Virtuvėje pagal užsakymą pagamintos turėklų sistemos.

Daugeliui žmonių svarbu taupyti virtuvės erdvę. Turėklai yra genialus išradimas, padedantis išspręsti šią problemą. Juos lengva naudoti bet kurioje virtuvėje: didelėje ar mažoje, su virtuvės salomis ar be jų, su sieninėmis spintelėmis ar be jų. Atrodo, kad tai paprasti vamzdeliai, kurie patikimai pritvirtinami prie įvairių paviršių, tačiau jie suteikia tiek daug galimybių. Papildoma turėklų sistemų furnitūra leidžia viską, ko reikia, išdėstyti per ištiestos rankos atstumą nuo darbo zonos, pakeisti virtuvės interjerą ir padidinti jos funkcionalumą.   

Pagrindiniai turėklų tipai

Priklausomai nuo vietos, yra kelios bėgelių rūšys.

  1. Labiausiai paplitusios yra horizontalios konstrukcijos. Jos tvirtinamos prie sienų ne mažesniu kaip 40-50 cm atstumu nuo stalviršio. Jei turėklai montuojami po atlenkiamomis sekcijomis, tokiu atveju laikomasi 8-10 cm atstumo nuo apatinio sieninės spintelės krašto. Horizontalios turėklų sistemos išdėstomos kaip atskiri elementai, ištisinė linija arba kampinė konstrukcija.
  2. Vertikalūs variantai išdėstomi tarp baro prekystalio ir lubų, stalviršio ir viršutinio virtuvės spintelės aukšto. Jas netgi galima įrengti tarp grindų ir lubų. Vertikalios konstrukcijos naudojamos kampams išryškinti ir naudojamos erdvei zonuoti.
  3. Pakabinamos turėklų sistemos primena tinklelį arba groteles, jos įrengiamos virš virtuvės salos ir dažniausiai tvirtinamos grandinėmis. Ant tokios konstrukcijos dedami kibirai, keptuvės, gruzdintuvės ir kiti indai.
  4. Į virtuvės baldų fasadus įmontuojami ištraukiami bėgeliai. Tai leidžia laikyti būtiniausius daiktus, kurie naudojami gana dažnai, bet ne kasdien. Tokios konstrukcijos užtikrina greitą prieigą ir apsaugo nuo purvo bei dulkių.    

Populiariausi turėklų sistemų priedai

Priklausomai nuo turėklų naudojimo tikslo, pasirenkami papildomi priedai.

Įvairių formų ir dydžių kabliukai naudojami virtuvės reikmenims (mentelėms, dideliems šaukštams, tarkiams ir pan.), puodų laikikliams, rankšluosčiams, puodeliams ir kitiems reikalingiems daiktams su specialiomis skylutėmis ar kilpomis pakabinti. Kabliukai ir strypai gerai dera su perforuotomis plokštėmis, padidindami virtuvės erdvės funkcionalumą.

Iš įvairių medžiagų (metalo, medžio, stiklo) pagamintos lentynos naudojamos prieskonių ir pagardų stiklainiams, indeliams su buitine chemija, kambarinėms gėlėms ir prieskoniniams augalams sudėti. Nuplauti vaisiai ir smulkūs buitiniai prietaisai (maišytuvai, kavos malūnėliai, blenderiai) dedami ant tinklinių lentynų. Jose taip pat galima eksponuoti gražias dekoratyvines lėkštes, ąsočius, puodelius ir kitus indus.

Pakabinami krepšeliai naudojami buteliams ir stambiems daiktams laikyti.

Laikikliai traukia savo funkcionalumu: be to, kad į juos galima sudėti įvairius virtuvės reikmenis, yra specialių tipų popieriniams rankšluosčiams, folijai, maistinei plėvelei ir pergamentiniam popieriui. Taip pat galite rasti laikiklių kulinarinėms knygoms, pakabinamų duonos dėžučių ar gėlių vazonų. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių, virtuvės erdvės dydžio ir stiliaus.

Magnetiniai bėgeliai skirti specialiai peiliams laikyti.

Prie turėklų konstrukcijų galite pridėti talpyklas smulkiems daiktams, indų džiovintuvus, muilines ir kitus prietaisus. 

Šiuolaikiniai baldai. Kur užsisakyti virtuvę Lietuvoje?

Modernus virtuvės baldų gamintojas Lietuvoje yra UAB baldų įmonė “Baldų arsenalas”. Čia galite užsisakyti bet kokią virtuvę pagal savo projektą ir dizainą. Pagal užsakymą virtuvės iš UAB “Baldų arsenalas” garantuotai bus kokybiškas, patikimas ir ilgaamžis komplektas už geriausią kainą.