Virtuvės baldų gamyba. Pagrindinės klaidos užsakant virtuvę

Kai pirkėjas išsirenka konkretų virtuvės modelį arba susitaria su dizaineriais dėl individualaus dizaino, viskas atrodo tobula. Tačiau praktikoje smulkmenos, kurioms nebuvo skirta dėmesio, sukelia nepatogumų ir galimybių įgyvendinimo apribojimų. Toliau papasakosime, į ką atkreipti dėmesį užsisakant virtuvę.

Dažniausios klaidos renkantis virtuvę

 1. Savarankiškas planavimas. Jei laiku nesuderinsite projekto su specialistu ir pasikliausite tik savo norais ir įsitikinimais, galite suklysti dėl fasadų, atskirų daiktų ir baldų blokų, įmontuotų prietaisų vietos ir kitų niuansų nepraktiškumo. Priešingai, specialistas atsižvelgs į jūsų pageidavimus, išsklaidys kai kuriuos mitus ir pasakys, į ką reikėtų atsižvelgti projektuojant virtuvę.
 2. Lentynų dominavimas. Virtuvėje turėtų būti lentynų. Tačiau tai ne miegamasis, kuriame ant jų galima sudėti knygas, vazas ir kitus daiktus. Pavyzdžiui, erdviame stalčiuje daiktus visada galite sudėti keliomis eilėmis, o ant lentynų visada bus netvarkos. 
 3. Užsisakykite blizgius fasadus. Duoklė “blizgių” fasadų madai yra viena dažniausių virtuvės dizaino klaidų. Žurnalo nuotraukoje ji atrodo gražiai, tačiau praktiškai tokius paviršius teks dažnai poliruoti. Žinoma, nereikia visiškai atsisakyti blizgesio. Kompetentingi dizaineriai blizgius paviršius derina su matiniais. Tokius fasadus geriau įrengti ten, kur virtuvės šeimininkas juos tam tikrais atvejais naudos.
 4. Taupymas ant furnitūrai. Geri mechanizmai turėtų būti vienas iš prioritetų kuriant nestandartinę virtuvę. Pavyzdžiui, įsigijote brangų medžio masyvo komplektą, o jame sumontuoti vyriai, uždarymo įtaisai ir “sudėtingi” mechanizmai, pagaminti iš aliuminio tvirtinimo detalių. Jei virtuvėje padarysite tokią klaidą, furnitūra ne tik daug metų nelaikys, bet ir “nužudys” baldus, o korozija, į kurią linkęs pigus lydinys, gali patekti į indus ir maistą, o tai kenkia sveikatai.
 5. “Iš medžio drožlių plokščių ir MDF pagaminti fasadai yra prastos kokybės”. Šis įsitikinimas yra vienas dažniausių klaidingų įsitikinimų planuojant virtuvę. Kuriant aukštos kokybės nestandartinius baldus pagal užsakymą šios dvi technologijos yra ne mažiau stabilios nei tas pats medžio masyvas, nes presuotos žaliavos lakštai yra laminuojami, o paskui padengiami parafinu.
 6. “Buferinių zonų” ant stalviršio nebuvimas. Jei šeimininkas aktyviai gamina maistą, tai yra pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti užsakant virtuvę. Tarp šaldytuvo, kriauklės ir kaitlentės turėtų būti “salelės”, kad būtų galima žingsnis po žingsnio manipuliuoti maistu.
 7. Buitinės technikos pirkimas nepasitarus su dizaineriu. Jei jau turite naujos įrangos, problemų nekils – komplektas bus prie jos “priderintas”. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai projektas jau įgyvendinamas, o pirkėjas apžiūrėjo, pavyzdžiui, šaldytuvą, kuris netelpa į erdvę. Kokiu etapu pirkti įrangą, yra individualus klausimas. Svarbiausia šiuo atveju informuoti baldų gamintojo atstovą.

Kodėl nereikėtų užsisakyti pigūs virtuvės baldai. Patarimai, kaip užsisakyti virtuvę.

Rekomendacijos, kaip įsigyti kokybišką virtuvę:

 • iš karto nuspręskite dėl biudžeto;
 • patikėkite matavimus baldų gamintojo atstovui;
 • išstudijuokite fasadų faktūras ir medžiagas;
 • rinkitės aukštos kokybės furnitūrą;
 • atsižvelkite į spalvų schemą ir turimą apšvietimą;
 • apsvarstykite virtuvės baldų funkcionalumą.

Ir, žinoma, kurkite savo projektą su profesionalais. Jie patars, kaip sutaupyti pinigų užsakant virtuvę, parinks medžiagas fasadams ir paviršiams pagal jūsų poreikius ir estetinius pageidavimus.

UAB „Baldų arsenalas“ baldų įmonė Vilniuje užsiima pagal užsakymą gaminamų virtuvės baldų gamyba. Visada garantuojame savo baldų kokybę, patikimumą, ekologiškumą, funkcionalumą, išskirtinumą ir stilių už geriausią kainą.