas puikiai padalina erdves ir atskiria valgomąjį nuo darbinės erdvės.

U formos virtuvės sala yra neįtikėtinai funkcionali ir erdvi. Čia galima gaminti maistą, laikyti visus virtuvės reikmenis, sandėliuoti, taip pat tai puikus valgomasis, skirtas gausiai būriuotis. Tačiau svarbu paminėti, jog tai labai didelis baldas, kurį prižiūrėti yra sudėtingiau nei L ar stačiakampio formos salas. Be to, U formos salai įrengti reikia labai daug erdvės. Tad šis salos tipas skirtas ne kiekvienam.

Kilnojamoji sala – tai puikus mobilus baldas, sukuriantis patogią papildomą darbo arba valgymo vietą. Mobili sala labai tinka mažose virtuvėse, kai, esant reikalui, sala pasitarnauja maisto ruošimui ar kaip valgomasis, o vėliau ji išvežama ir taip atlaisvinama virtuvės erdvė. 

portable kitchen island with stools

Natūralaus medžio salos privalumas yra tas, kad jis amžinai klasiškas ir madingas. Medis visuomet asocijuojasi su jaukumu, šiluma, ramybe, be to, visuomet atrodo įspūdingai. Svarbu atsiminti, kad natūralų medį reikia ypatingai prižiūrėti. Medis yra mėgstama bakterijų ir kitų kenksmingų organizmų dauginimosi vieta. Kita vertus, reguliariai ir atsakingai prižiūrint, natūralaus medžio sala tarnauja ilgiau nei bet kurio kito tipo salos. 

Akmens sala visuomet kuria modernios virtuvės įspūdį. Akmeninę – ar tai būtų granito, marmuro, kvarco – salą daug lengviau prižiūrėti ir valyti nei natūralaus medžio. Maža to, dėl savo savybių akmeninis darbastalis visuomet unikalus ir atrodo originaliai.

Plati virtuvės sala montuojama virtuvėse, kuriose vyksta intensyvus gyvenimas: daug ir dažnai gaminama, dirbama, valgoma, būriuojamasi. Ant plataus darbastalio telpa įvairi virtuvės technika, kriauklė, apatinėse spintelėse laikomi virtuvės reikmenys, įrankiai, maisto produktai, atliekų rūšiavimo sistemos. Plati sala suteikia daug erdvės tiek dirbti, tiek pusryčiauti / pietauti / vakarieniauti, tiek sandėliuoti.

Siaura sala tinka nedidelėse erdvėse, virtuvėse, kurioje mažai vietos. Ji ypač tinka ten, kur norisi erdvę padalinti, atskirti. Siaura sala gali atlikt itiek sandėliavimo, talpinimo funkciją, tiek valgomojo funkciją. Čia taip pat galima dirbti, gaminti maistą.