Kokia lovos miegamojo lova yra geriausia: su kojomis ar be jų?

Rinkdamiesi lovą visi įpratę vadovautis tokiais kriterijais kaip dydis, dizainas ir medžiaga. Tačiau daugeliu atvejų verta atkreipti dėmesį į tokių baldų atramą. Kokią lova miegamajam rinktis – su kojelėmis ar be jų? 

Lova užsakyti su kojelėmis ar be jų: pagrindiniai argumentai, kiekvienos konstrukcijos privalumai ir trūkumai

Šiuolaikiniai miegamieji nesiskiria dideliais matmenimis. Ir daugeliu atvejų lova statoma bendroje patalpoje. Ir šiuo atveju kalbame ne apie didžiules studijas ar loftus, o apie mažyčius vieno kambario butus ar net viešbučius, kurių gausu šiuolaikiniuose miestuose. Rinkdamiesi baldus tokiai ankštai erdvei, nevalingai susimąstysite, kokią lovą rinktis miegamajam – su kojelėmis ar be jų. Juolab kad šiuolaikinė prekyba siūlo didžiulį abiejų tipų baldų pasirinkimą.

Bendrosios savybės

Lovos su kojelėmis ir be jų – tai baldai, kuriuos galima rinktis įvairaus dizaino, patogaus lovos aukščio, bet kokio dydžio, su atlošu ir galvūgaliu. 

Tarp šių dizainų taip pat yra panašumų, pvz:

 1. Matmenys. Lovos su kojomis ir be jų gali būti pusantros, viengulės arba dvigulės.
 2. Papildomos galimybės. Abiejuose variantuose gali būti įrengtas patalynės stalčius arba pakėlimo mechanizmas.
 3. Lamelės. Abiem atvejais šio tipo ortopedinis pagrindas dažniausiai naudojamas čiužiniams.
 4. Universalumas. Prie lovų su kojelėmis arba be jų galima montuoti bet kokio tipo čiužinius.

Išskirtinės savybės

Pirmiausia tai šie parametrai:

 1. Lovos su kojomis montuojamos ant keturių atramų. Jos gali būti įvairių formų ir medžiagų. Tačiau jų užduotis – užtikrinti baldo stabilumą jam veikiant. Lovos be kojelių montuojamos ant pakylos arba apatinės galvūgalio ir atlošo dalies. Tokioje konstrukcijoje labai svarbu, kad šie elementai būtų tvirtai pritvirtinti prie lovos rėmo.
 2. Lovos su kojelėmis gali būti pagamintos iš bet kokios medžiagos. Tai gali būti natūrali mediena, medžio drožlių plokštė, metalas arba kombinuoti variantai. Lovos be kojelių gaminamos tik iš natūralaus medžio, medžio drožlių plokštės arba MDF. Juk metalinė pakyla, taip pat metalinis kojūgalis su galvūgaliu be reikalo padidina baldo svorį.

Pagrindiniai tipai

Šiuolaikiniai gamintojai siūlo įvairias lovas su kojelėmis arba be jų. Kurią iš jų pirkti savo miegamajam, reikia rinktis atsižvelgiant į parametrų derinį. Galite įsigyti modelių su kojomis. Jos gali būti siauros ir plačios, tuščiavidurės ir masyvios, medinės arba plastikinės. 

Kalbant apie lovas be kojų, galite rinktis iš šių tipų:

 • amerikietiškas. Šios lovos yra pakeltos aukštai virš grindų. Į ertmės plotą dedama patalynės dėžė. Tai leidžia gerokai sutaupyti vietos, nes perima spintos funkcijas;
 • europietiškos. Tokiose lovose lova yra ne aukštesnė kaip 60 cm. Jos tokios pat patogios kaip ir bet kuri kita lova. O dėl papildomų funkcijų nebuvimo jos yra patvaresnės ir pigesnės;
 • rytietiškos. Tai žemiausi lovų modeliai. Juose lova yra tik kelis centimetrus virš grindų. Dažniausiai tokias įspūdingas kompaktiškas lovas renkasi jauni žmonės.

Lovų su kojelėmis privalumai ir trūkumai

Tokių modelių trūkumų praktiškai nėra. Vienintelis dalykas yra tas, kad kas nors gali pasirinkti kitokį dizainą pagal savo pageidavimus. Kalbant apie privalumus, juos galima apibendrinti toliau pateiktais punktais:

 • įvairūs dizainai, bet koks dydis ir papildomos galimybės;
 • lengva valyti, nes po lova esanti ertmė visada pasiekiama;
 • didelis lovos aukščio ir dydžio pasirinkimas;
 • paprastumas ir galimybė prireikus lengvai perstatyti baldus.

Lovos be kojų privalumai ir trūkumai

Jei lyginate, kokią lovą pirkti miegamajam – su kojelėmis ar be jų, turėtumėte atkreipti dėmesį į pastarojo modelio trūkumus. Tai – problemos valant grindis ir sunkumai perstatant baldus. Be to, tokia masyvi konstrukcija gali užimti laisvos vietos mažame kambaryje. Tačiau ji turi ir privalumų:

 • konstrukcijos tvirtumas ir patikimumas. Dėl stabilaus rėmo ši lova gali atlaikyti bet kokią apkrovą;
 • galimybė įrengti erdvią nišą patalynei, drabužiams ir kitiems daiktams laikyti.

Jei sprendžiate dilemą, kokią lovą – su kojelėmis ar be jų – įsigyti savo miegamajam, rekomenduojame kreiptis į baldų įmonės UAB Baldų arsenalas konsultantus. Mūsų dizaineriai padės jums parengti bet kokio baldo projektą. Įmonės produkcija garantuoja aukštą kokybę, funkcionalumą ir patikimumą baldų, pagamintų pagal Jūsų užsakymą, atsižvelgiant į Jūsų kambario ypatumus ir asmeninius pageidavimus.