Virtuvės baldai ir jų spalva

Rinkdamiesi virtuvės baldus, dėmesį kreipiame ne tik į stilių, formas, tekstūras, bet ir į spalvą. Kas dažniausiai lemia virtuvės baldų spalvos pasirinkimą? 

Pirmiausiai, bendras namų interjero dizainas. Norintieji mažiau eklektikos, daugiau harmonijos dažniausiai virtuvės baldų spalvą derina prie valgomajame dominuojančių spalvų. Drąsesnių sprendimų šalininkai mėgsta išskirti virtuvę, pasirinkdami kitoniškas bendram namų paveikslui, išsiskiriančias spalvas.

Virtuvės baldų spalvos pasirinkimui įtakos turi asmeninis stiliaus pojūtis. Jei mėgstame originalius, stebinančius virtuvių dizainus, nebijosime ryškesnių spalvų, spalvingų akcentų. Jei išsiskirti nesinori, tuomet greičiausiai bus renkamasi iš ramesnių, švelnesnių, klasikinių tonų.

Virtuvės baldų spalva turi įtakos virtuvės funkcijai

Renkantis virtuvės baldų spalvą, svarbu apgalvoti, kokią funkciją virtuvė atliks namuose. Ar tai bus tik vieta ruošti maistą, dirbti (prieš akis iškyla sterili, griežta, erdvumo pojūtį kelianti virtuvė), ar virtuvė bus visų šeimos narių, o gal ir draugų traukos objektas (tikriausiai dauguma įsivaizduojame jaukią, bet tuo pačiu metu žaismingą, labiau spalvotą virtuvę). Tai, kokią funkciją priskirsime virtuvei, lems spalvos pasirinkimą. Arba atvirkščiai: virtuvės baldų spalva gali daryti didelę įtaką virtuvės „aurai” ir jos funkcijai.

Svarbu nepamiršti, kad spalva provokuoja emocijas ir jausmus. Todėl renkantis vieną ar kitą virtuvės baldų spalvą, vertėtų apmąstyti, kaip norime virtuvėje jaustis. O pasirinkimų daug: virtuvėje gali būti malonu ir šilta, erdvu ir lengva, šalta ir sterilu, linksma ir įstabu. Mūsų pojūtį virtuvės patalpoje didele dalimi nulems baldų spalva.

Prakitškumas: baltų, pilkšvų, rusvų atspalvių virtuvės baldai

Mąstantiems praktiškai, patariama rinktis ramių ir švelnių tonų spalvas: baltą, pilką, rudą ir jų atspalvius. Šios spalvos suteikia ilgaamžiškumo pojūtį. Tad jei kyla minčių apie tai, kad vieną dieną namus norėsis parduoti, išnuomoti, verta rinktis patvarumą ir praktiškumą užtikrinančius spalvų derinius.

  • Balta: Visada madinga ir švaru. Kuria lengvumo, šviesos, švaros pojūtį.
  • Baltos ir rusvos paletė: Labiausiai tinka tiems, kas neapsisprendžia tarp klasikinio ir vintažinio stiliaus.  
  • Rusva, medžio spalva: Medienos spalvos kuria jaukumo, šilumos ir ramybės, dažnai ir prabangos įspūdį. Tokios spalvos virtuvės baldai lengvai prižiūrimi.
  •  Balta ir pilka: elegancijos ir ramybės pojūtis.

Savitumas: mėlyni, oranžiniai, geltoni ir kitokie ryškūs virtuvės baldai

Drąsesnių stilių ir sprendimų mėgėjai nebijo rinktis ir derinti ryškesnių spalvų spinteles bei stalviršius: naudojamos tokios spalvos, kaip juoda, geltona, mėlyna, oranžinė, violetinė. Svarbu pasirinkti baldų gamintojus, galinčius pasiūlyti platų spintelių spalvų asortimentą.

  • Juoda ir auksinė: visada – prabangos ir gero skonio ženklas.
  • Baltos ir mėlynos spalvos derinys: ryškus, bet ne šokiruojantis akcentas; puikiai tinka minimalistinio stiliaus mėgėjams.
  • Raudonos atspalviai: ryšku, dramatiška ir traukia akį.
  • Juoda ir balta: šis retro derinys niekada neišeina iš mados ir kausto dėmesį.
  • Juoda ir rožinė: gaivumas, drąsa ir žaismė.
  • Violetinė: tai spalva–raktas į originalumą; baldų komplekte sumaniai panaudojus violetinę spalvą, galima sukurti įspūdingą, abejingų nepaliekančią virtuvę.

Renkantis spalvą, svarbu, kad virtuvės baldai atspindėtų mus pačius: kaip mes gyvename, kokie mūsų įpročiai, koks stilius mums labiausiai tinka. Susikurti aiškesnę viziją padeda virtuvės baldų nuotraukos internete. Susiradus patinkančių spalvinių derinių, galima kreiptis į baldų gamintojus.