Virtuvės baldų gamybos paslaptys. Kampinės kriauklės, jų privalumai ir trūkumai.

Kampinė virtuvės kriauklė – tai ne tik kampe įrengta kriauklė. Kampinė plautuvė yra įdomios formos, panašios į trapeciją. Dėl nestandartinės konstrukcijos ši kriauklė yra gana funkcionali: joje yra didelė kriauklė ir papildoma vieta švarioms lėkštėms ar maistui. Didieji virtuvės plautuvių gamintojai pasirūpino palengvinti šeimininkių darbą: kai kuriuose modeliuose įrengti papildomi įtaisai. Pavyzdžiui, durklas skirtas švariam maistui sudėti. Specialios formos pjaustymo lentelės sukuria papildomą darbo vietą.  

Kokia medžiaga geriausiai tinka kampinei kriauklei

Procesai virtuvėje yra susieti su kriauklės zona. Plauti, plauti, plauti, dar kartą plauti – ir tiek kartų. Nenuostabu, kad medžiagai, iš kurios gaminamos kriauklės, keliami tam tikri reikalavimai, įskaitant patikimumą ir estetinį vaizdą.

Yra šių tipų kriauklės:

  • akrilinės (dar vadinamos akmeninėmis, pagamintomis iš dirbtinio akmens). Jos yra ekologiškos, lengvai valomos, patvarios ir malonios liesti. Jos pasižymi patrauklia išvaizda, kuri svarbi dekoruojant interjerą. Šių plautuvių sudėtyje yra tam tikras kiekis granito skaldos (80 % – granito skaldos, 20 % – akrilo dervos). Trūkumas – gana didelė kaina. Pigesnėse jų versijose yra mažesnis granito skaldos kiekis, todėl jos mažiau atsparios mechaniniams pažeidimams;
  • metalo (nerūdijančio plieno). Tokios kriauklės yra nebrangios, praktiškos ir patvarios. Jos gali atlaikyti maisto rūgštis, karštus skysčius, smūgius. Tačiau jos yra silpnos įbrėžimams;
  • keraminės – atrodo turtingai ir elegantiškai. Jos yra patvarios, nekenksmingos aplinkai ir lengvai prižiūrimos. Tokių modelių ypatybė – jų tylumas. Didelė kaina ir sunkumai montuojant dėl svorio yra pagrindiniai šios medžiagos trūkumai.

Užsakydami virtuvės baldus, įskaitant kriauklę, atsižvelkite į biudžetą ir interjero, kuriame įrengta virtuvė, stilių. Pavyzdžiui, blizgus plieninės kriauklės metalas atrodo ne vietoje klasikiniame dizaine, tačiau organiškai derės prie aukštųjų technologijų stiliaus.

Kampinių plautuvių privalumai

  1. Jos suteikia maksimalų komfortą. Patogu plauti indus stovint priešais kampinę kriauklę, nereikia lankstytis virš kriauklės ar siekti maišytuvo. Trapecijos formos plautuvė leidžia vienu metu plauti ir apdoroti išplautą maistą bei indus.
  2. Įgyvendina darbinio trikampio principą. Patogumas ištiestos rankos atstumu – tai pagrindinis virtuvės zonavimo postulatas. Mintyse sujungdami šaldytuvą, kriauklę ir viryklę sudarome trikampį. Plovimo zona yra jo viršūnė.
  3. Patogiausiai išnaudokite komunikacijas. Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžiai virtuvėje dažniausiai būna prie kampo, todėl kriauklę patartina statyti čia. Tai pelninga, ergonomiška ir praktiška.
  4. Suteikia interjerui estetinį vaizdą. Dėl kampinės kriauklės virtuvė atrodo išbaigta. Ji nesuardo darbo vietos, bet subtiliai padalina stalviršį į dvi plokštumas. Kartu kampas atrodo užpildytas.

Baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” jau 20 metų gamina baldus pagal individualų užsakymą. Mūsų dizaineriai padės jums suprojektuoti tobulą virtuvę, atitinkančią jūsų poreikius ir erdvės specifiką. Pateikite paraišką mūsų svetainėje arba paskambinkite įmonės kontaktiniu telefonu ir mes suteiksime visą reikiamą informaciją. Mūsų virtuvių variantus galite peržiūrėti mūsų svetainėje. UAB Baldų arsenalas gali įgyvendinti bet kokius kliento pageidavimus dėl baldų.