Pagal užsakymą virtuvė su sala. Privalumai ir savybės

Virtuvės sala – tai papildoma darbo vieta virtuvėje. Paprastai ji įrengiama virtuvės centre. Moderniame interjere sala yra patogi, graži ir originali. Salos pagalba jūsų virtuvė pasikeis, joje bus patogu gaminti maistą ir pietauti. 

Kas yra virtuvės sala?

Sala – tai kompaktiškas komplektas, nepriklausantis nuo pagrindinių baldų, esantis virtuvės centre. Yra daug salų variantų, pavyzdžiui, kai joje įmontuota viryklė, kriauklė arba spintelės. Sala taip pat gali tarnauti kaip valgomojo stalas.

Jei į virtuvės projektą žiūrėsite išmintingai, šį elementą galite panaudoti organizuodami laisvą erdvę, kuri gali būti naudojama maisto gaminimui arba kaip baro prekystalis. 

Virtuvės sala patogi, nes sukuria darbo trikampį, kuriame šaldytuvas, kaitlentė ir kriauklė yra vienas priešais kitą. Sala taupo laiką ir leidžia laisvai judėti po virtuvę. Jei joje negaminate maisto, salą galite naudoti kaip valgomojo stalą visai šeimai. 

Virtuvės salų tipai

  1. Mažai virtuvei. Patogi ir funkcionali ištraukiama virtuvės sala mažame plote. Ją galima pastatyti bet kur, o pagaminus maistą, paslėpti virtuvės komplekte. Tokia kompaktiška sala tinka ir stalo vaidmeniui atlikti. Mobilios versijos ant ratukų taip pat yra įdomus ir funkcionalus sprendimas.
  2. Baro prekystalis – sala. Baro prekystalis paprastai derinamas su atviromis lentynomis ir uždarais stalčiais. Arba gaminami dviejų lygių variantai, kai darbo paviršius yra žemesnis, o baro prekystalis – aukštesnis. Šis variantas yra klasikinis, vytis visada gražus ir atkreipia aplinkinių dėmesį.
  3. Apvali arba ovali sala. Ji yra kompaktiška ir saugi. Joje nėra kampų, o jei namuose turite vaikų, ovalinė arba apvali sala yra geriausias variantas. Ji neatrodo taip galingai kaip stačiakampė ar kvadratinė.
  4. Pusmėnulio formos sala. Vienas patogiausių virtuvės salų variantų yra pusmėnulio formos komplektas. Jos išorinė dalis naudojama kaip valgomojo zona, o vidinė – kaip darbo zona.
  5. Salelė-bufetas. Bufete galima kompaktiškai sudėti lėkštes, gražius puodelius ir kitus virtuvės reikmenis. O viršutinė bufeto dalis tarnauja kaip stalviršis. Bus labai gražu, jei pasirinksite salą – vitriną, kurioje pro stiklines dureles matysite stalo indus. Jei kambario plotas didelis, bus patogiau, jei bufetas bus pasuktas link lauko durų.  
  6. Transformatorius. Norite sutaupyti vietos? Rinkitės kompaktišką salos variantą – transformerį. Ji įrengta taip, kad prireikus stalviršio kraštus galima atlenkti arba pakelti.

Koks salos patogumas?

Virtuvės sala yra patogi, nes puikiai dera erdvėje, ypač jei svetainė ir virtuvė yra sujungtos. Be to, ji yra zonas skiriantis elementas, keli žmonės vienu metu gali gaminti maistą ir bendrauti tarpusavyje ar su svečiais. Prie viryklės galima prieiti iš bet kurios pusės, su sala visada viską turėsite po ranka. 

Saloje galite pastatyti viryklę, kriauklę, gartraukį, buitinės technikos lizdus, atlenkiamas lentynas ir kt.

Nepaisant to, kad salos paprastai pasirenkamos didelėms virtuvėms, yra ir kompaktiškų variantų mažoms erdvėms.

Virtuvės baldų gamyba Vilniuje 

Pagrindinė nestandartinių virtuvių pagal užsakymą gamintoja Vilniuje yra baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas”. Rinkoje dirbame jau kelis dešimtmečius, todėl esame sukaupę didelę profesinę patirtį, įsigiję moderniausią ir aukštųjų technologijų gamybos įrangą bei pasaulyje pripažintus medžiagų ir baldų priedų tiekėjus. Užsakydami baldus iš UAB “Baldų arsenalas” sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko bei nervų, nes viską atliekame “iki raktų”.