Virtuvė yra vienas iš labiausiai lankomų kambarių kiekvienuose namuose, todėl svarbu, kad ji būtų kuo patogesnė visiems namiškiams. Klausimas, kaip išsirinkti kėdes virtuvei, bus esminis visiems, kurie planuoja remontą arba ketina atnaujinti interjerą pakeisdami senus baldus.
Koks yra geriausias kėdžių dizainas?
Baldų dizainas pasirenkamas atsižvelgiant į patalpos plotą. Taip pat reikia atsižvelgti į interjero dizainą, jei patalpą ruošiamasi atnaujinti ir apstatyti baldais.
Paprastai perkamos virtuvei:
- lasikinės kėdės su atlošu. Jos gaminamos iš įvairių medžiagų – nuo natūralaus medžio iki metalo. Asortimente galima rasti gaminių, kurie gali derėti prie bet kokio interjero. Klasikinės kėdės atlošas ir sėdynė gali būti minkšti arba kieti (be apmušalų ir užpildo). Dažnai gamintojai gamina tik sėdynę su apmušalais, o dizainą papildo porankiais.
- Taburetės. Tai sėdynės su kojomis ir be atlošo. Yra minkštų ir kietų modelių. Taburetės patogios mažose virtuvėse, kur reikia taupyti vietą. Jos gali būti visiškai paslėptos po stalu, pastatytos kampe viena ant kitos. Yra ir sulankstomų modelių.
- Foteliai. Jos panašios į klasikines kėdes, tačiau pasižymi didesniu patogumu: jas papildo patogesnė plokščia atkaltė ir porankiai. Jie taip pat gali būti kieti (plastikiniai modeliai) ir minkšti su užpildu. Kėdes patartina pirkti didelėms virtuvėms, nes jos užima daug vietos.
- Baro kėdės. Tai aukštos sėdynės su atlošu arba be jo, ant vienos arba 2-4 kojų, besisukančios arba nejudančios. Pagrindinis bruožas, išskiriantis baro modelius iš kitų, yra jų įspūdingas aukštis. Jos tinka virtuvės salai arba namų barui.
Prieš rinkdamiesi kėdes virtuvei, įvertinkite jos parametrus. Pagalvokite, ar pastačius naujus baldus bus pakankamai laisvos vietos judėti po kambarį. Taip pat atkreipkite dėmesį į valgomojo stalo dydį. Įvertinkite, ar jums patinkančios kėdės galės tilpti aplink jį tiek, kiek reikia.
Kaip išsirinkti virtuvės kėdes pagal medžiagą
Kitas klausimas – pasirinkti, iš ko turėtų būti pagamintos kėdės. Jos turėtų organiškai derėti su virtuvės interjero dizainu ir valgomojo stalo medžiaga.
Gaminiai iš metalinių profilių gerai dera su plastikiniais ir stikliniais stalais (ypač tais, kurie turi marmurinius stalviršius). Metalinės kėdės puikiai tiks minimalistiniu ir aukštųjų technologijų stiliumi apipavidalintame interjere. Gaminiai yra sunkūs, tačiau nereiklūs priežiūrai, atlaiko temperatūros pokyčius ir dideles mechanines apkrovas. Dėl chromo dangos jie atsparūs korozijai.
Jei virtuvėje yra medinis stalas, prie jo rekomenduojama įsigyti iš tos pačios medžiagos (arba ją imituojančios – medžio drožlių plokštės, MDF) pagamintas kėdes. Mediniai baldai yra neatsiejamas klasikinio ir neoklasikinio interjero, Provanso ir kantri stilių elementas. Jie gerai pasiduoda restauravimui ir yra atsparūs dideliam mechaniniam poveikiui.
Plastikas jau seniai nebelaikomas nebrangia, todėl antrarūše medžiaga. Iš jo pagaminti baldai yra patvarūs, lengvi, praktiški ir lengvai prižiūrimi. Jis neapkrauna interjero nereikalingomis detalėmis ir leidžia patalpai atrodyti erdviai. Plastikiniai gaminiai yra vienas pagrindinių minimalistinio virtuvės interjero atributų. Plastikinės kėdės atrodo tinkamai ir harmoningai šalia stalo, pagaminto iš stiklo ar plastiko. Kai kurių virtuvės baldų tik sėdynė arba stalviršis yra plastikiniai, o kojos – metalinės.
Pinti baldai tinka prie medinių stalų ir suteiks žavesio kaimiško ir kaimiško stiliaus virtuvės interjerui. Kėdės gaminamos iš vytelių arba rotango, visos arba tik jų sėdynės. Antruoju atveju gamintojai kojoms naudoja nechromuotą metalą, natūralią medieną, MDF.
Pintos ir rotango kėdės yra labai patvarios. Iš jų pagamintus gaminius galima plauti. Tačiau, kaip teigiama daugybėje atsiliepimų, pynimas linkęs užsikimšti trupiniais, todėl virtuvėje reikia būti labai atsargiems.
Baldų įmonė UAB Baldų arsenalas siūlo įsigyti aukštos kokybės virtuvės baldų gamyba pagal užsakymą pagal individualų projektą. Garantuojame tiek baldų kokybę, tiek nepriekaištingą aptarnavimą, kuris apima dizainerio paslaugas, pristatymą ir baldų montavimą “iki raktų”.