Darbo zona virtuvėje: vietos parinktys

Virtuvė yra vienintelė vieta namuose, kurioje mėgsta būti visi namų ūkio nariai. Šioje patalpoje gaminamas maistas, valgoma ir jaukioje aplinkoje vyksta nuoširdūs pokalbiai.

Kiekvienai namų šeimininkei, kuri daug laiko praleidžia virtuvėje, svarbiausia tinkamai organizuoti darbo zoną. Darbo zona – tai virtuvės erdvė, kurią sudaro viryklė, buitiniai prietaisai, kriauklė ir vieta, kurioje ruošiamas maistas. Kad maisto gaminimas teiktų malonumą, svarbu tinkamai organizuoti ir sutvarkyti darbo zoną ir jos elementus. 

Virtuvė yra siaura

Jei turite siaurą virtuvę, darbo zoną geriau įrengti tuščioje galinėje sienoje. Tokiu atveju pirmenybę turėtumėte teikti negilioms spintelėms su stumdomomis, o ne varstomomis durimis. Prietaisai ir kaitlentės turėtų būti įmontuojami.

Virtuvė sujungta su svetaine

Virtuvėje, sujungtoje su svetaine, kaip darbo zoną galite naudoti virtuvės salą, t. y. laisvai stovinčią zoną, kurioje įrengta kaitlentė, kriauklė ir maisto gaminimo vieta. Virš salos dedamas salos rėmas arba lentyna, ant kurios bus dedami maisto gaminimui reikalingi indai. Toks išdėstymas labai būdingas Provanso stiliaus virtuvei. Salos lentynoje taip pat montuojamas gartraukis, kuris turėtų derėti prie bendro virtuvės dizaino.

Maža virtuvė

  Mažoje virtuvėje tiks virtuvės darbo zona prie lango. Kaip darbo paviršius gali būti naudojama palangė, vietoj kurios bus sumontuotas aukštos kokybės stalviršis. Prie lango galima iškelti kriauklę, jei tai leidžia santechnika. Po langu vietą užims stalčiai arba įmontuojamos spintelės virtuvės reikmenims. Toks virtuvės projektavimo būdas yra praktiškiausias ir leidžia sutaupyti vietos.  

Stalviršis

Stalviršis yra pagrindinis darbo zonos elementas. Tai vieta, kurioje vyksta maisto ruošimas ir gaminimas. Stalviršis gali būti pagamintas iš natūralių medžiagų: granito, marmuro, akmens, stiklo, medžio.  Stalviršio spalva parenkama atsižvelgiant į virtuvės komplekto spalvą ir bendrą virtuvės stilių. Daugelis žmonių pirmenybę teikia klasikiniam deriniui, pageidaudami, kad viskas būtų pagaminta vienos spalvos. Tačiau neįprastos spalvos stalviršiai, pavyzdžiui, violetinės spalvos variantas, šviesių baldų fone gali atrodyti stilingai ir neįprastai.

Kištukiniai lizdai

Virtuvės darbo zonoje kištukiniai lizdai yra privalomi. Čia bus prijungti visi reikalingi prietaisai: maišytuvas, skrudintuvas, blenderis, virtuvinis kombainas. Juos geriau įrengti grindų spintelėse arba specialiose nišose, kad nebūtų pažeista virtuvės dizaino harmonija.

Darbo zonos apšvietimas

 Virtuvės darbo zonos apšvietimas atlieka labai svarbų vaidmenį kuriant interjerą. Geriausia naudoti dviejų lygių apšvietimą. Pirmasis lygis – tai erdvė po spintelėmis. Apšvietimą galima įrengti po sieninių spintelių apačia virš darbo stalo. Toks įrenginys padės apšviesti visą darbo paviršių ir palengvins maisto gaminimo procesą. Viršutinis lygis sukuriamas virš viršutinių muttų, kur palei karnizą galima įrengti kelis prožektorius.

UAB “Baldų arsenalas” virtuvės katalogas su kainomis

UAB “Baldų arsenalas” baldų įmonė Vilniuje baldus gamina jau daugiau kaip 20 metų. Siūlome didelį arsenalą sprendimų bet kokios konfigūracijos, dydžio ir interjero stiliaus virtuvėms, svetainėms, miegamiesiems, vaikų kambariams, prieškambariams, vonios kambariams ir biuro patalpoms. 

UAB “Baldų arsenalas” meistrų pagal užsakymą virtuvių katalogą galite rasti mūsų interneto svetainėje. Baldų kainos formuojamos priklausomai nuo konkretaus vartotojo pateikto užsakymo. Tačiau mūsų kaina visada bus optimaliausia, nes mūsų dizaineriai padės rasti pusiausvyrą tarp kainos ir kokybės. Be to, moderni įranga ir tiesioginis bendradarbiavimas su tiekėjais be tarpininkų leidžia mums sumažinti UAB “Baldų arsenalas” gaminių savikainą.