Medinių baldų gamyba. Medienos privalumai ir trūkumai.

Grįžę namo norite jaustis šiltai ir jaukiai. Kad tai pasiektumėte, reikia, kad jūsų namų interjeras būtų bent jau malonus akiai. Baldai yra neatsiejama bet kurios gyvenamosios erdvės dalis. Kuo jie gražesni ir patogesni, tuo daugiau estetinio malonumo gausite. Šiame straipsnyje kalbėsime apie medinius baldus, nes jie atrodo palankiausiai, kuria jaukumą ir yra patrauklios išvaizdos.

Kur galima naudoti medinius baldus?

Tiesą sakant, visur! Mediniai baldai gerai atrodys bet kuriame namų kambaryje: senovinė spinta prieškambaryje, graži raižyta lova miegamajame arba keturvietė vaikų kambaryje, tvirtas ir patikimas valgomojo stalas virtuvėje arba solidumo suteikiantis stalas darbo kambaryje, paviršius praustuvei vonios kambaryje – mediniai baldai ir aksesuarai lengvai priderinami bet kuriame kambaryje. Įdomu tai, kad mediniai baldai gali būti organiškai integruoti į miegamojo interjerą, taip pat stambūs stalai tinka užeigai ar EKO stiliaus kambariui. Ir net įprasta pavėsinė kieme atrodys ekologiškai ir patogiai.

Medinių baldų privalumai

  1. Ilgaamžiškumas. Visai nenuostabu, kad mediniai baldai tarnaus visą gyvenimą! Tokie baldai yra tikrai patvarūs ir nepraranda savo aktualumo. Jie taip pat gali atlaikyti dideles apkrovas.
  2. Patraukli išvaizda. Mediniai baldai atrodo labai patraukliai ir rodo gerą jų savininkų skonį. Jie nepraranda savo “prekinės” išvaizdos ir suteikia patalpai rafinuotumo, tvarumo ir brangumo.
  3. Juos galima restauruoti. Dar vienas tokių baldų privalumas yra tas, kad dėl natūralios išvaizdos juos lengviau restauruoti. Visada galima atnaujinti išvaizdą, atnaujinti poliravimą, atkurti fanerą, užtaisyti laikui bėgant atsiradusias atplaišas.
  4. Suderinamumas. Mediena puikiai dera su stiklu, kalvyste, akmeniu – atrodo įspūdingai, stilingai ir moderniai.
  5. Draugiškumas aplinkai. Didžiulis medinių baldų teigiamas bruožas yra jų ekologiškumas. Šiandien, kai žmonija stengiasi kovoti su aplinkos taršos pasekmėmis, vis daugiau žmonių renkasi ekologiškus produktus, gaminius, kosmetiką. Reikia pripažinti, kad iš natūralios medienos pagaminti baldai yra daug geresni nei baldai iš pjuvenų ir epoksidinių dervų. Iš natūralaus ąžuolo ar riešutmedžio pagaminti stalai, spintos, lovos ne tik byloja apie gerą šeimininkų skonį, bet ir saugo jų sveikatą. Beje, natūralaus medžio baldai pasižymi panašiomis savybėmis kaip kambariniai augalai ir gali sugerti buitinių prietaisų skleidžiamą elektromagnetinę spinduliuotę.
  6. Platus medienos rūšių pasirinkimas. Medinių baldų gamyboje naudojamos šios medienos rūšys: graikinis riešutas, pušis, drebulė, uosis, ąžuolas, bukas, liepa ir kt. Galimybių yra daug, nuo to priklauso baldų išvaizda, kokybė ir ilgaamžiškumas. Šiandien meistrai baldams gaminti naudoja daugiau kaip 50 skirtingų medienos rūšių. 

Medinių baldų trūkumai

Medinių baldų trūkumai yra šie: 

  1. Matmenys. Dažnai tokie baldai yra gana dideli, todėl ne visada tinka kuklaus dydžio kambariuose. Tačiau verta prisiminti, kad viskas gaminama pagal užsakymą, todėl šis sprendimas gali tapti priimtinesnis: kartu su dizaineriu galite sukurti eskizą, kuris tiktų jūsų kambariui.
  2. Santykinai didelė kaina. Iš tiesų natūralaus medžio baldai visada yra gerokai brangesni už panašius baldus, pagamintus iš medžio drožlių plokštės ir panašių medžiagų. Tačiau mediena yra daug patvaresnė, todėl šiuos baldus galėsite naudoti daugelį metų ir jų išvaizda nenusitrins.
  3. Speciali priežiūra. Medienai reikia priežiūros – tai tiesa. Būtina užtikrinti, kad neatsirastų atplaišų ir įtrūkimų (nors ši problema sprendžiama). Svarbu, kad patalpa būtų gerai vėdinama ir sausa, nes mediena, kaip ir medžio drožlių plokštė, nemėgsta drėgmės. Be to, baldus reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes dėl to jie praranda spalvą ir išblunka. Taip pat nerekomenduojama kartu dėti karštų ir šaltų daiktų.

UAB “Baldų arsenalas” baldų gamyba

UAB “Baldų arsenalas” yra gerai žinoma individualių baldų gamintoja. Padėsime Jums parengti baldų dizaino projektą, suteiksime atitinkamas konsultacijas, atliksime reikiamus matavimus, geriausiu įmanomu laiku įvykdysime užsakymą, pristatysime ir patys sumontuosime.