Virtuvės baldai. Kokie akmeninių stalviršių privalumai?

Dauguma žmonių susiduria su poreikiu įsigyti virtuvės baldus su aukštos kokybės stalviršiu. Dekoruojant virtuvę, kokybiškas ir gražus darbastalis yra nepakeičiamas elementas. Todėl į savo pasirinkimą turėtumėte žiūrėti labai rimtai.

Ko tikimės iš virtuvės stalviršio?

  1. Jis turėtų kuo mažiau sugerti drėgmės ir teršalų;
  2. Jis turėtų būti kuo atsparesnis įbrėžimams, t. y. būti ilgaamžis;
  3. Jis turėtų nebijoti staigių temperatūros pokyčių (galima įdėti karštą keptuvę ar puodą);
  4. Jis neturėtų keisti spalvos veikiamas tiesioginių saulės spindulių;
  5. Jis turėtų būti estetiškas ir elegantiškas daugelį metų.

Ar akmeniniai stalviršiai sugeria vandenį?

Šiai savybei nustatyti naudojamas vandens įgeriamumo koeficientas. Pavyzdžiui, keraminės plytos, panardintos į vandenį, padidina savo svorį 8-10 %. Tai reiškia, kad jos geba sugerti drėgmę yra 8-10 %. Natūralaus akmens, pavyzdžiui, marmuro, vandens įgeriamumas yra 1-1,5 %, granito – iki 1 %. Reikėtų pažymėti, kad dirbtinis akmuo praktiškai neįgeria drėgmės.

Kuris akmens stalviršis yra tvirtesnis?

Pagal Moso skalę nustatomas medžiagos kietumas ir jos atsparumas įbrėžimams. Deimanto kietumas yra 10 (jo neįmanoma įbrėžti). Granitas užima 7-8 vietą. Jį įbrėžia deimantas, safyras ir bismuto grąžtas. Marmuro kietumas pagal Moso skalę yra 3-4. Jį galima subraižyti granitu, kietu virtuviniu peiliu, stiklu. Tai reiškia, kad granitinis stalviršis yra daug tvirtesnis už marmurinį. 

Ar akmeniniai stalviršiai atsparūs karščiui?

Aukštos kokybės gamybos įmonėse stalviršių akmens paviršius termiškai apdorojamas specialiu degikliu. Dėl to paviršius išlaiko savo savybes iki 1200 laipsnių Celsijaus temperatūros. Taigi vos 200 laipsnių temperatūros įkaitusi keptuvė niekaip nepakenks akmens paviršiui. Kitaip yra dirbtinio akmens atveju. Juk jo rišamasis elementas yra poliesterio derva – polimeras. O jos atsparumas karščiui yra labai ribotas.

Atsparumas tiesioginiams saulės spinduliams

Jei palygintume šiuos natūralaus ar dirbtinio akmens rodiklius, neabejotinai laimėtų marmuras arba granitas. Jei šių stalviršių pavyzdžius 2 savaites vasarą padėtumėte po saule, jų spalva visiškai nepasikeistų. To paties negalima pasakyti apie dirbtinę medžiagą, kurią reikėtų slėpti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Akmeninis stalviršis, skirtas virtuvės baldų darbiniam paviršiui, yra itin elegantiškas 

Tai galima pasakyti apie marmurą, granitą ir dirbtinį akmenį. Palyginti su kitomis medžiagomis, akmuo yra estetiškai daug patrauklesnis ir kilnesnis išskirtinių stalviršių variantas, nors ir brangesnis.

Geriausius virtuvės baldus tiek kainos, tiek kokybės požiūriu gamina Lietuvos įmonė UAB “Baldų arsenalas”. Ilgametė patirtis ir modernios gamybos patalpos leidžia už prieinamą kainą pagaminti išskirtinius baldus bet kokiam projektui ir bet kokio sudėtingumo dizainui. Norėdami užsisakyti baldus, palikite užklausą UAB “Baldų arsenalas” interneto svetainėje ir mes Jums perskambinsime.