Japoniško stiliaus pagal užsakymą pigios lovos – paprastos ir praktiškos

Buto ar namo interjere japoniškas stilius tapatinamas su laisva erdve ir praktiškumu. Idealiu atveju miegamajame turėtų būti tik būtiniausi daiktai. Patys baldai, tarp jų ir japoniško stiliaus lova, yra paprasto dizaino, be įmantrybių, skirti tik vienam tikslui – patogiam poilsiui po įtemptos dienos. Visi interjero apdailos ir baldų komponentai reikalingi griežtai pagal konkrečią paskirtį ir nėra skirti tiesiog užpildyti erdvę, kas būdinga visai Rytų kultūrai (svarbu išlaisvinti namus nuo bet kokių kliūčių, trukdančių laisvam energijos judėjimui).

Būdingi japoniško stiliaus lovų bruožai

Įsivaizduodami japoniško stiliaus interjerą, vargu ar pamatysite aukštus baldus, įskaitant lovą. Todėl pirmenybė teikiama žemo profilio modeliams, kuriuose čiužinys tiesiog guli ant grindų.

Išskirtiniai japoniško stiliaus miegamojo lovos bruožai:

– lova yra žema, čiužinys, priklausomai nuo modelio, beveik arba visiškai guli ant grindų;

– palyginti kampuota forma be jokių puošmenų ir dekoracijų;

– taisyklingos geometrinės formos tiesus atlošas;

– lovos platforma sudaro lentynėles per visą jos perimetrą.

Taip atrodo klasikinė japoniško stiliaus lova. Pagrindinė mintis, kaip ir viso stiliaus, yra paprastumas ir praktiškumas, bet ne asketiškumas. Tam tikra prasme galima rasti sankirtą su lofto stiliumi, kai baldams gaminti naudojamos kraštinės lentos. Mūsų atveju medžiaga gali būti bet kokia mediena, įskaitant maumedį, ąžuolą, graikinį riešutą ir pan.

Tokios lovos dydis gali būti bet koks – nuo viengulės iki pilno dydžio dvigulės. Jei leidžia miegamojo matmenys, geriau teikti pirmenybę didesnei lovai.

Kaip minėta, išskirtinis japoniško stiliaus lovos bruožas yra plati lentyna per visą jos perimetrą, nors ne visi teminiai modeliai ją turi. Atlošas paprastai būna žemas ir stačiakampio formos. Dažniausiai tai būna vientisas medžio gabalas, surinktas iš plonų lentų. Tačiau, norint pakeisti, taip pat naudojama grotelė, įrėminta standžiu rėmu.

Kalbant apie spalvą, lova paprastai paliekama natūralaus medžio piešinio, dažoma tik skaidriu laku. Ją taip pat galima nudažyti bet kuria prie interjero derančia spalva. Pavyzdžiui, lovos korpuso ir kitų baldų spalva parenkama kontrastinga šviesiai sienų ir grindų spalvai. Pirmenybė teikiama tamsiai rudai ir juodai spalvai.

Medienos paviršius dažnai paliekamas su natūralia tekstūra, nesiekiant, kad jis būtų idealiai lygus. Matinės tamsios spalvos kaip tik labiausiai tinka japoniškam stiliui.

Pigios miegamojo lovos iš UAB “Baldų arsenalas”

Unikalią, kokybišką ir patikimą japoniško ar bet kokio kito stiliaus miegamojo lovą galite užsisakyti iš patikimo gamintojo – baldų įmonės UAB “Baldų arsenalas”. Ši įmonė jau daugelį metų gamina modernius, pagal užsakymą pritaikytus baldus. Gamybinės patalpos ir patyrę darbuotojai leidžia išpildyti bet kokią kliento baldų užgaidą, nepriklausomai nuo pasirinkto stiliaus. Profesionalūs įmonės dizaineriai padės jums suprojektuoti baldus taip, kad jų kaina būtų prieinama, o kokybė – puiki.