Virtuvės baldai. Kaip išsirinkti geriausią kampinės virtuvės dizainą?

Šiandien yra daugybė virtuvės baldų tipų. Tačiau labiausiai paplitusi konfigūracija yra kampinė virtuvė. Daugelis žmonių mano, kad virtuvės baldus reikia rinktis intuityviai. Tačiau šiuo atveju šio kriterijaus nepakanka. Juk nuo teisingo problemos, kaip pasirinkti optimalų kampinės virtuvės dizainą, sprendimo priklauso baldų funkcionalumas, praktiškumas ir jų atitikimas patalpos interjerui.

Pavyzdžiui, vienas populiariausių virtuvės baldų parduotuvėse siūlomų variantų yra L formos išplanavimas. Jis leidžia išnaudoti dvi virtuvės sienas. Be to, tai ergonomiškiausias variantas, leidžiantis laikytis darbo trikampio taisyklės. Tai suteiks šeimininkei greitą prieigą prie pagrindinių funkcinių sričių. Kampinė virtuvė suteikia galimybę sėkmingai padalyti darbo ir valgomojo zonas.  

Racionalaus dizaino kampinės virtuvės sudedamosios dalys

Renkantis virtuvės baldus reikia atsižvelgti į daugybę kriterijų. Vienas svarbiausių yra dizainas. Ekspertai pateikia šias rekomendacijas dėl jo pasirinkimo:

  1. Darbo trikampio taisyklės laikymasis. Nesvarbu, kokia didelė ar kompaktiška yra virtuvės erdvė, svarbu, kad viryklė, šaldytuvas ir kriauklė būtų išdėstyti pakankamai arti vienas kito. Tai galima užtikrinti, jei šaldytuvas ir viryklė bus įtraukti į kampinės virtuvės dizainą, o kriauklė, pavyzdžiui, bus įrengta vadinamojoje saloje, virtuvės kampe arba kitame jos “pečiuje”.
  2. Spintelės-kolonos naudojimas. Tai talpiausias virtuvės dizaino elementas. Ją geriau įrengti netoli šoninės sienos. Galite užsisakyti kampinę virtuvę taip, kad susidarytų ištisas tokių komponentų blokas, kurio pirmajame tikslinga įmontuoti stalčius. Antrojoje spintelėje-kolonėlėje galite pastatyti įmontuojamus prietaisus, pavyzdžiui, orkaitę ir mikrobangų krosnelę. Juos geriau įrengti juosmens lygyje, kad būtų lengva įdėti ir išimti indus bei stebėti maisto gaminimo procesą. Trečioje kolonoje galima įmontuoti aukštą šaldytuvą, o virš jo – patogias lentynas. Taip sukursite harmoningą ir funkcionalų dizainą.    
  3. Apatinę virtuvės komplekto dalį sudaro moduliai su stalčiais. Viename iš jų galite pastatyti indų dėklą. Taip pat šiame bloke galite patalpinti indaplovę, kurios aktualumą verta įvertinti šiuolaikinėms namų šeimininkėms. Taip pat yra vieta kaitlentei su ištraukiamais krepšeliais po ja, pagamintais iš aliuminio arba nerūdijančiojo plieno, o tai svarbu zonoje, esančioje šalia aukštos temperatūros prietaiso. Kitas elementas – grindų spintelių blokas su atlenkiamu fasadu ir ištraukiamais moduliais po gretima siena.
  4. Baldų komplekto kampas. Jis gali būti tiesus, nuožulnus arba įgaubtas. Praktiškiausias yra stačias kampas. O vadinamosios “negyvosios zonos” problemą kampe galima išspręsti naudojant kampą. Jis visiškai pasislinks į išorę.

Pirmaujanti nestandartinių baldų gamintoja yra Lietuvos įmonė UAB “Baldų arsenalas”. Užtikrinama kokybė, greitis ir profesionalumas visuose gamybos etapuose, kurie apima: virtuvės baldų projekto parengimą pagal kliento pageidavimus, baldų pagaminimą, pristatymą į montavimo vietą ir baldų komplekto montavimą “iki raktų”.