Maža virtuvėlė. Kaip teisingai ją suprojektuoti.

Daugelis mūsų susiduria su mažos virtuvės erdvės problema. Tačiau net ir mažame plote galima kovoti dėl erdvės, funkcionalumo ir grožio.  Patrauklus, ergonomiškas ir patogus mini virtuvėlės dizainas gali būti tikras iššūkis savininkams, kuriems reikia išradingumo ir sumanumo. Dažnai problema būna net ne kvadratinių metrų skaičius, o nesugebėjimas racionaliai organizuoti erdvę.  Mažame plote tenka kovoti dėl kiekvieno centimetro erdvės. O tai galima padaryti tik pasirinkus nestandartinį virtuvės komplektą. 

Keletas mažos virtuvėlės įrengimo paslapčių

  1. Neužgriozdinkite patalpos baldais. Tam reikia įrengti tik būtiniausius daiktus ir stengtis neužimti vietos priešais duris.  Erdvę po langu arba kambario kampuose galite panaudoti gana funkcionaliai.
  2. Geriausias virtuvėlės išplanavimas yra kampinis. Daugumą virtuvės reikmenų galima laikyti kampiniuose balduose. Taip pat veiksminga kampe įrengti kriauklę, o po ja – tikrą rotacinio arba išvažiuojamojo tipo laikymo sistemą.
  3. Stelažų sistemos, kurios įrengiamos ant sienų virš stalviršių ar kriauklės, padeda gana sėkmingai išspręsti mažos erdvės problemą. Ant jų kabliukų ir lentynų galima pakabinti keptuves arba pastatyti talpyklas su biriais produktais.       
  4. Mažai virtuvei reikia ne per ryškių, šviesių baldų. Jis neatrodo gremėzdiškas, ypač kai beveik susilieja su fonine sienų spalva. Stilingai atrodo ir skaidraus stiklo daiktai. Valgomojo stalas, permatomos plastikinės kėdės, lakoniškos, beveik nematomos lentynos ir stiklinis baras virtuvės interjere atrodo lengvai.    
  5. Puiki idėja vizualiai išplėsti erdvę – aukščiausią daiktą (pavyzdžiui, šaldytuvą) pastatyti tolimajame kampe. Toks išdėstymas atkreipia akį į kambario viršų ir vizualiai pakelia lubas.
  6. Centrinis dėmesio objektas virtuvėje yra valgomojo stalas. Mažai virtuvei geriausia rinktis ovalo arba apvalios formos stalus, kurie savaime nereiškia aiškių tiesių linijų, todėl patalpa tampa platesnė ir paprastesnė.   

Būdai, kaip vizualiai padidinti erdvę

Projektuojant mažą virtuvę geriau naudoti neutralias, ramias spalvas – jos vizualiai praplečia patalpos ribas, gerai atspindi šviesą. Šiuo atveju ekspertai rekomenduoja apsiriboti dviem atspalviais. 

Be to, nedideliam plotui geriausiai tinka lakuoti lygūs fasadai. Jie puikiai atspindi šviesą. 

Ryškūs taškiniai šviestuvai, išdėstyti lubų perimetru, taip pat virš pakabinamų spintelių ir lentynų, padės vizualiai praplėsti patalpą.  

Pirmaujanti UAB baldų įmonė “Baldų arsenalas” siūlo nusipirkti nedidelę virtuvę pagal užsakymą. Mūsų dizaineriai ir projektuotojai padės jūsų norus paversti ergonomišku, optimaliu ir stilingu komplektu. Moderni įranga ir aukštos kokybės medžiagos bei furnitūra garantuoja UAB “Baldų arsenalas” baldų ilgaamžiškumą ir praktiškumą.