Kad virtuvė būtų funkcionali, stilinga ir patogi, reikia atidžiai ir rimtai apsvarstyti virtuvės baldų, kurių neatsiejami elementai yra stalai ir kėdės, pasirinkimą. Vietoj kėdžių galite įsigyti taburečių, tačiau ant jų nepatogu sėdėti.
Kokių yra virtuvės kėdžių tipų?
Baldų gamintojai gamina virtuvės kėdes, kurios skiriasi savo forma, dizainu ir kaina. Jos taip pat skiriasi medžiaga, iš kurios yra pagamintos:
- mediena – idealiai tinka klasikinio stiliaus virtuvei, bet visiškai netinka moderniam stiliui;
- chromuotas plienas – universalus tipas, nes metalas yra patvarus ir puikiai atlaiko temperatūros pokyčius, kurie gana būdingi virtuvei;
- plastikinės – tokios kėdės gerai atrodo modernioje virtuvėje, yra atsparios drėgmei, lengvos ir patogios;
- MDF ir medžio drožlių plokštė – pigiausios, tačiau laikui bėgant jos gali sugerti drėgmę arba įtrūkti dėl ilgalaikio aukštos temperatūros poveikio.
Jei leidžia lėšos, ekspertai rekomenduoja įsigyti gaminius iš patikimesnių ir ekologiškesnių medžiagų – medžio ar metalo.
Virtuvės kėdžių forma.
Virtuvės kėdės gaminamos šių dizainų ir formų:
- paprastos su atlošu;
- be atlošo;
- su porankiais;
- baro modeliai.
Kiekvienas gamintojas stengiasi pateikti kažką skirtingo, todėl virtuvės kėdžių tipai labai skiriasi savo forma ir išvaizda. Renkantis rekomenduojama atsižvelgti į bendrą kambario interjerą, sienų spalvą ir dizaino kryptį.
Kėdžių tipus galima suskirstyti į: minkštus ir kietus. Kėdės su minkštomis sėdynėmis ir atlošais yra patogesnės ir komfortiškesnės naudoti, tačiau jų kaina yra daug didesnė. Be to, jos turi didesnį svorį, todėl jas sunkiau pernešti. Kėdės be apmušalų yra ekonomiškesnės ir patvaresnės. Populiarėja plastikiniai modeliai su sėdynėmis, atitinkančiomis anatomines žmogaus kūno ypatybes.
Apmušalų medžiagos
Virtuvės kėdės apmušamos tomis pačiomis medžiagomis, kaip ir visi kiti minkšti baldai. Apmušalų medžiagos skirstomos į aštuonias kategorijas, atsižvelgiant į jų tvirtumą, ilgaamžiškumą ir kainą. Pigiausios medžiagos priklauso nulinei kategorijai: lengvas šenilas, terminis žakardas, medvilnė ir “Scotchgard”. Tokios medžiagos yra lengvos ir pigios, tačiau jų tarnavimo laikas taip pat trumpas. Aštuntajai kainų kategorijai priskiriama aukščiausios kokybės natūrali oda. Natūralu, kad oda pasižymi prašmatnia išvaizda ir ilgu tarnavimo laiku. Tačiau ne visi gali sau leisti šią apmušalų medžiagą. Pigesnė yra dirbtinė oda, prastesnės kokybės natūrali oda, tankūs audiniai: gobelenas, zomša, šenilinis žakardas.
Reikėtų nepamiršti, kad virtuvės baldai dažnai pasidengia dėmėmis nuo išsiliejusio maisto ir indų. Todėl reikėtų rinktis medžiagas, kurias lengva valyti, kurios nesugeria drėgmės ir kurias galima valyti.
Kėdžių iš virtuvės baldų katalogo pasirinkimo ypatumai
Pagrindinės savybės, kuriomis turėtų pasižymėti virtuvės kėdės, yra šios: funkcionalumas, patvarumas, patogumas ir svoris. Projektuojant virtuvės baldus pagal užsakymą žemo ar aukšto ūgio žmonėms, geriau numatyti modelius, kurių sėdynės aukštį galima reguliuoti. Standartinis sėdynės plotis gali būti netinkamas nutukusiems žmonėms, todėl pirmiausia reikėtų atsisėsti ant pasirinkto varianto, kad pajustumėte jo patogumą ir patvarumą. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į kėdės atlošą. Atlošo aukštis turėtų būti patogus. Jis gali būti vertikalus arba iki 5 laipsnių kampu pasviręs pusiau. Skirtingos laikysenos žmonėms patogumas jaučiamas skirtingai.
Kad virtuvės baldai būtų kuo patogesni, patvaresni, funkcionalesni ir stilingesni, turėtumėte pirkti ne gatavą komplektą, o padedant dizaineriui užsisakyti jo gamybą pagal individualų projektą. Atsižvelgdami į tai, siūlome kreiptis į pirmaujančią baldų įmonę UAB “Baldų arsenalas”. Mes ne tik gaminame aukščiausios kokybės ir unikalius baldus, bet ir teikiame visas paslaugas: atliekame matavimus, parengiame ausinių dizainą, pagaminame baldus, pristatome ir sumontuojame paruoštą komplektą “iki raktų”. Naudodamiesi UAB “Baldų arsenalas” paslaugomis ne tik gausite geriausius baldus, bet ir sutaupysite pinigų, nervų ir laiko.