Virtuvės komplektas. Keletas patarimų, padėsiančių išsirinkti geriausią nestandartinę virtuvę.

Virtuvė, po svetainės, tikriausiai yra labiausiai lankoma visos šeimos vieta. Pagrindinis jos elementas, žinoma, yra baldai. Šiuolaikiniai virtuvės komplektai išsiskiria labai dideliu funkcionalumu ir gali tapti lemiamu virtuvės interjero dizaino elementu. Kartu šiandien yra platus pasirinkimas, galintis patenkinti kiekvieną skonį. O kad pasirinkimas būtų kuo sėkmingesnis, siūlome keletą praktinių patarimų.

Patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausius virtuves baldus

  1. Lygūs, paprasti fasadai be rankenėlių. Apatinėje spintelių linijoje esantys fasadai gali turėti integruotas rankenėles. Lygius fasadus lengva prižiūrėti – tiesiog lengvai nuvalykite juos servetėle.
  2. Darbo zonos apšvietimas yra privalomas. Jutiklinis jungiklis bus puikus sprendimas. Jei turite šlapias ar purvinas rankas, galite tiesiog pridėti delną prie jungiklio, kad įjungtumėte arba išjungtumėte apšvietimą ir nieko nesusiteptumėte. Neturėtumėte dėti jungiklių ant prijuostės – jie savo patogumu nusileidžia jutikliniams jungikliams. Viršutinių spintelių apačioje įrengtas darbo vietos apšvietimas geriausiai apšvies visą darbo paviršių. Gamindami maistą lubiniai šviestuvai šviečia į pakaušį.
  3. Stalviršis ir prijuostė pagaminti iš tos pačios medžiagos. Tokiu atveju jūsų virtuvė atrodys kuo stilingiau ir brangiau. Iš tos pačios medžiagos kaip ir stalviršis pagaminta kriauklė taip pat suteiks virtuvei rafinuotumo. Pavyzdžiui, šiam tikslui tinka akrilo akmuo.
  4. Orkaitė ir mikrobangų krosnelė viename korpuse. Jums bus patogu, jei orkaitė bus šiek tiek aukščiau grindų, o mikrobangų krosnelė – virš jų. Tuomet nereikės daug lankstytis norint išimti maistą iš orkaitės.
  5. Indukcinė kaitlentė. Jei jūsų namo ar buto elektros instaliacija leidžia įrengti indukcinę kaitlentę, geriau jai teikti pirmenybę. Vienas iš privalumų yra tas, kad ant jos paviršiaus patekęs maistas nesudega, o tai reiškia, kad kaitlentę lengvai išvalysite nuo nešvarumų. Be to, vanduo ant indukcinės kaitlentės užverda 2 kartus greičiau.
  6. Visiškai integruotas, įleidžiamas gartraukis, montuojamas vienoje plokštumoje su spintelėmis. Šiuo atveju gartraukio korpuso virtuvėje beveik nesimato, nes jis paslėptas spintelėje.
  7. Ergonomiškas buitinių prietaisų išdėstymas virtuvėje. Šalia šaldytuvo turėtų būti darbo paviršius, o už jo – kriauklė. Gamindami maistą iš šaldytuvo ištrauksite maistą ir jį sudėsite, tada plausite kriauklėje, pjaustysite ir t. t.  Jei šaldytuvas, stalviršis ir kriauklė yra arti vienas kito, gaminti maistą bus patogu ir komfortiška. Indaplovė turėtų būti netoli kriauklės. Taip bus lengviau išimti indus iš kriauklės ir sudėti juos į indaplovę. Indų džiovyklė turėtų būti virš kriauklės. Tarp kriauklės ir kaitlentės pastatykite darbo vietą. Optimalus jos dydis – 1 metras. Po ja rekomenduojama įrengti stalčių stalo įrankiams ir virtuvės įrankiams.   
  8. Visos matomos korpuso dalys turėtų būti pagamintos iš tos pačios medžiagos kaip ir fasadas. Tada jis atrodys brangus ir gražus.
  9. Aukštos kokybės furnitūra. Renkantis ištraukiamus elementus, kėlimo mechanizmus ir kitus priedus, geriau teikti pirmenybę patikrintiems gamintojams. Ant priedų negalima taupyti.

Lietuvos baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” jau kelis dešimtmečius gamina kokybiškus ir stilingus nestandartinius baldus. Mūsų dizaineriai profesionaliai parengs virtuvės baldų projektą atsižvelgdami į jūsų pageidavimus, pageidavimus, virtuvės ypatybes ir dydį. O patyrę UAB “Baldų arsenalas” meistrai per trumpiausią laiką pagamins kokybiškus Jūsų svajonių baldus.