Baldų gamybos pagal užsakymą paslaptys. Kodėl prieš užsakant baldus reikia išmatuoti?

Norite skoningai įrengti nestandartinių parametrų kambarį? Tokiu atveju baldų užsakymas pagal individualų projektą bus puiki išeitis.

Pagal užsakymą pagaminta spinta, virtuvė, prieškambaris ar drabužinė puikiai derės prie patalpos – nes bus suprojektuota pagal jūsų dydį ir pageidavimus. Priešingai, “standartiniai” baldai retai kada puikiai dera interjere.

Šiuo klausimu svarbus žingsnis yra patalpos, kuriai planuojate gaminti nestandartinių baldų gaminius, išmatavimas. Atrodytų, kad netipiškas kambarys, žemos lubos, nišos sienose gali tapti kliūtimi įgyvendinti ekstravagantišką dizaino idėją. Bet ne! Patyręs dizaineris atsižvelgs į visus niuansus: grindjuostes, nelygias sienas, aštrius kampus, prie kurių sunku prieiti, palangių, durų ir langų rėmų vietą; dujotiekio, ventiliacijos (jei kalbame apie virtuvę) vietą. Jo akylai akiai nepraslys ir kištukiniai lizdai, jungikliai ar antenos laidai.

Iš tikrųjų dizaineris yra pagrindinė grandis tarp kliento ir gamybos cecho. Juk nuo jo kvalifikacijos ir matavimų tikslumo priklauso būsimo gaminio išvaizda.

Kaip vyksta matavimas?

Profesionalus matavimas išgelbės jus nuo dizaino klaidų. Visa gudrybė ta, kad baldo matmenys turi 100 proc. atitikti jo montavimo vietą kliento namuose. Ši taisyklė ypač taikoma įmontuojamiems baldams, kurie montuojami nišose. Dažniausiai tai būna virtuvės arba drabužių spintos.

O kad naujasis baldų komplektas būtų taisyklingas ir elegantiškas, reikia atsižvelgti į visas kambaryje esančias smulkmenas, taip pat į sienų nuolydžius. Nors kalbama ne tik apie lygias sienas. Čia yra daug svarbių, iš pirmo žvilgsnio net nereikšmingų dalykų: nuo interneto kabelio integravimo į baldus iki kreipiančiųjų elementų sistemai (pavyzdžiui, spintoje) skirto milimetrų skaičiaus.

Kaip nustatyti matavimo kokybę? Tai labai paprasta: gatavas baldas neturi turėti tarpo su sienelėmis (o jei turi, jis turi būti minimalus). Tai reiškia, kad matuotojas atliko puikų darbą. O esant nesąžiningam požiūriui į matavimus, vėliau, montuojant gatavą gaminį, kyla nenumatytų situacijų. Pavyzdžiui, baldai dėl neteisingų matmenų gali tiesiog netilpti į nišą. Taip, svarbus kiekvienas papildomas milimetras.

Kaip matote, nereikėtų apleisti tokio žingsnio kaip matavimas. Šį darbą geriau patikėti ilgametę patirtį turintiems profesionalams.

Kaip pasiruošti matavimui?

Pagrindinis reikalavimas prieš matuojant – paruošti patalpą, kurioje planuojate įrengti gaminį. Tai reiškia, kad patalpa turi būti visiškai paruošta baldų montavimui, jei kalbame apie namo ar buto renovacijos etapą. Matuotoją kvieskite tik baigę tinkavimo darbus.

Jei tai gyvenamasis kambarys, jis turėtų būti atlaisvintas nuo senų baldų, kad specialistas galėtų laisvai prieiti prie sienų ir grindų.

Kodėl prieš pradedant baldu gamyba pagal užsakymą verta pasikviesti projektuotoją?

Pirmiausia tai yra tikslaus ir profesionalaus matavimo garantija. 

Antra, matavimo metu specialistas suteikia nemokamą konsultaciją tiesiai baldų montavimo vietoje.

Kuo tokia konsultacija gali būti naudinga?

  1. Ji padės sutaupyti pinigų. Remdamiesi tiksliais matavimais ir profesionaliai parengtu matavimo lapu, meistrai patars jums racionaliausią konkrečios medžiagos naudojimo, spintų ir spintelių išdėstymo variantą tiesiog vietoje. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad brangią medžiagą galima pakeisti pigesne. Kartu tokia medžiaga nebus prastesnės kokybės ir išvaizdos. 
  2. Tinkamas būsimo ausinių ar spintos elementų išdėstymas kambaryje sudarant planą ir atliekant matavimus pašalina galimus netikėtumus montuojant ir toliau eksploatuojant baldus.

Dizaineriui, turinčiam nestandartinių matavimų patirties, tereikia išklausyti kliento pageidavimus ir apžiūrėti patalpą, kad iš karto “nubrėžtų” baldų planą. O realaus bendravimo su klientu režimu patarti ir aptarti geriausius variantus kiekvienai konkrečiai patalpai.

Baldų įmonė UAB “Baldų arsenalas” siūlo baldų gamybą pagal užsakymą. Atliekame matavimus, kuriame dizainą, gaminame unikalius aukštos kokybės komplektus, pristatome ir profesionaliai surenkame baldus “iki raktų”.