Virtuvės fasadų gamyba iš dažytos MDF plokštės – ką reikia žinoti

Išsirinkti virtuvės fasadus nėra lengva užduotis. Šiandien kalbėsime apie virtuvės fasadų iš dažytos MDF gamybos technologiją. 

MDF plokščių gamybos technologija skiriasi nuo medienos drožlių plokščių gamybos technologijos. Kaip žaliava naudojamos pjuvenos, o ne drožlės. Jos iš anksto apdorojamos garais, po to susmulkinamos ir sumaišomos su specialiomis dervomis. Vienalytė masė siunčiama į džiovyklą, kur išlyginamas plokštės drėgnumas, ciklonai pašalina oro perteklių, o formavimo mašinos suspaudžia medienos pluošto masę į kilimą, iš kurio po presais formuojamos plokštės. Atvėsusios jos šlifuojamos. Ši procedūra leidžia išlyginti lentos storį ir pašalinti visus išorinius defektus. Taip paruošiamas pagrindas tolesnei apdailai.

MDF galima laminuoti, faneruoti ir dažyti emalėmis. Galutinė plokščių kaina priklauso nuo pasirinkto dekoratyvinio sluoksnio.

Dažytų fasadų privalumai

  1. Šiandien virtuvės fasadų gamyba iš dažytos MDF plokštės yra ekologiška. Gamybos procese naudojami dažai ir lakai, kurių sudėtyje nėra kenksmingų komponentų, todėl naujos virtuvės eksploatacija nepakenks žmonių sveikatai.
  2. Skirtingų atspalvių maišymas padeda sukurti neįprastas spalvas.
  3. Dažytas fasadas lengvai atlaiko aukštą temperatūrą ir nebijo drėgmės.  Dažai giliai įsiskverbia į plokštės struktūrą ir patikimai apsaugo ją nuo išorinio neigiamo poveikio ir veiksnių.
  4. Gaminant dažytus fasadus, reikia dengti viršutiniu sluoksniu. Jis atsparus nedideliems mechaniniams poveikiams, todėl tokį fasadą labai sunku pažeisti.
  5. Galite nudažyti bet kokios formos baldų fasadą (tiesios, spindulio ar net įgaubtos).
  6. MDF dažymo būdas leidžia atkurti senus ar pažeistus fasadus.

Dažytų MDF fasadų trūkumai

  • dažytų fasadų negalima valyti abrazyvinėmis medžiagomis, kietais metaliniais šepečiais ar šveitikliais;
  • bet koks emalis, net ir aukščiausios kokybės, tiesioginiuose saulės spinduliuose blunka. Balti fasadai gali šiek tiek pagelsti, o spalvoti fasadai, priešingai, praranda savo pirminį ryškumą; 
  • fasadų dažymo technologija yra sudėtingas procesas. Emaliai (ypač su papildomais efektais) yra brangūs, todėl baldai su dažytais fasadais yra viena brangiausių baldų iš MDF rūšių.

Baldus su dažytais fasadais, ant kurių papildomas dekoras (patina, kiti dekoratyviniai elementai) yra uždėtas rankomis, pagal kainą galima lyginti su virtuvėmis, pagamintomis iš medžio masyvo.

Virtuvės gamybos pagal užsakymą paslaptys. Dažymo technologija, naudojama MDF fasadams dažyti 

Pirmiausia pagrindas šlifuojamas iki tobulo lygumo. Tada ant jo užtepamas pirmasis izoliacinis sluoksnis, kuris padeda užpildyti visus mikroįtrūkimus ir poras bei išlyginti pagrindą. Izoliaciniam sluoksniui išdžiūvus, pagrindas vėl šlifuojamas.

Kitas barjerinis sluoksnis formuojamas naudojant gruntą, kurio pagrindinė paskirtis – sudaryti barjerą, neleidžiantį dažams įsigerti giliai į plokštę. Ši procedūra sumažina dažų sąnaudas. Gruntas pagerina sukibimą, dažai geriau priglunda prie pagrindo, todėl veikiami apkrovų jie nenusitrina.

Išdžiūvus gruntui, pirmas dažų sluoksnis užtepamas purkštuvu. Tada jis paliekamas visiškai išdžiūti, po to fasadas šlifuojamas švitriniu popieriumi ir tik tada dengiamas kitas dažų sluoksnis. Sluoksnių skaičius gali būti skirtingas. Viskas priklauso nuo reikiamo dažų sodrumo. Ir tik po to dengiamas baigiamasis blizgaus arba matinio lako sluoksnis.

Baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” padės jums įsigyti patikimus, funkcionalius ir individualius baldus. Skambinkite mums telefonu: +370 637 66669 arba palikite užsakymą svetainėje, ir mūsų profesionalūs dizaineriai padės Jums sukurti bet kokių baldų projektą, kuris išpildys Jūsų norus ir optimaliai atitiks Jūsų kambario parametrus. O UAB “Baldų arsenalas” meistrai baldų komplektą pagamins, pristatys ir sumontuos kaip įmanoma greičiau.