Virtuvę su baro stalviršiu gana patogu naudoti. Pasirinkus tinkamą prekystalio aukštį ir kėdes prie jo, prie jo galima patogiai įsitaisyti. Jį labai patogu naudoti greitiems pusryčiams ar užkandžiams. Be to, baras atrodo labai gražiai ir padaro virtuvę stilingesnę bei estetiškesnę. Tačiau visa tai įmanoma, jei planuojant ir įrengiant jį nebus padaryta tam tikrų klaidų.
Kokios klaidos galimos planuojant virtuvės baldus su baru
Planavimo etape verta apsvarstyti, kaip ir kur virtuvėje įrengsite barą. Šiuo metu yra keletas virtuvės baldų su baro stalviršiu variantų: pusiau salos, salos, sieniniai, su palange ir pan. Tačiau ar visi jie vienodai gerai atrodo skirtingose aplinkose?
Apžvelkime.
- Baro prekystalio įrengimas “saloje” arba “pusiasalyje”, jei turite mažą virtuvę. Baro prekystalis užima 2-3 kvadratinius metrus viso patalpos ploto. Šis variantas tinka studijos tipo bute, erdviame užmiesčio name arba virtuvėje, sujungtoje su lodžija ar svetainės koridoriumi. Naudodami stelažą galite sėkmingai zonuoti erdvų kambarį.
- Baro prekystalis ant palangės pagrindo netinka didelei virtuvei. Jis atrodys ne vietoje didelėje erdvėje. Dažnai šis variantas pasirenkamas nedidelėje virtuvėje, kai baro prekystalis reikalingas vietoj klasikinio valgomojo stalo. Na, o jei gamindami maistą norite grožėtis vaizdu pro langą, geriau iš palangės padaryti darbo vietą su kriaukle.
- Aštrūs kampai prie prekystalio. Jie dažnai gali būti sumušimų, nubrozdinimų ir įbrėžimų priežastimi. Todėl rekomenduojame stalviršį padaryti apvalų arba ovalų.
- Per siauras stalviršis prie baro. Sutikite, kad nėra labai patogu sėdėti prie stalo, kai keliai remiasi į sieną, stulpą ar radiatorių. Mažiausias stalviršio gylis turėtų būti 30 cm. Jei virtuvės plotas leidžia, geriau padaryti 50-60 cm gylio stalviršį.
- Per trumpas stalviršis. Rinkdamiesi stalviršio parametrus, nepamirškite, kad 50-60 cm turėtų būti skirta vienai sėdimai vietai. Jei vienam žmogui tenka 45 cm, tai vienu metu prie tokio stalviršio dviem žmonėms bus nepatogu būti.
- Neteisingai pasirinktas aukštis. Klasikinis baro prekystalio aukštis yra 110-120 cm nuo grindų. Dėl tokio aukščio problemų neturėtų kilti. Svarbiausia šiuo atveju pasirinkti tinkamas kėdes, kad jos nebūtų nei per aukštos, nei per žemos. Optimalų kėdės sėdimosios dalies aukštį reikėtų apskaičiuoti taip: stalo aukštis minus 35-40 cm.
- Naudojamas uždaras baro stalviršis, nors virtuvė ir taip perkrauta masyviais elementais. Šiuo atveju palankiau atrodo atviro tipo variantas, kurį sudaro pats stalviršis ir atramos.
- Tamsūs atspalviai klaidingai pasirenkami, jei nenorima jų dažnai valyti. Būtent ant tamsių spalvų vandens dėmės ar kiti nešvarumai bus labiau pastebimi.
- Prastas baro prekystalio apšvietimas. Jis gali lengvai sugadinti jūsų vakarą su svečiais. Todėl rekomenduojama naudoti šviestuvus, pakabinamus šviestuvus arba taškinius šviestuvus. Idealu, jei šviesos šaltinis yra tiesiai virš stalviršio 70 cm aukštyje. Jei bus žemiau, rizikuojate atsitrenkti galva į šviestuvo gaubtą.
Baldų įmonės UAB “Baldų arsenalas” dizaineriai ir meistrai žino visas šiuolaikinių virtuves baldų planavimo ir gamybos paslaptis bei rekomendacijas. Kreipkitės į mus ir mes sukursime Jums dizainą, pagaminsime ir sumontuosime patogius, patikimus ir unikalius baldus pagal Jūsų asmeninį “iki raktų” projektą.