Koridoriaus spintos nusipirkimas: pagrindiniai tipai, konstrukcijų tipai ir medžiagos

Koridorius arba prieškambaris – tai negyvenamoji patalpa, esanti iškart po įėjimo į namą ar butą. Jos pagrindinė funkcinė paskirtis – organizuoti viršutinių drabužių ir avalynės, kurie nusimauna prie įėjimo į namus, laikymą. 

Prieškambario ar koridoriaus baldai turėtų būti praktiški, bet kartu ir stilingi, nes tai pirmoji patalpa, kurią mato svečiai. Populiariausias šiuolaikinio interjero sprendimas yra spintos skyrius.

Koridoriaus spinta skyrius – privalumai ir savybės

Spinta skyrius – tai konstrukcija su stumdomomis durimis.  Lyginant su tradiciniais modeliais, ji turi nemažai privalumų:

 • paprastumas ir naudojimo patogumas;
 • patrauklus dizainas ir platus fasado dekoro variantų pasirinkimas;
 • konstrukcijos patikimumas ir ilgaamžiškumas (su sąlyga, kad ji tinkamai sumontuota);
 • ši konstrukcija leidžia kuo efektyviau organizuoti ribotą koridoriaus erdvę.

Tačiau prieš pasirinkdami ir nusipirkdami koridoriaus spinta su stumdomomis durimis, turite atsižvelgti į tam tikras savybes:

 • net ir kompaktiškiausia stumdomų durų sistema naudingąjį spintos gylį sumažina maždaug 10-15 cm;
 • jei stumdomas mechanizmas pagamintas iš plieno, didelė tikimybė, kad neatsargiai elgiantis su juo greitai suges;
 • apatinį durų lygį reikia periodiškai valyti.

Koridoriams ir prieškambariams skirta spinta-komoda nuo kitoms patalpoms skirtų modelių skiriasi kompaktiškumu ir užpildymo įvairove.

Konstrukcijų įvairovė – dėžių tipai, medžiagos, dydžiai

Renkantis prieškambario ar koridoriaus spintą skyrius, pirmiausia reikia nuspręsti dėl jos korpuso konstrukcijos. Jis gali būti dviejų tipų:

 1. Spinta. Šiuo atveju spinta yra savarankiškas baldas, montuojamas atskirai. Prireikus ją galima lengvai išmontuoti arba perkelti į kitą vietą.
 2. Įmontuojama. Ji gaminama be galinės sienelės ir montuojama specialiai tam skirtoje vietoje – nišoje sienoje arba nišoje baldų komplekse. Pagrindinis įmontuojamų modelių privalumas – sutaupoma naudingos vietos patalpoje. Be to, tokia spintelė gali paslėpti komunikacijų ar koridoriaus trūkumus (pavyzdžiui, nenaudojamus liukus ar sijas).

Toliau reikia įvertinti gaminio matmenis. Svarbu, kad jie atitiktų koridoriaus parametrus. Patartina atlikti matavimus iš anksto, kad nepablogintumėte interjero ir paliktumėte maksimalų naudingą plotą.

Standartiniai prieškambariams ar koridoriams skirtų spintų parametrai yra tokie: gylis: 40-65 cm; plotis: 65-200 cm; aukštis: 200-230 cm. Tačiau viskas priklauso nuo individualių patalpos parametrų.

Taip pat svarbu pasirinkti medžiagą, iš kurios bus pagaminti baldai. Tai gali būti:

 • Medžio plaušo plokštė – pigiausias ir pavojingiausias variantas. Pluošto plokštė nėra patikima ir ilgaamžė, be to, ji gerai sugeria drėgmę, todėl praranda formą. Kai kuriais atvejais joje gali būti toksiškų priemaišų;
 • Medžio drožlių plokštė – dažniausiai naudojama baldų gamyboje. Joje dera tvirtumas, ilgaamžiškumas ir prieinama kaina, tačiau pigios jos versijos gali išskirti kenksmingų medžiagų; 
 • MDF – patvari ir ekologiška medžiaga. Vienintelis jos trūkumas – lengvas degumas.

Koridoriaus spinta skyrius turi dvejas ar daugiau stumdomųjų durų. Paprastai maksimalus jų skaičius neviršija keturių, nes standartiniai kambariai nesiskiria erdve.

Yra trys stumdomųjų durų tipai: berėmės (pakabinamos); su perdangos profiliais; su rėmais.

Berėmės durys – tai dvi varčios, kurių vidinėje pusėje įrengti ritinėliai. Jos juda tik išilgai viršutinių kreipiančiųjų. Nepaisant to, kad tokia sistema yra nebrangi ir lengvai montuojama, jos nerekomenduojama naudoti. Ritinėliai berėmėse duryse nėra patikimi ir su jais reikia elgtis itin atsargiai. Be to, tokias duris reikia nuolat reguliuoti.

Mechanizmas su perdangos profiliais turi metalinį šoninį rėmą. Tačiau net ir šiek tiek nesuderinus, ritinėliai iššoka iš apatinių kreipiančiųjų.

Rėminiai vartai yra su metaliniais rėmais per visą perimetrą. Tai padidina konstrukcijos stabilumą ir patikimumą, neleidžia jai deformuotis. Tai patikimiausias ir ilgaamžiškiausias variantas.

Pageidautina, kad spinta su stumdomosiomis durimis turėtų aliuminio kreipiančiąsias. Jie tarnaus daug ilgiau nei plieniniai.

Baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” siūlo įsigyti modernią spintą skyrius pagal individualų užsakymą. Mūsų dizaineriai padės jums atlikti tinkamus išmatavimus ir suprojektuoti baldą. Platus medžiagų ir furnitūros asortimentas, moderni įranga ir profesionalūs meistrai leidžia bendrovei įgyvendinti bet kokį nestandartinį sprendimą nepakenkiant gaminio kokybei ir patikimumui. Baldus galite užsisakyti UAB “Baldų arsenalas” interneto svetainėje arba paskambinę telefonu +370 637 66669.