Ką reikia žinoti apie virtuvės salą?

Ar verta įrengti virtuvės salą – tai gana dažnas naujakurių klausimas. Jei jūsų virtuvė didelė ir erdvi, sala čia puikiai tiks, o kokią ji atliks funkciją virtuvėje, priklausys nuo jūsų sumanymų ir poreikių. 

Kas yra virtuvės sala?

Virtuvės sala vadinamas nuo kitų virtuvės baldų atitrūkęs ir su jais nesiribojantis baldų komplektas – salelė. Šis komplektas dažniausiai statomas virtuvės centre. Sala dažniausiai būna stačiakampio formos, ją sudaro platus lygus stalviršis, skirtas gaminti maistą, pjaustyti, susidėti įvairius produktus ar daiktus, taip pat spintelės, stalčiai virtuvės reikmėms bei produktams, kaitlentė, plautuvė, orkaitė ar kita buitinė technika. 

Kam skirta virtuvės sala?

Virtuvės sala gali būti praktiška ir patogi vieta gaminti maistą, puiki vieta susirinkti, bendrauti, palaikyti draugiją gaminčiajam maistą, taip pat sala gali tapti estetišku ir stilingu interjero akcentu, atskiriančiu erdves. 

Virtuvės sala – erdvesnėse virtuvėse

Svarbu nepamiršti, kad salą rekomenduojama montuoti didesnėse erdvėse. Mažose virtuvėse dažniausiai statomi įpirastesni L arba U formos virtuvės baldai, išdėstomi palei patalpos sienas. Salai reikia daugiau erdvės. Projektuodami virtuvės salą, numatykite pakankamai vietos praėjimams aplink ją lengvesniam darbui virtuvėje, taip pat pasirūpinkite, kad stalčiai ir spintelės atsidarytų tvarkingai ir nesiremtų į kitus virtuvės baldus.

Virtuvės sala mažose virtuvėse – misija įmanoma?

Atsakymas – taip, įmanoma. Mažose virtuvėse geriausiai naudoti stumdomą virtuvės salą. Esant reikalui, stumdoma sala išstumiama į virtuvės centrą. Čia lygiai taip pat kaip ir įprastoje saloje gaminamas maistas, laikomi virtuvės įrankiai ir kiti daiktai. Stumdoma sala puikiai pasitarnauja vakarėliuose, tai puiki vieta susiburti, dalintis maistu ir gėrimais, taip pat palaikyti draugiją žmogui, ruošiančam užkandžius. Vakarėliui pasibaigus, stumdomą salą patogu išvežti į sandėliuką arba, taupant vietą, paprasčiausiai pristumti prie kitų virtuvės baldų palei virtuvės sieną.