Jei ketinate patys surinkti virtuvės baldus, pirmiausia turėtumėte parengti projektą. Tačiau norėdami tai padaryti, turite pasirinkti optimalius matmenis, kad būtų patogu naudoti.
Parduotuvėse, kuriose prekiaujama paruoštais virtuvės baldais, dažniausiai pateikiami tokių dydžių komplektai, kurie labiausiai atitinka standartinių posovietinių butų dydį. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad skirtingais laikotarpiais statyti daugiabučiai namai yra skirtingo ploto, lubų aukščio ir konfigūracijos. Todėl nereikia kalbėti apie kokius nors standartinius dydžius, tai ne visai tinkama sąvoka. Šiais laikais dauguma komplektų gaminami pagal užsakymą. Vis dėlto stengiamasi, kad elementų dydis būtų artimesnis standartiniams matmenims.
Virtuvės baldų gamybai valstybė nėra nustačiusi jokių standartų. Tačiau yra neoficialūs standartai, pagrįsti mokslininkų ir dizainerių išvadomis ir padiktuoti naudotojų patirties. Taip pat atsižvelgiama į tokius veiksnius kaip ergonomika ir šiuolaikinės technologijos. Todėl gamintojai stengiasi laikytis šių standartų. Tačiau, priklausomai nuo modelio, modulių matmenys gali šiek tiek skirtis.
Virtuvės modulių plotis
- Siaurų modulių plotis yra 15, 20 ir 30 centimetrų. Jie naudojami atvirai vyno saugyklai arba kroviniams įrengti. 2. 30 cm pločio modulyje galima įrengti lentynas ir dureles. Tačiau nepamirškite, kad anga tokios dėžės viduje bus tik 26 cm, o tai nėra labai patogu.
- Vidutinio pločio moduliai – 40, 45, 50, 60 cm. Tai biudžetinių baldų arba mažų virtuvių komplektų pagrindas. O prietaisai įmontuojami į 45 arba 60 centimetrų pločio modulius. Vidurinėse spintelėse apačioje įrengti stalčiai ir lentynos, o viršutinėje eilėje – lentynos.
- Platūs moduliai – 80 ir 100 centimetrų. Žemiau – naudojama pusantros ar dvigubos kriauklės montavimui. Ir dažniausiai juose įrengiamos lentynos arba stalčiai. Viršuje jie naudojami indams džiovinti, juose įrengtos lentynos su pakeliamomis arba varstomomis durelėmis. Tačiau esant tokiam pločiui, daug patogiau yra pakeliamos durelės.
- Didesnis plotis – 120 cm ir daugiau. Dabar baldų furnitūros rinkoje yra naujų daug tvirtesnių ištraukimo ir atidarymo mechanizmų, kurie atlaiko dideles apkrovas. Tai leidžia padaryti viršutinius ir apatinius stalčius daug platesnius.
Šiuolaikiniai dizaineriai kuria aukšto lygio baldų komplektus su net 180 cm pločio stalčiais. Tokio pločio modulius vargu ar galima vadinti standartiniais, tačiau tikėtina, kad netrukus jie tokiais taps.
Virtuvės modulių gylis
Virtuvės modulio gylis yra standartinis. Taip yra todėl, kad įmontuotų prietaisų ir stalviršių gylis yra 60 arba 62 cm. O virtuvės plautuvės gaminamos pagal stalviršių dydį.
Apatinių spintelių su durelėmis išorinėje sienelėje gylis paprastai yra 59,5 centimetro. 1,5 centimetro paliekama stalviršio iškyšai. Viduje matmenys gali skirtis. Įmontuojamų prietaisų vidinės erdvės gylis turi būti ne mažesnis kaip 55 centimetrai.
Sieninių spintelių gylis nustatomas dėl ergonominių priežasčių. Nors įmontuojamų prietaisų matmenys neriboja ir, atrodytų, galite daryti, ką norite, tačiau būtent tokiu atveju reikia laikytis standartų.
Sieninės spintelės daromos maždaug pusės apatinių stalčių gylio. Juk jei padarysite gilius stalčius, bus nepatogu pasiimti tai, kas juose yra. O stovėdami prie apatinių stalčių, į apatinį galite atsitrenkti galva. Todėl atverčiamų modulių gylis daromas 30-33 cm.
Virtuvės modulių aukštis
Tai vienintelis dydis, kuriam netaikomi konkretūs standartai. Šiuo atveju gamintojai neskiria daug dėmesio ergonomikai. Rekomenduojamas apatinių modulių aukštis yra 72 centimetrai. Paprastai tokio pat aukščio gaminami ir viršutiniai stalčiai. Rinkinys su vienodo aukščio moduliais atrodo harmoningai. Tačiau kai kuriais atvejais skirtingo aukščio moduliai atrodo ne mažiau organiškai.
Baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” jau daugiau kaip 20 metų projektuoja ir gamina kokybiškas ir modernias virtuvės pagal užsakymą, todėl galite mumis pasitikėti. Mūsų kūrybingi dizaineriai ir profesionalūs meistrai per trumpiausią laiką įgyvendins bet kokį baldų projektą.