Virtuvės baldų gamyba. Baro stalviršis virtuvėje: dizaino idėjos.

Šiuolaikiniame pasaulyje virtuvės baras yra įprastas dalykas. Baro stalviršis – arba, kaip sakoma, “pusryčių baras” – yra tikrai patogi vieta pusryčiams, užkandžiams ir net darbui kompiuteriu. Tai taip pat yra daugelio interjero problemų sprendimas.

Kodėl virtuvėje reikia pusryčių baro?

 Nesiginčysime, kad tai stilingas daiktas. Tačiau galbūt turėtume pabrėžti jo didelį funkcionalumą. Taigi, kai jums reikia baro prekystalio: 

 1. Jei trūksta vietos. Deja, praėjusio šimtmečio pastatai nesiūlo didelio ploto virtuvių. Todėl daugelis žmonių svajoja ne tiek apie didelę virtuvę, kiek apie vietą, kurioje būtų galima patogiai sėdėti ir valgyti. Baro stalviršis virtuvėje beveik visiškai pakeičia valgomojo stalą. Jei virtuvė ilga, barą pravartu įrengti palei ilgą sieną. Taip pat galite paversti palangę. Arba galite įsirengti sulankstomą barą arba transformerį. Jauku, kai baro stalviršis tęsia nedidelės kampinės virtuvės stalviršį. 
 2. Jei virtuvę reikia sujungti su balkonu. Šis variantas skirtas tiems, kurie galvoja apie perplanavimą. Kad virtuvė taptų didesnė ir atsirastų vieta valgymui, reikėtų panaikinti sieną tarp balkono ir pačios virtuvės. Ten, kur anksčiau buvo palangė, jau yra vieta baro stalui. 
 3. Jei yra daug erdvės ir ją reikia zonuoti. Didelė virtuvė bute ar sodyboje taip pat yra galvosūkis. Ji gali atrodyti nepatogi ir tuščia, todėl ją reikia zonuoti. Ir tokiu atveju baro prekystalis interjere pasitarnauja kaip pertvara, ekranas ar barjeras. Šią užduotį įgyvendinti gana paprasta. Pakanka “padalyti” kambarį į dvi dalis. Jų matmenis nesunku nustatyti patiems. Vienoje virtuvės baro prekystalio pusėje yra šaldytuvas, viryklė ir darbo paviršiai, o kitoje pusėje – valgomasis arba vadinamoji svečių erdvė. Didelėje virtuvėje tinka dviejų lygių baras. Žemas lygis turėtų būti pasuktas į virtuvę, o aukštas – į valgomąjį.
 4. Jei norite tikro baro namuose. Dideliame užmiesčio name ar bute barą galima įrengti poilsiui skirtame kambaryje. Kad būtų išbaigtas, pridėkite spinteles su gėrimais ir indais, nedidelį šaldytuvą ir kriauklę. Įdomi dizaino idėja – įrengti barą netoli laiptų į antrąjį aukštą. Po laiptais galite pastatyti spinteles, šaldytuvą ir kriauklę. Priešais juos bus namų baro prekystalis. 
 5. Jei didelė virtuvė visiškai nesuderinta. Virtuvei padaromas didelis baro prekystalis, kuris išvedamas į kambario vidurį. Jame galima sumontuoti kaitlentę ir kriauklę.  Siekiant dizaino vientisumo, geriausia rinktis tą patį stalviršį tiek baro, tiek kitiems darbo paviršiams. 

Virtuvė pagal užsakymą. Kokių matmenų laikytis 

Čia pateikiami naudingi skaičiai, kurie padės užsakant baro stalviršį virtuvei. 

Taigi, jei norite, kad virtuvės stalviršis būtų naudojamas kaip stalviršis, galite pasirinkti, kaip jį naudoti: 

 • jei jums reikia būtent tokio prekystalio kaip bare, standartinis aukštis yra 110-120 cm. Tai tinka valgymui ir gėrimui, bet bus nepatogu gaminant maistą;
 • jei baro stalviršį virtuvėje planuojate naudoti kaip darbo paviršių, rinkitės 90 cm au- mažiausias baro plotis – 30 cm. Jis tinka kuo siauresnei virtuvei, jį galima įrengti prie ilgos sienos arba praplėsti palangę;
 • patogiausias plotis yra 80 cm. Su juo galima patogiai valgyti sėdint vienas priešais kitą didelėje ar grynai šeimyninėje kompanijoje.  

Ką sugalvojo dizaineriai 

Be standartinio stačiakampio, yra įvairių dizaino variantų. Būtent:

 • “L” formos. Ji nedaug kuo skiriasi nuo įprastinės. Tačiau ši forma leidžia maksimaliai išnaudoti plotą ir pabrėžia, netgi apriboja baro plotą;
 • “U formos”. Ji turi akivaizdžių stilistinių privalumų. Joje sujungiami keli darbo paviršiai. Jame taip pat galima įrengti papildomą sandėliavimo vietą, tačiau tai nėra privaloma;
 • suapvalinta. Iš akivaizdžiausių – ji pasižymi nestandartine išvaizda. Remiantis dizaino teorija, toks baro stalviršis suteikia interjerui išbaigtą išvaizdą; 
 • bet kokios netaisyklingos formos, kokią tik galite įsivaizduoti. Tačiau tokie pavyzdžiai gaminami pagal užsakymą. 

Geriausius modernius virtuvės baldus pagal užsakymą gamina UAB baldų įmonė “Baldų arsenalas”. Garantuojame gaminių kokybę, patikimumą, stilių ir unikalumą, nes jau 20 metų specializuojamės nestandartinių baldų gamyboje pagal individualų bet kokio sudėtingumo kliento projektą.