Katalogas virtuvės baldų. Šiuolaikiniai požiūriai į virtuvės su sala įrengimą.

Virtuvė yra funkcionaliausia buto ar namo erdvė. Pastaraisiais metais, kai visas gyvenimas dažniausiai sukasi apie namus, virtuvės vaidmuo šeimos gyvenime labai išaugo. Daugeliui žmonių ji tapo ne tik maisto gaminimo ar vakarinių pokalbių prie vyno taurės vieta, bet ir papildoma asmenine bei darbo erdve. 

Virtuvė nustato namų stilių

Virtuvė lemia visų namų stilių. Todėl jos išdėstymui ir dizainui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Dizaineriai paprastai išskiria keturis dabartinius požiūrius į virtuvės dizainą: 

  1. Pirmajam būdingos ryškios spalvos, kontrastingi deriniai, grafinis dizainas, 80-ųjų ir 90-ųjų metų baldai, šviestuvai ir dekoras. 
  2. Antrasis požiūris apima minimalistinį dizainą, vienspalves spalvas, aiškias linijas ir tūrius, minimalų tekstūrų ir dekoro kiekį, modernius baldus ir apšvietimą. 
  3. Vintažinė virtuvė pasižymi santūriomis spalvomis, joje derinamas natūralus medis, akmuo ir metalas, ypatingą dėmesį skiriant žalvariui. Tokiose virtuvėse dažnai naudojami XX a. vidurio baldai, įrenginiai ir dekoras. 
  4. Šiltos natūralios spalvos ir daug medinių paviršių būdingi šiaurietiškam požiūriui. Šiam dizainui tinka garsių skandinavų dizainerių baldai ir šviestuvai bei rankų darbo nacionalinio pobūdžio dekoras.

Salos: daugiau “už” nei “prieš

Virtuvės su sala išplanavimas yra labai svarbus, nes taip sukuriami papildomi darbo paviršiai, supaprastinamas maisto gaminimas ir palengvinamas bendravimas. Jei leidžia erdvė ir patalpos konfigūracija, virtuvės saloje galite įrengti stalviršį, kriauklę, virimo paviršių ir gartraukį. Kartais į salą patartina integruoti barą. Kartais salą galima sujungti su valgomojo stalu. Tai labai patogu. Taip sukuriama puiki pusryčių zona arba net visas stalas, prie kurio užteks vietos visiems šeimos nariams ir net svečiams.

Projektuojant salą daugiau dėmesio reikėtų skirti komunikacijoms: vandens tiekimui ir drenažui bei gartraukio įrengimui į salą arba atskiram gartraukiui virš jos. Prieš nuspręsdami, kokia bus sala, turėtumėte pasirinkti prietaisus. Kartais paprasčiau prietaisus įmontuoti į spintelę arčiau komunikacijų. Patogu, kai saloje yra sparnas arba papildomas stalviršis. Tai leidžia pietauti neatsiremiant kojomis į fasadą. 

Tinkamai suprojektuotas ir pagamintas stalviršis leidžia dirbti virtuvėje žiūrint į kitą patalpos dalį. Studijos tipo bute tai sukuria papildomą galimybę vizualiai bendrauti su svetainėje esančiais šeimos nariais.  Iš tikrųjų tai susiję ne tik su patogumu, bet ir su maistą gaminančio žmogaus emociniu komfortu. Jei viryklė yra saloje, gamindami maistą galite kalbėtis su šalia sėdinčiais šeimos nariais ar draugais. Studijuodami virtuvės katalogą atkreipkite dėmesį į tai, kad sala su fasadu iš visų pusių paprastai yra gana brangi. Pusiasalis su vienu fasadu mažiau bus puikus sprendimas tiems, kurie nori šiek tiek sutaupyti. 

Virtuvės katalogas su kainomis. Nuo ko reikia pradėti?

Skaičiuojant virtuvės baldų kainą, patariama pradėti ne nuo norimo rezultato, o nuo biudžeto sumos ir reikiamo funkcionalumo. Kaina yra kompetentingo užduoties sprendimo sąlyga.

Yra keletas būdų, kaip sutaupyti, bet vis tiek gauti malonų ir jaukų virtuvės dizainą. Reikėtų išsiversti su mažesniu daiktų kiekiu, mažesniais dydžiais ir nesistengti pirkti visko iš karto. Nereikia planuoti nereikalingų fasadų, tačiau reikėtų rinktis geriausius, kuriuos galite sau leisti. Juk mūsų suvokimas paprastai orientuojasi į medžiagos kokybę, o ne į jos dydį. Turėtumėte naudoti daugiau stiklo. Itin svarbu išdėstyti tinkamus šviesos akcentus, kad paslėptumėte trūkumus ir atskleistumėte stipriąsias puses.

Galvojant apie virtuvės dizainą, verta prisiminti, kad šiandien interjeras tapo asmeniškesnis ir labiau pritaikytas prie kiekvieno žmogaus gyvenimo būdo. Kuo mažiau virtuvė atrodo kaip virtuvė, tuo ji modernesnė. Todėl turėtumėte atsižvelgti į savo norus ir poreikius. Baldų įmonės UAB “Baldų arsenalas” dizaineriai padės išsirinkti geriausiai jūsų asmeninius norus, poreikius ir biudžetą atitinkantį variantą. Jau daugiau nei 20 metų esame pasirenkami dėl aukštos baldų kokybės ir patikimumo bei nepriekaištingo aptarnavimo – nuo projektavimo iki gatavų baldų sumontavimo.