Individualus interjero dizainas. Šiuolaikinės tendencijos

Šiuolaikinių butų dizaino mados tendencijos stebina savo įvairove ir originalumu. Galvojant apie renovaciją svarbiausia visiškai pasinerti į modernaus interjero idėjų pasaulį, kurį galima pamatyti nuotraukose iš geriausių interneto svetainių ar žurnalų. 2023 m. tikrai gali pasiūlyti įdomių idėjų, kaip dekoruoti namus.

Buto interjero dizainas. Kaip pasirinkti stilių

Pirmasis žingsnis siekiant sukurti harmoningą, stilingą ir kartu patogų buto dizainą – apsispręsti dėl pagrindinio būsimo remonto stiliaus. Juk nuo jo priklauso tolesnis tokių svarbių detalių pasirinkimas: išplanavimas ir zonavimas, baldai ir apšvietimas, statybinės ir apdailos medžiagos, tekstilė ir kiti papildomi elementai. 

Šių metų tendencija – natūralios medžiagos, žemės atspalviai ir organiškas retro stilius. Keičiasi ir pagrindinių baldų elementų forma. Tiesios linijos tampa praeitimi, o grakščios kreivės ir banguojančios formos su minkštais kraštais, priešingai, tampa vis populiaresnės.

Ypatingas dėmesys skiriamas baldų ergonomikai. Konsoliniai staliukai, sulankstomi staliukai ar nedidelės lentynos gali suteikti kasdieniam gyvenimui tvarkos pojūtį ir tapti neatsiejama išbaigto buto interjero dalimi. Iš sodo į apartamentus persikėlė patogūs hamakai, kuriuose taip malonu atsipalaiduoti. Kėdės ir suolai apmušami minkšta tekstile ir tampa virtuvių ir valgomųjų interjero elementais.

Tradicinis kambarių skirstymas šiuolaikiniame bute nebeveikia. Ši nuolatinė ir sudėtinga dizaino tendencija verčia specialistus kurti modernias, nestandartines interjero idėjas. Stiklo pertvaros, kurios gali būti elegantiškai įrėmintos juodais metaliniais rėmais, taip pat stumdomos durys, dalinės sienos, nesiekiančios lubų, gali suteikti butams erdvės ir laisvės pojūtį.

3 populiariausi kambarių interjero dizaino stiliai

Ekologiškas stilius. Sveikas gyvenimo būdas, tinkama mityba ir aplinkai nekenksmingos medžiagos šiandien tapo neįtikėtinai populiarios. Madingas ekologiškas stilius įsitvirtino sąrašo viršuje ir išliks aktualus 2023 m.

Jam būdinga:

            – Naudojamos natūralios medžiagos (akmuo, medis, metalas).

            – Natūralių spalvų paletė.

            – Gausu žalumos (augalų, masyvių vazonų).

            – Mediniai langai ir baldai.

            – Stilizuotų lempų ir kelių lygių apšvietimo sistemos derinys.

Lofto stilius. Pramoninis stilius ne mažiau populiarus šiuolaikiniame dizaine. Jį galima atpažinti pagal šiuos požymius:

            – Atviro plano (paprastai geriausiai interjeras atrodo studijos tipo kambariuose).

            – Suskirstykite erdvę dekoratyvinėmis pertvaromis arba sienelėmis iš augalų ir gėlių.

            – Plytų mūras, šiurkštus tinkas ir atviros sijos – tai tik keletas svarbiausių lofto stiliaus bruožų.  – Funkcionalūs baldai, kuriuose atsižvelgiama į visas buto geometrines savybes.

            – Antikvarinių daiktų ir naujovių derinys.

            – Originalūs dekoro sprendimai: graffiti, abstrakcijos ant sienų, nestandartiniai paveikslai.

Minimalizmas. Šiuo metu tai vienas iš paklausiausių ir populiariausių stilių. Jame lengvai dera skandinaviškas, rytietiškas ir ekologiškas stiliai. Pagrindiniai minimalizmo bruožai:

            – Nedidelis skaidinių skaičius.

            – Didžiausia laisva erdvė.

            – Dideli, dažnai panoraminiai langai.

            – Apgalvotas apšvietimas, kurio pagalba galite pasiekti erdvės platumą.

            – Paprasti geometriniai baldai su paprasta apdaila ir dekoru.

            – Vienspalvės sienos (tai gali būti faktūrinis tinkas arba panašūs tapetai be raštų).

            – Vertikalios arba horizontalios žaliuzės, pakeičiančios tekstilės užuolaidas.

            – Pagrindinės medžiagos: stiklas, keramika, akmuo.

Baldai yra neatsiejama šiuolaikinio individualaus interjero dizaino dalis. Ji ne tik labai svarbi mūsų patogiam gyvenimui, bet ir yra svarbus bendro namų dizaino elementas. Todėl būtent baldams reikėtų skirti ypatingą dėmesį.

Tik profesionalus dizaineris gali sukurti tobulai stilingus ir funkcionalius baldus. Tokie dizaineriai dirba UAB “Baldų arsenalas” baldų įmonės komandoje.  Projektuojame ir gaminame bet kokio stiliaus ir dydžio baldus pagal užsakymą per trumpiausią įmanomą laiką ir už priimtiną kainą.   

Geriausi baldai yra UAB “Baldų arsenalas”.