Nusipirkti spintą koridoriui. Pagrindiniai tipai ir dizaino ypatybės

Jei mėgstate komfortą ir jaukumą, vertinate kiekvieno kambario interjero patogumą ir harmoniją, baigę remontą tikrai nuspręsite įsigyti baldus prieškambariui ar koridoriui. Modelių asortimentas džiugina savo įvairove, tačiau baldus reikia rinktis protingai, atsižvelgiant į tam tikrus reikalavimus. 

Pagrindiniai pasirinkimo kriterijai yra šie:

– funkcionalumas

– praktiškumas;

– pagaminimo ir medžiagų kokybė;

– geras dydžio atitikimas;

– harmoningas derinimas su bendru interjeru.

Svarbu! Lentynos, stalčiai, spintelės neturėtų užgriozdinti erdvės. Pirmenybę teikite kompaktiškiems baldams, ypač mažuose kambariuose.

Koridoriaus spintų tipai

Paklausūs keli dizaino variantai.

1. Kampiniai modeliai. Kampinė spinta puikiai dera prie interjero ir tinka kvadrato formos patalpoms su laisvu kampu. Jos privalumas – puiki sandėliavimo talpa ir ergonomika, ji padarys kambarį tvarkingą ir erdvų, sėkmingai sutalpins kur kas daugiau daiktų, nei tikitės. Ypač populiarūs modeliai su visiškai uždaromu priekiu, skirti didelių gabaritų viršutiniams drabužiams laikyti.

2. Drabužių spinta-skyrius. Norintiems įsigyti spintą nedideliam koridoriui, “skyriaus” tipo spinta bus idealus pasirinkimas. Ji uždarys vieną iš sienų, o dėl stumdomų durų sistemos gerokai sutaupys vietos, o viduje sėkmingai galėsite sudėti drabužius, kepures, batus, taip pat aksesuarus ir kitus daiktus. Savininkas gali savarankiškai pasirinkti vidaus užpildymą (lentynų, stalčių skaičių, pakabų su viršutiniais drabužiais strypo ilgį, kabliukų skaičių ir vietą). Optimalus šiuolaikinės spintos gylis yra 60 cm (tai atitinka viršutinių drabužių pakabų plotį), tačiau labai mažiems koridoriams yra modelių, kurių gylis yra 40 cm, su skersine, o ne išilgine juosta.

3. “Penalo” tipo spintos su uždarais fasadais. Patogios, galinčios patikimai paslėpti visą turinį. Net jei paskubomis išbarstysite viduje esančius daiktus, niekas to nepastebės. Durelės yra varstomos, o tai reiškia, kad spintai atidaryti reikia šiek tiek vietos, tačiau jos yra pigesnės nei skyrių modeliai su brangia slankiojančia sistema. Šis variantas dera su klasikiniu interjeru; galite rinktis puikias spinteles lofto stiliaus koridoriui.

Prieškambario baldų derinimas

Didelei šeimai vienos prieškambario spintos nepakanka. Kita kambario įrengimo problema – jo neproporcingumas, per siauri praėjimai, mažas plotas ir pan. Tuomet, siekdami maksimalaus jaukumo ir komforto, namų šeimininkai savarankiškai pasirenka reikiamus baldų elementus ir į darnų ansamblį derina spintas su uždarais ir atvirais fasadais, pakabinamas lentynas ir apatines spinteles su vieta sėdėjimui ar batų spinteles. Mažiems kambariams labiau tinka atviros lentynos ir apatinės spintelės, nes toks derinys neužgožia erdvės. 

Rekomendacijos renkantis spintą 

Rinkdamiesi baldus, pradėkite nuo kambario dydžio. Erdviame prieškambaryje ar koridoriuje puikiai atrodo visą sieną užimančios spintos arba kombinuoti variantai (skirtingų dizainų spintos, lentynos, batų spintos). Nedideliuose butuose – siauros spintos (skyriai arba kompaktiškos spintos, galbūt tik lentyna skrybėlėms, kabliukai ir spintelė su sėdyne).

Nedideliam kambariui vizualiai suteikti apimties bus galima pasirinkus modelį su veidrodžiu. Veidrodžio atspindys praplės erdvę ir paslėps spintelės ribas. Balti baldai taip pat naudojami siekiant vizualiai padidinti kambarį.

Išmatavimai, pasirinktos spintos tipas ir vidaus užpildymas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek daiktų planuojate laikyti prieškambaryje. Apie šį punktą pagalvokite iš anksto.

Rinkdamiesi teikite pirmenybę gamintojui, kuris garantuoja prekių kokybę, patikimumą, praktiškumą, eksploatacijos ilgaamžiškumą, kartu išlaikydamas reprezentatyvią išvaizdą. Toks gamintojas yra UAB “Baldų arsenalas”.