Virtuvės pagal užsakymų katalogą. Dizaino tipai ir fasado dekoro galimybės

Virtuvės komplekto priekis yra priekinė jo pusė. Kaip taisyklė, fasadą vaizduoja baldų kompoziciją sudarančių elementų durelės.Būtent priekinės baldų plokštės yra atsakingos už virtuvės interjero išvaizdą. Jos turi būti ne tik estetiškos, bet ir atsparios agresyviems poveikiams – aukštai temperatūrai, saulės spinduliams, drėgmei, aliejaus ir riebalų purslams. Tik tokiu atveju komplektas galės ilgai išlaikyti savo pirminę išvaizdą ir ilgus metus džiuginti namų šeimininkus.

Virtuvės baldų fasadą sudaro dvi dalys: pagrindas ir dekoratyvinė danga.

Fasado pagrindas yra patvarios medžiagos plokštė, lemianti pagrindines konstrukcijos eksploatacines savybes. Dekoratyvinė danga atsakinga už baldo išvaizdą ir kartu apsaugo pagrindo plokštę nuo aukštos temperatūros ir drėgmės. Tai plonas labai patvarios ir estetiškos medžiagos sluoksnis.

Šiuolaikiniai baldų gamintojai siūlo šių tipų virtuvės fasadus:

 • karkasines;
 • kietąsias.

Rėminiai fasadai

Rėminiai fasadai – tai dviejų medžiagų derinio konstrukcijos, iš kurių viena yra audeklo vidurys, o kita – jo rėmas. Kartais naudojama ta pati medžiaga, o gaminio rėminė konstrukcija yra dėl dizaino ypatybių. Tačiau dažniausiai fasadai gaminami iš skirtingų medžiagų, o karkasui naudojami brangesni variantai.

Karkasas gali būti: medinis; aliuminio; medžio drožlių plokštės; MDF.

Karkasiniai fasadai turi šių privalumų:

 • nebrangiai kainuoja;
 • galimybė gaminti nestandartinių dydžių gaminius;
 • dviejų medžiagų derinys vienoje konstrukcijoje suteikia plačias dizaino fantazijos galimybes ir leidžia įgyvendinti drąsiausius interjero sprendimus.

Tokios konstrukcijos turi ir trūkumų:

 • siūlės;
 • sudėtinga valyti;
 • mažesnis atsparumas dilimui.

Vientisi fasadai

Vientisas virtuvės spintelių fasadas yra praktiškesnis – tai plokštė be siūlių ir sujungimų. Ji pasižymi didesniu tvirtumu, nebijo drėgmės ir nesideformuoja esant aukštai temperatūrai.

Vienintelis vientisų fasadų trūkumas – didelė jų kaina.

Virtuvės fasado pagrindas – iš ko jis gaminamas?

Virtuvės fasadų pagrindas gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų, įskaitant natūralią medieną, MDF ir medžio drožlių plokštes.

Medžio masyvo gaminiai jau seniai pripažinti nesenstančia klasika. Jie tarnaus ilgai ir niekada neišeis iš mados. Šiuolaikiniai mediniai fasadai specialiai apdorojami, kad būtų išsaugotas unikalus natūralus medžiagos raštas ir kartu jie būtų apsaugoti nuo drėgmės, karštų garų ir blukimo. Pagrindinis medinių plokščių trūkumas – didelė jų kaina.

MDF yra medžiaga, sudaryta iš smulkių medienos drožlių, suklijuotų dideliu slėgiu naudojant natūralios kilmės dervas. MDF fasadai yra ekologiški, tvirti ir ilgaamžiai – tai bene geriausias prieinamos kainos ir aukštos kokybės derinys.

Medžio drožlių plokštės (medžio drožlių plokštės) savo sudėtimi panašios į MDF, tačiau joms gaminti naudojamos sintetinės dervos, todėl medžiaga yra pigesnė, bet prastesnės kokybės. Jei norite sutaupyti pinigų ir nusipirkti rinkinį su medžio drožlių plokščių priekinėmis plokštėmis, atkreipkite dėmesį į jų viršutinę dangą – ji turi būti kuo patikimesnė. Priešingu atveju, jei bus pažeistas dangos vientisumas, medžio drožlių plokštės fasadas greitai praras savo formą. Be to, kyla pavojus, kad gali išgaruoti žmogaus sveikatai pavojingi garai.

Virtuvės baldų fasadų dangų tipai

Baldų gamintojai naudoja įvairias dangas, kad suteiktų fasadui patrauklią išvaizdą:

 • emalė (dažai, lakai);
 • plastikas;
 • PVC;
 • fanera.

Virtuvės fasado angų sistemų tipai

Fasadų ergonomika ir naudojimo patogumas priklauso nuo naudojamų durelių atidarymo mechanizmų. Yra šios sistemos: varstomoji; stumdomoji; varstomoji; pakeliamoji.

Jei pasirinksite virtuvės fasadą ne tik atsižvelgdami į savo skonio pageidavimus, bet ir į virtuvės bei baldų savybes, jis tarnaus ilgai, todėl spintelės bus patogios, o kambarys jaukus ir patogus.

Pirmaujanti nestandartinių baldų gamintoja yra baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas”. Ja pasitikima jau daugiau kaip 20 metų, nes įmonė garantuoja savo gaminių kokybę, ilgaamžiškumą ir unikalumą. Virtuvės pagal užsakymų katalogą galite rasti mūsų svetainėje. Su mumis patogu susisiekti telefonu: +370 637 66669 arba palikus užsakymą svetainėje.