Virtuvės baldų gamyba: spintelių ir stalčių rankenų pasirinkimas

Rankenėlės yra virtuvės spintelių užbaigiamasis akcentas. Jos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, skirtingo dizaino ir iš tiesų gali pakeisti vizualinį erdvės suvokimą.

Virtuvės baldų rankenėlių pasirinkimas yra svarbi, bet nepakankamai įvertinta virtuvės dizaino dalis. Tinkamai parinktos baldų rankenėlės papuoš ir pakeis interjerą į gerąją pusę, o netinkamas pasirinkimas gali sugriauti harmoniją.

Baldų rankenėlių kokybė ir funkcionalumas

Renkantis furnitūrą svarbu įsitikinti, kad ji yra kokybiška ir tinkamai suprojektuota. Apytikriai apskaičiavę, kiek kartų per dieną virtuvėje tenka atidaryti ir uždaryti spintelių ir stalčių dureles, turite patys nuspręsti, ar verta aukoti patogumą vardan dizaino, ar vis dėlto pirmenybę teiksite naudojimo komfortui. Jei virtuvė daugiau tarnauja kaip valgomasis, galite rinktis gražesnes, bet ne tokias praktiškas rankenėles. Jei virtuvė yra aktyviai naudojama, iš jos nuolat išimami ir į spinteles sudedami įvairūs indai ir produktai, žinoma, turėtumėte rinktis patogumą.

Kaip pradėti rinktis virtuvės rankenas

Studijuojant įvairių tipų virtuvės rankenas, reikia atsakyti į keletą klausimų.

  1. Ar virtuvė yra moderni, ar tradicinė? Jei virtuvė griežtai nepriskiriama nė vienai iš kategorijų, baldų rankenėlėmis galima pakreipti dizainą į vieną ar kitą pusę. Jei virtuvė yra ryškaus itin modernaus ar tradicinio dizaino, reikia rinktis atitinkamo stiliaus baldų rankenėles, nes kontrastingas dizainas atrodys neorganiškai.
  2. Kokios medžiagos naudojamos virtuvėje? Virtuvės stalviršiams ir spintelėms naudojama medžiaga turės įtakos rankenėlių pasirinkimui. Pavyzdžiui, medinės rankenėlės nedera su blizgiomis ar granito medžiagomis, tačiau poliruotas chromas ar šlifuotas plienas jas puikiai papildys.
  3. Ar šeima turi kokių nors ypatingų fizinių reikalavimų? Kai kurios virtuvės rankenos ypač tinka silpnos sveikatos žmonėms, kuriems reikia nuolat laikytis už stabilių daiktų. Jei šeimoje yra toks žmogus, reikia rinktis tvirtas rankenas, kad naudojamos jos nesulūžtų.

Baldų virtuvės rankenų stilius, išvaizda ir dizainas

Nors virtuvėje svarbiausia yra praktiškumas, durų ir stalčių rankenėlės taip pat yra svarbus dekoro elementas. Todėl rinkdamiesi jas taip pat turėtumėte daug dėmesio skirti jų išvaizdai. Be to, durelių rankenėlės medžiaga taip pat gali turėti įtakos bendrai išvaizdai. Taip pat svarbu, kad medžiagą būtų galima efektyviai valyti, kad virtuvė būtų švari.

Rankenų tipai virtuvės baldų gamyboje

  1. T formos rankena arba bėginė rankena. Jos yra aptakių formų, jas lengva laikyti ir suteikia patalpai modernią, bet saugią išvaizdą.
  2. Lenkta rankena arba sąvaržėlės rankena – panaši į T formos versiją, nes yra racionalios formos, tačiau išlenkta lanku.
  3. Taurės formos rankena. Paprastai jos gaminamos iš metalo ir yra pusapvalios formos. Šie rašikliai yra labai patvarūs. Jų paprastai galima rasti ant antikvarinių ar senovinio stiliaus baldų.
  4. Sagos rankenėlė – tradiciškai apvali, tačiau gali būti ir geometrinių bei dekoratyvinių formų.

Virtuvės baldų rankenėlių dydis

Pasirinkus furnitūros stilių ir medžiagą, svarbu pasirinkti tinkamą dydį konkrečiam baldų komplektui. Idėja naudoti vienodo dydžio rankenėles siekiant sukurti vienodą vaizdą atrodo patraukliai, tačiau skirtingi prietaisai turi skirtingą svorio apkrovą ir, priklausomai nuo to, kur jie yra, reikėtų atsižvelgti ir į šį niuansą.

Paprastai kuo didesnis stalčius ar spintelė, tuo didesnė turėtų būti rankenėlė. Tačiau tais atvejais, kai gali prireikti dviejų rankenėlių, pavyzdžiui, kai stalčius yra labai platus arba laikys didelę apkrovą, geriau rinktis mažesnio dydžio rankenėles.

Šiuolaikiškesnio stiliaus rankenos gali eiti beveik per visą spintelės ilgį, o gale keliose vietose gali būti tvirtinamos.

Vienas iš rankenų pasirinkimo aspektų, kurio galima nepastebėti planavimo etape, yra užtikrinti, kad jos būtų pakankamai gilios ir per daug neišsikištų. Problemos, kurios gali kilti dėl netinkamo pasirinkimo, gali būti įvairios – nuo įprastų, bet gana erzinančių nepatogumų iki dekoro sugadinimo dėl atsitrenkimo į sienas ir medines dalis. Be to, gali kilti pavojus susižeisti, jei įsikibsite į pernelyg išsikišusias rankenas.

Virtuvės baldų gamyboje nėra vienodų taisyklių dėl rankenėlių gylio, tačiau paprastai rankenėlės būna vienodo dydžio – nuo 25 iki 38 mm.

Kokybiškus baldus su patikima, stilinga ir funkcionalia furnitūra lengva užsisakyti iš pirmaujančios baldų įmonės UAB “Baldų arsenalas”. Tereikia palikti užsakymą mūsų interneto svetainėje arba paskambinti mums tel: +370 637 66669. 

UAB “Baldų arsenalas” – tai ne tik išskirtiniai baldai, bet ir puikus aptarnavimas.