Geriausios pagal užsakymą pagamintos virtuvės “Loft” stiliaus

Stilius, kurį vadiname loftu, atsirado XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Niujorke. Industrinė amerikietiška tendencija greitai išplito po visą planetą. Išvertus žodį “loftas” reiškia “palėpė”. Tačiau šio stiliaus interjerą galite įrengti ne tik palėpėje. Tinka bet kokios gamyklos, dirbtuvės, fabrikai, t. y. pramoninės patalpos. Be to, bute galima įrengti palėpės virtuvę. Kvalifikuoti dizaineriai galės atkurti industrinį stilių bet kurioje gyvenamojoje erdvėje.

Palėpės stiliaus virtuvė: privalumai

Palėpės virtuvės jau seniai pamėgtos tų, kurie seka mados tendencijas. Bute ar nuosavame name galima sukurti miesto betono džiungles su daugybe metalo elementų, betono ir stiklo. Norėdami atkurti šį stilių, turėsite pamiršti visas konvencijas ir išdrįsti paversti realybe savo net, atrodytų, nerealias ir pernelyg šokiruojančias fantazijas.

Palėpės virtuvės yra madingos, funkcionalios ir labai neįprastos. Ši interjero tendencija puikiai tinka virtuvėms. Ji turi daug privalumų:

 1. Nereikia skirti biudžeto lėšų komunikacijoms – vamzdžiams, sijoms, plytų mūrui – paslėpti. Palėpės stilius visa tai priima palankiai.
 2. Interjero elementų vietas galite rinktis savo nuožiūra, nesilaikydami jokių taisyklių. Ar jums reikia pastatyti kriauklę arba viryklę kambario centre? Jokių problemų!
 3. Ant baldų elementų atsiranda įtrūkimų, įbrėžimų ar rūdžių? Nereikia rūpintis restauravimu – visa tai palėpėje yra visiškai priimtina.

Pagrindinės palėpės virtuvių savybės

Prieš pradėdami įrenginėti palėpės virtuvę, susipažinkite su pagrindinėmis jos savybėmis:

 • idealiai didelė patalpa, aukštos lubos;
 • neturėtų būti tapetų, linoleumo ar gipso plokščių. Galite palikti švarų mūrą, betoną, tinką, o grindis – iš šiurkščių lentų;
 • priimtini didžiuliai aukšti langai;
 • patartina rinktis virtuvės prietaisus su chromuotais arba plieniniais korpusais;
 • dekore turėtų būti stiklo, metalo, plastiko, akmens detalių, taip pat leidžiama naudoti vielą ir virves;
 • sumontavus visus baldų ir prietaisų elementus, kambaryje vis tiek turėtų likti daug laisvos vietos, todėl įvairių daiktų krūvoms virtuvėje teks pasakyti “ne!”;
 • baldai ir apšvietimas turėtų padalyti virtuvę į valgymo ir maisto gaminimo vietą;
 • lofto stiliaus virtuvės atrodo urbanistiškai ir net šiek tiek brutaliai.

Kokie turėtų būti palėpės virtuvės fasadai

Įrengdami industrinę virtuvę, turėtumėte rinktis tokius fasadus turinčius baldus:

 • griežtas, be nereikalingų dekoratyvinių elementų;
 • su matiniu arba blizgiu paviršiumi;
 • šviesių natūralių spalvų: šviesiai pilkos ir baltos, metalinės – “gimtosios” loftui;
 • pagaminti iš šiurkštaus ir masyvaus medžio;
 • su odos ar kaltinės geležies dekoru, vario ar bronzos, šlifuoto plieno furnitūra;
 • iš MDF arba medžio drožlių plokštės, kurios tekstūra primena medieną (tinka miesto butui);
 • su dideliais stiklo intarpais – šios medžiagos turėtų būti gausiai naudojama dekoruojant palėpės stiliaus virtuvę. Iš jos galima pagaminti prijuostę, įvairius įdėklus ir stalviršį valgomojo stalui.

Metaliniai baldai, pavyzdžiui, lentynos ir pieštukinės, harmoningai įsilies į lofto virtuvės interjerą. Galima naudoti ir sienines spinteles, tačiau jų turėtų būti nedaug. Lofto virtuvei įrengti puikiai tiks naujas komplektas su blizgiais metaliniais fasadais ir medžiu, kuris atrodo tarsi naudotas dešimtmečius.

Spalvinė gama turėtų būti artima natūraliems šaltiems atspalviams. Galite rinktis baltą, pilką, smėlio, terakotos ir plytų spalvas. 

Ar norite įsigyti virtuvės užsakymą iš gamintojo? Tuomet kviečiame apsilankyti UAB baldų įmonėje “Baldų arsenalas”. Priimame bet kokio stiliaus ir sudėtingumo virtuvių gamybos užsakymus. Pasirinkę pagal užsakymą pagamintą virtuvę iš UAB “Baldų arsenalas”, galite būti tikri, kad ji puikiai derės prie jūsų kambario.