Pirkti virtuvę. Iš ko susideda virtuvės baldų kaina?

Užsakant virtuvės baldus daugumai žmonių kyla natūralus klausimas, iš ko susideda gaminių kaina. Baldai priklauso sudėtingų produktų grupei, todėl kiekvienu atveju virtuvės kaina individuali ir priklauso nuo daugelio parametrų, kuriuos mes apsvarstysime.

Komplektiškumas

Viskas paprasta, kuo daugiau stalų ir spintelių, tuo brangiau. Kuo sudėtingesnis modulis dizaino požiūriu, tuo didesnė kaina. Pavyzdžiui, kampiniai modeliai yra brangesni už tiesius, stalas su stalčiais brangesnis už stalą su durelėmis ir t. t.  

Fasado medžiaga 

Pigiausias yra medžio drožlių plokštės fasadas, brangiausias – MDF, o pati brangiausia medžiaga – natūrali mediena. Užsakant baldus, konsultantai turi papasakoti apie kiekvienos medžiagos ypatumus, jų savybes ir kainų ribas. 

Fasado apdailos tipas

Kuo daugiau technologinių operacijų atliekama su fasadu, tuo jis brangesnis. Galite tiesiog uždaryti MDF lakštą, galuose atlikti lengvą frezavimą, kad išlygintumėte kraštus, ir priklijuoti plėvelę – tai viena kaina. O jei papildomai atliksite gilų figūrinį frezavimą ir ant viršaus rankomis užtepsite patiną, tai jau visai kita kaina.  Yra daugybė dekoratyvinės fasado apdailos rūšių: frezavimas, 3D frezavimas, patinavimas, nuotraukų spausdinimas, papildomas lakavimas ir kt.

Korpuso konstrukcija

Dauguma gamintojų virtuvės spinteles gamina iš laminuotų medienos drožlių plokščių (LBP). Tačiau vieni naudoja 18 mm storio lakštus, kiti – 16 mm. Vieni gamina 0,4 mm briauną, kiti – 1 arba 2 mm. Kažkas daro briauną visos dalies perimetru, kažkas – tik priekinės dalies. Ir svarbiausia – pakabinamų ir grindų modulių gylis. Vieni turi 450 mm gylio stalus, kiti – 560 mm. Tokių subtilybių yra daug. Todėl visus šiuos dalykus galite aptarti su dizaineriu arba konsultantu. Tačiau šios savybės atsispindi galutinėje virtuvės kainoje.  

Furnitūra

Liūto dalį kainos užima virtuvės vidaus užpildymas. Pakabos, stalčiai, butelių laikikliai, džiovyklės ir kt. Skirtingų gamintojų furnitūros kainos gali labai skirtis. Todėl dabar daugelis gamyklų leidžia klientams visiškai suformuoti savo būsimų baldų turinį. Tai reiškia, kad pirkėjas, padedamas konsultanto, pasirenka furnitūrą iš katalogo. Tai – rankenėlės, strypų ir bėgelių elementai ir kt.

Papildomi dekoratyviniai elementai

Papildomi dekoratyviniai elementai: garbanoti karnizai, vitražai, grotelės ant fasadų, piliastrai, baliustrados ir kt. Jie ne tik suteikia rinkiniui ypatingo iškilmingumo, bet ir daro gerą poveikį rinkinio kainai.  

Papildomų medžiagų, turinčių įtakos individualiai virtuvės kainai, tipai

Šiai grupei priklauso stalviršiai, sieninės plokštės, cokoliai ir kt. Jos gaminamos iš įvairių medžiagų, įskaitant dirbtines arba natūralias. Pavyzdžiui, natūralaus akmens stalviršis yra daug brangesnis už dirbtinio akmens stalviršį. Vėlgi didelę įtaką turi šių elementų dydis.

Visoms pagal užsakymą gaminamoms virtuvėms reikia individualaus požiūrio, taip pat ir kainos atžvilgiu. Baldų įmonė UAB Baldų arsenalas garsėja moderniomis patalpomis, patikimais medžiagų ir priedų tiekėjais bei nepriekaištingu aptarnavimu. Paskambinkite mums arba pateikite užsakymą internetu, ir mūsų specialistai padės jums suprojektuoti ypatingus, unikalius ir kainą bei kokybę atitinkančius virtuvės baldus. O mūsų patyrę meistrai įgyvendins jūsų svajonę ir pagamintus baldus sumontuos “iki raktų”.