Kuri virtuvė geresnė? Virtuvės baldų korpuso ir fasado medžiagos

Virtuvė iš esmės skiriasi nuo visų kitų namų patalpų – tai funkcinė zona, “karštoji parduotuvė”, kurioje ypač svarbus patogumas ir ergonomika. Geriausiose virtuvėse grožis dera su patogumu ir funkcionalumu, atitinka visus šios patalpos reikalavimus ir atmosferą.

Geriausios medžiagos užsakant virtuvės iš gamintojo

Jei, pavyzdžiui, miegamajame ar svetainėje baldų pasirinkimas priklauso tik nuo šeimininkų skonio, tai perkant virtuvės komplektą reikia atsižvelgti į praktiškumą. Ne visos medžiagos tinka virtuvės baldams gaminti. Kai kurios tiesiog neatlaiko didelės drėgmės ir temperatūros pokyčių, kitos bijo garų poveikio, o dar kitos reikalauja ypatingos priežiūros. Todėl prieš pirkdami virtuvės pagal užsakymą komplektą būtinai pasidomėkite, iš ko pagamintas jo korpusas ir fasadas, taip pat stalviršis ir kokia naudojama furnitūra. 

Kokia medžiaga geriau tinka virtuvei? 

Korpusas

Virtuvės baldų korpusas dažniausiai gaminamas iš medžio drožlių plokštės, MDF, multiplekso ir medžio masyvo. Geriausios virtuvės yra pagamintos iš natūralios medienos – tokie komplektai nesideformuoja dėl drėgmės, yra tvirti ir stabilūs, skirti labai ilgam tarnavimo laikui. Šiuolaikiniai virtuvės baldai gaminami iš medienos, apdorotos specialiu vandenį atstumiančiu mišiniu.

Multipleksas yra prieinamesnė alternatyva natūraliai medienai. Šią medžiagą sudaro keliomis kryptimis suklijuotos plonos skirtingų rūšių medienos juostelės. Multiplex taip pat atspari drėgmei, garams ir aukštai temperatūrai. Tai moderni, aplinkai nekenksminga medžiaga, kuri nedaug kuo nusileidžia medžio masyvo medžiagai.

MDF yra gerokai pigesnė už medieną ir multipleksą, tačiau ši medžiaga laikoma gana tinkama. MDF yra nebrangi, praktiška ir patvari. Ši medžiaga – tai mažiausios medienos drožlės, suspaustos dideliu slėgiu. MDF plokštės impregnuojamos specialiomis dervomis, kurios suteikia medžiagai tvirtumo ir atsparumo vandeniui. Pagal tvirtumą ir atsparumą deformacijoms MDF pranoksta net kai kurias natūralios medienos rūšis.

Ir galiausiai, pigiausias variantas yra medžio drožlių plokštė, kuri daugeliu atžvilgių yra panaši į MDF, tačiau ne tokia patvari ir nekenksminga aplinkai. Prastos kokybės drožlių plokštės gali sudrėkti pjūviuose ir sujungimuose, deformuotis nuo drėgmės, tačiau šiuolaikiniai modeliai tokių trūkumų neturi. Vis dėlto pirkdami pigius virtuvės baldus iš medžio drožlių plokštės turėtumėte suprasti, kad po kelerių metų komplektą greičiausiai teks pakeisti.

Fasadas

Fasadas yra virtuvės veidas, jis lemia jos stilių. Virtuvės fasadams gaminti naudojamų medžiagų įvairovė yra didžiulė. Jie gaminami iš medžio masyvo, laminuotų medžio drožlių plokščių, MDF, dengiami plėvele arba emaliu, yra fasadų, kurių pagrindą sudaro aliuminio profiliai, ir karkasinių fasadų, dekoruotų plastiku arba stiklu. Kokius fasadus geriau rinktis virtuvei? Kiekvienas iš variantų turi savų privalumų ir trūkumų.

Medžio masyvas. Tradicinė, brangi ir prestižinė virtuvės fasadų medžiaga. Atrodo solidžiai ir sukuria respektabilią atmosferą. Natūrali mediena yra klasika, kuri niekada neišeina iš mados. Tinkamai prižiūrint, tokie fasadai nepraranda savo grožio dešimtmečius – išskyrus tai, kad veikiami tiesioginių saulės spindulių jie gali šiek tiek pakeisti spalvą. Tačiau medieną reikia kruopščiai tvarkyti. Tokioms virtuvėms valyti negalima naudoti agresyvių cheminių medžiagų ir abrazyvinių medžiagų; jas galima tik nuvalyti minkštu skudurėliu. Be to, mediena nėra pati plastiškiausia medžiaga, jos pagalba labai sunku sukurti fasadus su lenktomis, banguotomis linijomis, o tai savo ruožtu lemia klasikinį natūralaus medžio virtuvių stilių.

MDF. Gana paplitusi medžiaga virtuvės fasadams. Kaip minėta, savo savybėmis ji praktiškai nenusileidžia medienai, o MDF kaina yra daug prieinamesnė. MDF fasadai leidžia įgyvendinti bet kokias dizaino idėjas. MDF lengvai lenkiama, todėl galima sukurti neįprastus apvalius fasadus. Ši medžiaga leidžia naudoti įvairias dangas – MDF galima dažyti, dengti PVC plėvele ar bet kokios spalvos ir tekstūros plastiku. Dažyta MDF plokštė atrodo geriau nei PVC plėvelė, tačiau ji yra brangesnė. Prieinamesnė plėvelė turi ir trūkumų – danga ilgainiui gali pradėti luptis, ypač tose vietose, kur ją veikia intensyvi drėgmė ir aukšta temperatūra, pavyzdžiui, aplink kriauklę ar virš viryklės. 

Kokybiškus, unikalius, stilingus ir patogius virtuvės baldus geriausia užsisakyti baldų įmonėje UAB Baldų arsenalas. Dirbame tik su patikimomis ir ekologiškomis medžiagomis bei furnitūra. Moderni gamyba ir profesionalūs darbuotojai garantuoja mūsų baldų ilgaamžiškumą ir išskirtinumą, taip pat užtikrina klientams komfortą ir šiuolaikišką aptarnavimą.