Baldų ir interjero apdailos spalva sukuria nuotaiką ir daro įtaką bendram interjero įspūdžiui labiau nei bet kuris kitas veiksnys. Ji gali būti ryški ir prislopinta, tonizuojanti ir raminanti. Renkantis palankią spalvą virtuvei, ypatingas dėmesys skiriamas praktiškumui. Ar ji nėra tepama? Ar ją lengva prižiūrėti? Ar čia bus malonu kurti kulinarinius kūrinius, ar tiesiog sėdėti su puodeliu kavos?
Pagrindinės virtuvės spalvos pasirinkimo taisyklės
Pirmiausia dizainas turėtų atspindėti jūsų skonį ir stilių. Kartu egzistuoja tam tikros taisyklės ir dėsningumai. Be pageidavimų, yra veiksnių, kurie turi įtakos spalvų suvokimui ir jų išvaizdai. Jie yra šie:
- patalpos dydis;
- lubų aukštis;
- apšvietimo lygis;
- langų buvimas ir skaičius;
- į kurią pusę yra langai;
- stiliaus kryptis;
- pagrindiniai baldai.
Paprasčiausia taisyklė – nustatyti vieną pagrindinį objektą ir pagal jo spalvą rinktis baldus bei dekorą. Toks atskaitos taškas gali būti:
- virtuvės komplektas;
- prijuostė;
- virtuvės sienų spalva;
- buitinės technikos prietaisai;
- dekoras.
Pavyzdžiui, raudonos kėdės ir kai kurios viršutinės komplekto dalys gali tapti akcentais. Tokiu atveju raudonos spalvos dalis tarp visų naudojamų atspalvių turėtų būti apie 10 %.
Galite pridėti dar keletą ryškių purslų: rankšluosčių, krepšelių, prieskonių indelių. Jei naudosite per daug raudonos spalvos, ji taps įkyri ir nesudarys tinkamo įspūdžio. Kitos spalvos turėtų padėti akcentinei spalvai atsiskleisti visu ryškumu.
Nusprendę dėl akcento, turite nuspręsti, kuo jį papildyti ir kokiomis proporcijomis. Subalansuotas santykis yra 60/30/10, kai:
- 60% – pagrindinė, dominuojanti spalva;
- 30 % – papildoma;
- 10 % – akcento spalva.
Labai svarbu suprasti, kad dominuojanti spalva nėra ta, kuri jums labiausiai patinka ir kurią norite naudoti kuo dažniau. Ji yra fonas, kurio fone kitos dvi spalvos bus aiškiai matomos.
Ar norite apsieiti be akcentų? Jokių problemų. Remkitės 50/50 santykiu. Tai reiškia, kad interjere leidžiama naudoti tik 2-3 konkrečius atspalvius. Turite pasirinkti 2-3 spalvų schemas. Pavyzdžiui, smėlio spalvos paletę sudaro kreminė, karamelinė ir kava su pienu.
Baldai ir interjero apdaila
Apsvarstykite, kokia spalva tinka virtuvei ir atskiriems jos elementams. Taisyklė “baldai šviesesni už grindis, bet tamsesni už sienas” yra aktuali, o kartais dizaino idėja leidžia ją sulaužyti.
Sienų apdaila gali būti neutrali arba, priešingai, spalvinga. Jei mėgstate originalius tapetus ar plyteles, rinkitės lakoniškus baldus ir dekorą be spalvingų raštų. Spalvingas sienas subalansuos paprasti, bet kontrastingi baldai.
Baltos sienos yra neabejotina tendencija. Medžio dekoras naudojamas kaip papildoma spalva, o akcento spalvą rinkitės savo nuožiūra. Sienos, dengtos plytomis arba akmenimis, yra gana kaprizingos. Jos harmoningai derinamos tik su šviesiai smėlio ir balta spalvomis. Kitos spalvos tiesiog atsveria dekoro veiksmingumą.
Dažnai dėmesio centre atsiduria virtuvės prijuostė, pagaminta iš keraminių plytelių, odos ir pan. Tokiu atveju lubos, grindys ir galvūgalio spalva būna neutrali.
Norėdami išvengti susisaistymo su stalviršiu, ieškokite neutralių dekorų. Stalviršiai dažnai gaminami iš akmens dėl jo ilgaamžiškumo ir rafinuotumo. Šią medžiagą rekomenduojama naudoti kur nors kitur: palangėje, baro prekystalyje, sienos fragmente.
Geriausius virtuvės baldus Vilniuje gamina baldų įmonė UAB Baldų arsenalas. Įmonė siūlo ne tik patikimus ir modernius pagal užsakymą pagamintus baldus, bet ir profesionalias projektavimo, pristatymo ir montavimo “iki raktų” paslaugas.