Kokią virtuvę pirkti? Keletas patarimų apie kampines virtuves.

Iš įvairių tipų patalpų išplanavimo kampinė virtuvė laikoma universaliausia ir patogiausia organizuojant virtuvės erdvę. Dėl savo formos kampinis virtuvės baldų variantas užtikrina ne tik patogų naudojimą, bet ir naudingą erdvės prie kampo, dviejų sienų sandūroje, panaudojimą, kuri paprastai lieka nenaudojama. Tai leidžia padidinti darbo plotą.  Naudojant tokį išplanavimą sėkmingai ir efektyviai įgyvendinama darbo trikampio taisyklė: kriauklė, viryklė ir šaldytuvas yra ne didesniu kaip dviejų metrų atstumu vienas nuo kito. Kampinė virtuvė yra idealus sprendimas mažoms ir stačiakampio formos patalpoms.

 Kampinės virtuvės pirkimas. Ką turėtumėte žinoti.

Sunkumai, susiję su kampų panaudojimu netinkamai išplanuotame kambaryje, taip pat turi įtakos jo funkcionalumui ir patogumui. Tokiu atveju kampai tampa šiukšlių ir dulkių kaupimosi vieta ir neduoda jokios naudos. Kad jie būtų efektyviai naudojami, tokiam išdėstymui naudojamos tinkamiausios kampinės konstrukcijos – tiek grindinės, tiek pakabinamos. Joms verta pasirinkti tinkamą furnitūrą: karuselinius elementus, ištraukiamas lentynas ar krepšius ir pan. Be to, kampai idealiai tinka buitinei technikai įrengti. Tokiam patalpinimui reikėtų atkreipti dėmesį į įmontuojamus mažesnių matmenų modelius.

Kampui skirta spintelė gali būti trapecijos formos, todėl padidėja darbo plotas. Tokia konfigūracija taip pat leidžia kampe patogiai pastatyti viryklę arba kriauklę. Jei kampe planuojate pastatyti kriauklę, virš jos sieninėje spintelėje tikslinga įrengti indų džiovyklę. Spintelėje po kriaukle patogu įrengti šiukšlių dėžę ir sudėti buitinės chemijos priemones.

Kad kampinė virtuvė būtų harmoninga, estetiška ir taupytų vietą, viena jos pusė dažnai būna siauresnė. Šis variantas tinka patalpose, kuriose yra išsikišimų ant sienų arba jei praėjimas nėra pakankamai platus. Arčiausiai durelių esanti įstrižai nusklembta spintelė užtikrins laisvą praėjimą į virtuvę.  

Sumažinus varstomų konstrukcijų skaičių, gartraukio dizainas taps lengvesnis. Jei virtuvės plotas nedidelis, sieninės spintelės jose prideda virtuvės komplektui masyvumo. Todėl geriau nekabinti papildomų spintelių.

Jei trūksta vietos, puiki išeitis bus kampinė virtuvė su į ją įtraukta palange. Palangė kaip ausinių tęsinys yra gana įdomus variantas, padidinantis baldų funkcionalumą ir interjero dizaino efektyvumą. Čia galima įrengti kriauklę arba praplėstą darbo vietą. Palangė kaip baro prekystalis taip pat atrodo šauniai ir patogiai.

Be to, kampinę virtuvę dažnai sėkmingai papildo salos stalas. Šis sprendimas tinka didelėse patalpose su plačiais praėjimais. Norint ištaisyti ergonomiškos erdvės praradimą, toks stalas idealiai tinka. Jis užims centrinę virtuvės vietą, palikdamas pakankamai erdvės praėjimui iš visų pusių.

Studijos tipo butuose rekomenduojame kampinį komplektą išdėstyti pusiau salos principu. Tai leis panaudoti baldą kaip veiksmingą skirtingų funkcinių zonų atskirtuvą. Kartu pusiasalis leidžia naudoti komplektą įvairioms funkcijoms atlikti, pavyzdžiui, kaip baro prekystalį.

Pirmaujanti Lietuvos baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” siūlo užsisakyti aukštos kokybės virtuvės baldus pagal individualų projektą. Siūlome profesionalaus dizainerio paslaugas, kuris padės jums parengti baldų projektą, puikiai atitinkantį jūsų patalpos konfigūraciją ir jūsų norus bei lūkesčius. Pirkti virtuvę iš UAB “Baldų arsenalas” galima ne tik kokybiškai ir greitai, bet ir nebrangiai, nes mes, kaip gamintojas, prekėms neskaičiuojame nereikalingų prekybinių antkainių.