Modernios virtuvės. Virtuvės spintelės be rankenėlių: privalumai ir trūkumai

Dėl minimalistinio ir lakoniško interjero mados vis labiau populiarėja virtuvės baldai be rankenėlių. Apžvelkime, kodėl šis dizainas populiarėja ir kokie jo trūkumai.

Baldų su paslėptomis rankenėlėmis privalumai

Tokie baldai ne tik gražūs, bet ir ergonomiški. Ankštose erdvėse išsikišusi furnitūra ne tik užima vietą, bet ir:

  • tampa traumų šaltiniu (įbrėžimai, nubrozdinimai, sumušimai);
  • komplektas greitai užsiteršia. Namų šeimininkės puikiai žino, kaip sunku plauti rankenų tvirtinimo detales. Šie teršalai sunkiai pašalinami naudojant specialius ploviklius ir šepečius; 
  • durelių rankenėlė prilimpa prie pašalinių daiktų arba sugadina šaldytuvo sieną ar šoninę sienelę.

Sutikite, kad įlenkimai ir įbrėžimai ant sienų ar buitinės technikos visiškai nepuošia virtuvės.

Modernios virtuvės be rankenėlių leidžia šeimininkei atidaryti spintelę paprasčiausiai paspaudžiant ją šepetėliu arba rankos ar alkūnės nugarėle. Tai ypač patogu, jei rankos suteptos malta mėsa ar tešla.

Kad tai būtų įmanoma, gamintojai naudoja Push-to-Open ir Tip-On mechaninės sistemos furnitūrą. Konstrukcijoje paslėptos spyruoklės, kurios reaguoja į paspaudimo mygtuką ir stumia fasadą arba stalčių atidaryti.

Fasadų variantai gali būti įvairūs – plastikinis aliuminis, foto spauda, dažytas stiklas paslėptame aliuminio profilyje, plastikinis, akrilinis, dažytas fasadas, įskaitant meninį aerografavimą.

Įmontuotos (įleidžiamos) rankenos yra vertinga išmaniosios furnitūros alternatyva. Vizualiai jos atrodo kaip apatinio ar viršutinio fasado krašto aliuminio profilio dalis arba kaip platus griovelis, metalinės perdangos. Jos atsidaro tradiciškai, tačiau atrodo moderniai ir stilingai.

Virtuvės baldų su paslėptomis rankenėlėmis trūkumai

Trūkumų nedaug, tačiau jų yra:

  1. Komplektui su įmantriomis furnitūromis reikia idealiai lygaus paviršiaus ir kokybiško montavimo. Menkiausias virtuvės baldo be rankenėlės ar stalčiaus durelių pakrypimas ar pasvirimas neigiamai veikia mechanizmo funkcionalumą.
  2. Tokia furnitūra mūsų rinkoje pasirodė palyginti neseniai ir yra brangesnė nei įprastai. 
  3. Mechaninės atidarymo sistemos tinka ne visų tipų stalčiams, tada naudojami alternatyvūs variantai.

Lietuvos baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” yra pirmaujanti nestandartinių baldų gamintoja. Mūsų specializacija – bet kokio stiliaus individualių užsakymų įgyvendinimas. Susisiekite su mumis, ir mūsų dizaineriai padės jums sukurti geriausiai jūsų parametrus ir pageidavimus atitinkantį baldų projektą.  Moderni įranga ir aukštos kokybės medžiagų įvairovė leidžia UAB “Baldų arsenalas” įvykdyti bet kokį baldų užsakymą.