Virtuvės baldų gamybos paslaptys. Pasirinkite aukštos kokybės stalviršį.

Vienas iš pagrindinių visų virtuvės erdvės komponentų yra maisto gaminimo zona, t. y. stalviršis. Šiuolaikiniai gamintojai nustebins plačiu stalviršių pasirinkimu, o kad nesusipainiotumėte ir išsirinktumėte geriausią sprendimą pagal savo poreikius, šiuo klausimu reikia vadovautis. Medžiagos, iš kurios bus pagamintas stalviršis, pasirinkimas yra viena svarbiausių užduočių, nes būtent šioje darbo vietoje vyks visi pagrindiniai technologiniai maisto gaminimo procesai.    

Stalviršių medžiagos

Šiandien yra daug įvairių ir originalių galimybių pasirinkti medžiagą virtuvės stalviršiui gaminti ir dar daugiau jo įgyvendinimo galimybių. Būtent:

– Medžio drožlių plokštės stalviršiai su laminuota danga (po formavimo);

– Stalviršiai iš natūralaus akmens;

– dirbtinio akmens stalviršiai;

– Stalviršiai iš medžio;

– stalviršiai iš nerūdijančio plieno;

– HPL stalviršiai.

Trumpai aptarsime kiekvieną iš šių variantų.

Medžio drožlių plokštės stalviršiai yra labiausiai paplitusi rūšis. Tai laminuotas stalviršis, sudarytas iš medžio drožlių plokštės arba MDF pagrindo ir laminato dangos. Pirkėjus jis traukia nedidele kaina ir gana gera kokybe, kuri svarbi tiems, kurie dažnai gamina maistą. MDF yra visiškai saugi medžiaga, tačiau medžio drožlių plokštės sudėtyje yra dervų, kurios gali skleisti kenksmingus garus. Kalbant apie laminavimo pasirinkimą, rekomenduojama rinktis matinį, o ne blizgų maketą, nes ant pastarojo bus labiau pastebimi nedideli įbrėžimai. Dar vienas laminato stalviršio trūkumas – jo negalima padaryti vientiso, t. y. plokščių sandūroje reikia padaryti specialų pjūvį arba paprastesnis variantas – įrengti jungiamąją juostelę.

Stalviršiai iš natūralaus akmens. Jie idealiai tinka ir dėl išskirtinio dizaino, ir dėl didelio atsparumo bet kokiems virtuvės pažeidimams. Tačiau tokie stalviršiai yra gana sunkūs ir brangūs. Tačiau jie atrodo aristokratiškai. Bazaltas, labradoritas, marmuras, gabras – tai nebaigtinis natūralių akmenų, tinkamų virtuvės stalviršiams apdoroti ir gaminti, sąrašas. Vis dėlto granitas, pasižymintis turtinga atspalvių gama, yra idealus akmeninio stalviršio variantas. Granito stalviršiai išsiskiria patrauklia tekstūra ir daugybe spalvinių sprendimų. Tokie stalviršiai taip pat yra patvarūs. Jie gali atlaikyti karštį ir yra atsparūs rūgštims. Jų negalima subraižyti. Granitą lengva prižiūrėti – tereikia servetėlės ir indų plovimo skysčio. Tačiau plauti abrazyviniais milteliais draudžiama.

Dirbtinis akmuo. Geras variantas pakeisti natūralų akmenį. Juo galima papuošti ir patobulinti virtuvės baldus. Dirbtinio akmens dangą galima poliruoti ir taip atkurti pirminę išvaizdą. Jis pasižymi išbaigta išvaizda ir patvarumu ne prastesniu nei natūralus akmuo, tačiau yra pigesnis. Savo kietumu ir atsparumu mechaniniams pažeidimams jis panašus į granitą.

Natūrali mediena. Natūralios medžiagos grožį, rafinuotumą ir jaukumą kiekvienai virtuvei suteiks medinis stalviršis. Jis iš medžio masyvo gaminamas greitai, efektyviai ir palyginti nebrangiai. Tokie stalviršiai yra ilgaamžiai, jei atliekama kruopšti priežiūra.

HPL stalviršiai. Tai itin tvirti ir itin modernūs stalviršiai nuo krašto iki krašto, pagaminti iš HPL baldinio plastiko.  Ši medžiaga nekenkia aplinkai ir yra labai atspari smūgiams, trinčiai, karštoms medžiagoms, silpnoms rūgštims, šarmams ir alyvoms. Su tokiu stalviršiu jūsų virtuvė bus labai stilinga ir praktiška.  

Baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas”. Virtuvės baldų gamyba

Pirmaujanti Lietuvos baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” jau daugelį metų specializuojasi individualių nestandartinių baldų pagal užsakymą gamyboje. Jei norite, kad virtuvė atitiktų Jūsų pageidavimus, būtų unikali ir praktiška, kreipkitės į mus. Moderni UAB “Baldų arsenalas” gamybinė bazė, unikali įranga, aukštos kokybės medžiagos ir profesionalūs specialistai garantuoja pas mus užsakytų baldų kokybę, ilgaamžiškumą ir optimalią kainą.