Užsisakyti drabužių spintą: kaip ją pasirinkti, suplanuoti ir išdėstyti

Spinta yra vienas svarbiausių miegamojo ar drabužinės interjero elementų. Joje ne tik saugomi drabužiai ir aksesuarai, bet ir daro įtaką bendram kambario stiliui ir komfortui. Todėl šio baldo pasirinkimas reikalauja atidumo ir apgalvotumo. 

Užsisakydami drabužių spintą, turėtumėte atsižvelgti į šiuos veiksnius:

  1. Patalpos, kurioje stovės spinta, dydį ir formą. Rinkitės tokią spintą, kuri tilptų į turimą erdvę ir netrukdytų. Jei patalpa maža arba nestandartinės formos, galite rinktis kampinę arba spindulinę spintą.
  2. Fasado dizainas ir medžiaga. Fasadas gali būti tuščias, stiklinis, veidrodinis arba kombinuotas. Tuščias fasadas paslėps spintelės turinį nuo akių, tačiau gali atrodyti nuobodžiai ir gremėzdiškai. Stiklinis fasadas sukurs lengvumo ir erdvės įspūdį, tačiau jį reikės dažnai valyti. Veidrodinis fasadas vizualiai padidins patalpą ir bus naudingas tikrinant savo įvaizdį, tačiau taip pat reikalaus priežiūros. Kombinuotas fasadas sujungs skirtingų medžiagų privalumus ir sukurs įdomų efektą.
  3. Durų tipas. Durys gali būti varstomos arba stumdomos. Varstomomis durelėmis patogu pasiekti visą spintelės turinį, tačiau jas atidarant reikia daug vietos. Stumdomos durys taupo vietą ir atrodo moderniai, tačiau riboja galimybę vienu metu apžiūrėti visus drabužius.
  4. Vidinis užpildymas. Svarbu išsirinkti spintą su optimaliu lentynų, strypų, stalčių ir kitų elementų skaičiumi drabužiams ir aksesuarams laikyti. Atsižvelkite į savo gyvenimo būdą ir spintą. Pavyzdžiui, jei dėvite daug suknelių ar kostiumų, jums reikia spintos su pakankamu kiekiu pakabų. Jei mėgstate drabužius dėlioti ant lentynų, rinkitės spintą su reguliuojamomis lentynomis. Jei turite daug smulkių daiktų, pavyzdžiui, apatinių drabužių, kojinių, diržų ir t. t., jums reikės stalčių arba krepšių.
  5. Biudžetas ir kokybė. Spintos kaina priklauso nuo jos dydžio, medžiagos, dizaino ir funkcionalumo. Galite rinktis gatavą spintą iš parduotuvės arba užsisakyti individualų projektą pagal savo pageidavimus. Bet kuriuo atveju netaupykite spintos kokybei, nes ji turėtų jums tarnauti ilgai ir patikimai. Rinkitės spintą, pagamintą iš patvarių ir atsparių pažeidimams medžiagų, kurios neblunka saulėje ir nesideformuoja dėl drėgmės. Patikrinkite spintos tvirtinimo detalių ir furnitūros patikimumą. Atkreipkite dėmesį į gamintojo garantiją ir aptarnavimą.

Kaip nustatyti optimalius korpuso matmenis baldų gamyboje?

Spintos dydis priklauso nuo patalpos, kurioje ji bus įrengta, dydžio ir formos, taip pat nuo drabužių ir aksesuarų, kuriuos reikės laikyti, skaičiaus. Pateikiame keletą patarimų, kaip nustatyti optimalius spintos matmenis:

  • išmatuokite erdvę, kurioje planuojate statyti spintelę. Atsižvelkite ne tik į ilgį ir plotį, bet ir į lubų aukštį. Priešais spintelę palikite pakankamai vietos praėjimui ir manevravimui (bent 700 mm);
  • nustatykite, kokio tipo ir formos spintelė tinka jūsų patalpai. Jei turite tiesią sieną, kurios ilgis ne mažesnis kaip 1 m, galite rinktis stačiakampę spintelę. Jei turite kampinę sieną arba nedidelę nišą, galite rinktis kampinę arba spindulinę spintelę. Jei turite laisvą kambarį arba dalį kambario, galite rinktis salos tipo spintelę, į kurią galima patekti iš visų pusių;
  • apskaičiuokite reikiamą strypų ilgį ir lentynų, skirtų drabužiams ir aksesuarams, plotą. Tam galite naudoti šias formules: strypų ilgis = pakabų skaičius x 50-70 mm; lentynų plotas = daiktų skaičius x 300 mm x 400 mm;
  • išsirinkite spintą, kurios matmenys atitiks jūsų drabužių ir aksesuarų laikymo poreikius ir derės jūsų kambaryje. Jei nerandate tinkamų matmenų gatavos spintos, galite užsisakyti individualų projektą pagal savo matmenis ir pageidavimus.

Visas drabužines ir spintas, įskaitant “kupe”, gamina UAB baldų įmonė “Baldų arsenalas”. Baldų katalogą patogu rasti įmonės interneto svetainėje. Dvidešimties metų patirtis leidžia mums garantuoti mūsų baldų kokybę, savalaikiškumą ir optimalią kainą.