Jei jūsų virtuvė yra mažo ploto, iš pradžių turėtumėte atsisakyti tradicinių išdėstymo variantų. Net jei pavyks harmoningai sutalpinti įprastą valgomojo stalą, vietos patogiam judėjimui visai neliks, o tokią virtuvę vargu ar galima pavadinti patogia. Tačiau tai nėra priežastis panikuoti. Kuo mažesnė patalpa, tuo kūrybiškesnių jos įrengimo būdų reikėtų ieškoti.
Baldų rinkoje yra daugybė mažos virtuvės stalų variantų. Nuo pat pradžių reikia nuspręsti, kuris stalas jums tinka, kartu atsižvelgiant į
- virtuvės plotą;
- vienu metu gyvenančių ir pietaujančių žmonių skaičių;
- kaip dažnai sulaukiate svečių.
Stalo forma
Virtuvės stalų idėjos mažai virtuvei skatina užsisakyti variantus su tam tikros formos stalviršiais: stačiakampiais, apvaliais, kvadratiniais, pusapvaliais, kampuotais.
Klasikinis variantas yra stačiakampis stalas, kuris visada populiarus. Jį renkasi 10 kv. m ir didesnių virtuvių savininkai. Stačiakampiai modeliai yra labai praktiški, nes juose telpa 4-5 žmonės, o jei pasirinksite transformuojamą stalą, tuomet iki 10 žmonių. Dažniausiai stačiakampiai stalai statomi kampe arba palei sieną.
Apvalus stalas atrodo šiuolaikiškiau, ypač jei pasirinksite šviesių spalvų modelius. Jis nėra toks erdvus kaip stačiakampis stalas, o didžiausias žmonių skaičius, kurį prie jo galima sutalpinti, yra ne daugiau kaip 4. Tačiau apvalus stalas puikiai tinka mažoms virtuvėms. Jį galima pastatyti ir kampe, ir kambario centre.
Panaši situacija ir su kvadratiniu stalu. Pusapvaliai baldai harmoningai išdėstomi kampe arba palei sieną. Kampinis variantas labiausiai tinka labai mažoms virtuvėms.
Spalva
Tamsūs stalai atrodo brangūs ir solidūs, tačiau gremėzdiški. Mažoms virtuvėms geriau rinktis pastelines spalvas ir šviesius atspalvius. Mažų patalpų koncepcijoje šviesaus medžio gaminiai su baltu stalviršiu atrodo puikiai ir vizualiai praplečia erdvę.
Konstrukcija
Stalo konstrukcija gali būti labai įvairi:
- standartinis – baldas su stačiakampio formos stalviršiu ir keturiomis kojelėmis;
- sieniniai stalai – be kojų, tvirtinami prie sienos;
- sulankstomas stalas – taip pat tvirtinamas prie sienos, gali būti sulankstomas;
- transformuojamasis – keičia dydį;
- baro staliukas – nedidelis staliukas, montuojamas palei sieną.
Didelės konstrukcijos kompaktiškose virtuvėse nenaudingos – geriau užsisakyti vizualiai lengvą, elegantišką stalą su kelių centimetrų storio stalviršiu ir garbanotomis kojomis. Kartu įsitikinkite, kad jis dera prie interjero.
Rinkdamiesi, koks stalas geriau tinka mažoms patalpoms, pirmiausia apsvarstykite variantą su stikliniu stalviršiu. Jis yra skaidrus ir vizualiai neapkrauna erdvės, priešingai, ją išplečia ir prideda erdvės. Stilingai atrodys ir stalas su spalvotu arba matiniu stiklu.
Transformuojamas stalas susideda iš kelių dalių. Prireikus jį galima išskleisti į šonus, o centre sumontuota pagalbinė plokštė. Tai puikus sprendimas nedidelei virtuvei.
Išskleidžiamojo stalo vienas arba abu šonai pakeliami į vertikalią padėtį. Arba šonai gali būti iškeliami iš pagrindo.
Mobilus stalas taip pat yra būdas sutaupyti vietos. Prireikus stalą galima lengvai perkelti į kampą arba po siena.
Virtuvės baldų užsakymas iš UAB “Baldų arsenalas”
Lietuvos baldų įmonės UAB “Baldų arsenalas” dizaineriai kiekvienam klientui padės išsirinkti tinkamiausią virtuvės baldų variantą, kuris užtikrins funkcionalumą, patogumą ir estetinį vaizdą bet kokio dydžio ir konfigūracijos patalpose. Projektuojame ir gaminame nestandartines virtuves pagal užsakymą, atsižvelgdami į nestandartinį dizainą ir kliento pageidavimus. UAB “Baldų arsenalas” gaminami baldai yra ne tik stilingi ir praktiški, bet ir ilgaamžiai, tvirti bei patikimi. Mūsų baldų variantus galite pamatyti mūsų svetainės galerijoje.