Kokia yra geriausia medžiaga virtuves baldams gaminti?

Problema, kaip pasirinkti medžiagą moderniai virtuvės baldams, nėra tokia paprasta, kaip atrodo. Pirma, pačiam korpusui, fasadams ir stalviršiui reikalingos skirtingos charakteristikos ir savybės (stiprumas, išvaizda, atsparumas drėgmei, apdirbimo sudėtingumas ir pan.) Antra, svarbu atsižvelgti į medžiagų kainą, kuri turi įtakos galutinei gaminio kainai. Pavyzdžiui, nėra prasmės gaminti stalviršį vien tik iš natūralaus medžio. Šoninėms sienelėms ir kitiems korpuso elementams visai tinka medžio drožlių ir plaušų plokštės.

Pagrindiniai kriterijai renkantis pagal užsakymą virtuvės medžiagą

Prieš gamindami nestandartinę virtuvę, išsiaiškinkite, kiek jums svarbūs šie dalykai:

  • kaina;
  • ekologiškumas;
  • restauravimo galimybė;
  • išvaizdos efektyvumas;
  • jautrumas drėgmei, garams, perkaitimui ir dilimui;
  • atspalvių ir tekstūrų įvairovė;
  • techninės priežiūros paprastumas;
  • ilgaamžiškumas.

Stalviršių medžiagos

Pigiausias variantas – laminuoti stalviršiai, pagaminti iš tankios, drėgmei atsparios medžio drožlių plokštės, padengtos HPL plastiku. Svarbiausia, kad galai būtų patikimai apsaugoti briaunomis.

Geras, bet brangesnis variantas yra pagamintas iš akrilo akmens arba kvarcinio sukepinimo. Akrilo kompozito stalviršiai yra 60-70 proc. mineralinio pagrindo. Likusią dalį sudaro akrilo dervos su pigmentais. Gaminiai gerai atrodo ir įtikinamai imituoja natūralaus akmens paviršių. Sujungimai šlifuojami, todėl jų visiškai nesimato. Tarp trūkumų paminėtinas jautrumas rūgštims ir agresyviems plovikliams bei karštų daiktų baimė.

Patvaresni yra kvarciniai stalviršiai, kuriuose natūralaus akmens trupiniai sudaro 90-95 %. Tai aukštos kokybės ir patvari medžiaga, tačiau ji nesilanksto ir yra labai sunki. Jai pagaminti reikia papildomų rėmų.

Kokia medžiaga geriausiai tinka virtuvės fasadams

Klasikinis ekologiško komplekto variantas, pagamintas iš natūralaus medžio, yra labai brangus ir reikalauja specifinės priežiūros, be to, bijo drėgmės. Jis gaminamas iš uosio, ąžuolo, buko.

Laminuotos medžio drožlių plokštės fasadai yra prieinamiausi, tačiau ir mažiausiai patvarūs. Tokio komplekto tarnavimo laikas neviršija 5-6 metų. Korpusas ir pagrindas paprastai gaminami iš nebrangios medžio drožlių plokštės.

Virtuvės fasadas iš MDF

Ši medžiaga yra populiariausias gaminys dėl optimalaus kokybės, kainos ir eksploatacinių savybių santykio. Medžiagą patogu frezuoti ir gaminti sudėtingas lenktas formas. MDF durelės dengiamos plėvelėmis po vakuuminiu presu, akrilu, faneruote, emaliu. Populiarūs kombinuoti variantai, kai medinis rėmas užpildomas faneruota MDF. Turint ribotą biudžetą, paklausiausias toks derinys: MDF fasadai plėvele su plastikiniu stalviršiu. 

Virtuvės fasadas iš plastiko

Plastikiniai virtuvės fasadai yra labai gražūs. Priekinėje pusėje esantis HPL lakštas yra tankesnis ir storesnis nei PVC plėvelės. Tokie fasadai yra patvaresni nei PVC plėvelės ir pigesni nei emalio danga, akrilas, fanera ir medžio masyvas (medžiagos išdėstytos išlaidų didėjimo tvarka).

Tarp plastikinių virtuvės fasadų privalumų yra didžiulis atspalvių ir tekstūrų pasirinkimas, galimybė imituoti bet kokį paviršių ir tai, kad jie nesideformuoja veikiami drėgmės ir garų. Vieninteliai trūkumai – pastebimi pirštų atspaudai ant blizgaus paviršiaus, paprastos formos (tušti fasadai be graviravimo).

Baldų įmonė UAB Baldų arsenalas siūlo užsisakyti nestandartinius virtuvės baldus su unikaliu dizainu. Mūsų baldai yra ne tik stilingi, bet ir funkcionalūs, kokybiški ir ilgaamžiai. UAB “Baldų arsenalas” gali kokybiškai, laiku ir už geriausią kainą pagaminti baldus bet kokiam projektui.