Perkame virtuvės baldus. Kuri medžiaga yra geresnė: Kurią medžiagą rinktis: medžio drožlių plokštę, MDF ar medžio masyvą?

Kiekviena šeimininkė ar savininkas svajoja apie prašmatnią virtuvę, kuri ne tik džiugintų akį savo dizainu, bet ir ilgus metus taptų patikimu ir patogiu pagalbininku. Todėl atsakymas į klausimą: iš kokios medžiagos užsisakyti virtuvės baldus, priklauso nuo jų tvirtumo ir ilgaamžiškumo.

Apžvelkime kiekvienos iš populiariausių medžiagų savybes.

1.           Virtuvė iš medžio drožlių plokštės. Jos laikomos pigiausiomis pagal kainą. Tačiau maža kaina nereiškia prastos kokybės. Šiuolaikinės medžio drožlių plokštės neturi nieko bendro su savo pirmtakėmis, kurios pramušė galus, nes jų gamybos technologija buvo gerokai patobulinta. Medžio drožlių plokštės yra medienos drožlių didelio slėgio terminio presavimo produktas. Gauta plokštė turi tvirtą trisluoksnę struktūrą: vidinį pagrindą sudaro stambios drožlės, o išorinį sluoksnį – smulkios drožlės, kurios sudaro tobulai plokščią ir stabilų paviršių. Šiuolaikinės plokštės yra patvarios, atsparios drėgmei ir lengvai apdorojamos.

Medžio drožlių plokštės gali būti  

– faneruotos, t. y. padengtos natūralia plėšyta arba pjaustyta fanera;

– laminuotos arba laminuotos, t. y. padengtos popieriaus ir dervos plėvelėmis;

– padengtos dažais, emaliu, laku.

2.           MDF virtuvė. Smulkių drožlių plokštė (MDF) – tai produktas, gaunamas smulkinant medinius rąstus ir kitas stambias medienos apdirbimo atliekas. Susmulkinus žaliavas iki smulkios frakcijos, išsiskiria natūrali medžiaga – ligninas, kuris kartu su natūralios kilmės dervomis naudojamas kaip klijų pagrindas. Taigi MDF plokščių ekologiškumas yra didelis privalumas, palyginti su medžio drožlių plokštėmis, kurių klijų pagrindui naudojamos sintetinės dervos. MDF virtuvės yra labai patvarios ir geriau nei medžio drožlių plokštės laikosi ant varžtų. Ši medžiaga taip pat atspari drėgmei ir garams, nebijo aukštos temperatūros. Pirmaujančių gamintojų plokštės ne tik gražiai atrodo, bet ir yra neįtikėtinai lanksčios, todėl galima formuoti sudėtingiausių konfigūracijų lenktus fasadus su įvairiais dekoratyviniais apvadais. Kadangi žaliavos pagrindą sudaro medienos atliekos, lentos turi visus medienos privalumus, tačiau yra daug pigesnės už medžio masyvą.

3.           Baldai iš natūralios medienos. Natūrali mediena yra ekologiškiausia, tvirta ir ilgaamžė medžiaga, kurią galima pakartotinai restauruoti, neprarandant jos savybių net po daugelio naudojimo metų. Medžio masyvo baldai pasižymi neįtikėtinai gražia tekstūra su unikaliu raštu. Tačiau yra ir trūkumų: gana brangi kaina, prastai toleruoja drėgmę, dėl kurios baldai gali deformuotis. Todėl manoma, kad patartina iš medžio masyvo gaminti tik karkasus, o fasadus – iš buko, graikinio riešuto, ąžuolo, vyšnios, akacijos medienos. Fasadų apdailai plačiai naudojamas stiklas, smaltas, plytelės ir metalas.   

Geriausius virtuvės baldus gamina pirmaujanti Lietuvos įmonė UAB “Baldų arsenalas”. Galime įgyvendinti bet kokią kliento baldų fantaziją. Pigūs virtuvės baldai iš UAB “Baldų arsenalas” gaunami optimizuojant baldų projekto dizainą ir dėl to, kad į kainą neįskaičiuojami jokie papildomi mokesčiai.