Ar verta pirkti pigius vonios baldus

Vonios kambario baldai paprastai susideda iš nedidelio skaičiaus spintelių ir spintelių. Tačiau jis turi didelį funkcinį ir estetinį krūvį ir yra naudojamas specifinėmis sąlygomis. Be didelės drėgmės ir temperatūros svyravimų, vonios kambariuose nuolat susiduriama su buitine chemija. Todėl nuo baldų medžiagų kokybės priklauso jų ilgaamžiškumas. Atidžiau apžvelkime visas žinomas medžiagas, iš kurių gaminami vonios kambario baldai, ir išsiaiškinkime, kam nereikėtų taupyti.

Pagrindo medžiagos

Aukštos kokybės pagrindas yra gaminio ilgaamžiškumo garantija.

MDF plokštę sudaro susmulkintas medienos pluoštas, suspaustas dideliu slėgiu. Ji yra tankesnė ir vientisesnė nei medienos drožlių plokštė. MDF plokštės yra atsparesnės drėgmei, jų plokščias paviršius yra puikus pagrindas fanerai, plėvelei ar lakui klijuoti.

Medžio drožlių plokštės. Gaminant medienos drožlių plokštes naudojamos didesnės frakcijos medienos drožlės, todėl jų struktūra yra nevienalytė. Vieninteliai medžio drožlių plokštės privalumai yra pigi kaina ir paprastas darbas su šia medžiaga. Ši medžiaga blogai toleruoja drėgmę. Specialūs impregnantai suteikia jam atstumiančių savybių, tačiau jie tik sumažina lakšto išbrinkimo storį. Dekoratyvinis sluoksnis ant medžio drožlių plokštės dedamas laminavimo būdu.

Pirkdami baldus iš medžio drožlių plokštės arba MDF, turėtumėte atidžiai ieškoti atvirų, neapsaugotų pjūvių ir atplaišų. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į galinių paviršių būklę. Mažuose vonios kambariuose nerekomenduojama naudoti medžio drožlių plokščių.

Natūrali mediena. Mediena atrodo dailiai ir stilingai, tačiau ji taip pat susiduria su atsparumo drėgmei problemomis. Minkštos medienos vonios baldai pigesni, tačiau jie labiau linkę deformuotis ir nepakenčia nuolatinės drėgmės. Be to, jie gali supūti ir supeliję. Jie labiausiai tinka vonios kambario baldams:  ąžuolo, buko, klevo ir kitų kietmedžių. Spygliuočių geriau vengti.

Fanera. Kita vonios kambariams skirta medžiaga – fanera. Su juo lengva dirbti, jis gerai lenkiamas, o tinkamai apdorotas išlaiko savo eksploatacines savybes net ir esant temperatūros bei drėgmės pokyčiams. Skirtingų prekės ženklų faneros atsparumas drėgmei skiriasi.

Plastmasė. Tai labiausiai drėgmei atspari ir nebrangi baldų medžiaga. Plastikui forma, spalva ir dydis nėra problema. Vienintelis trūkumas – jis neatlaiko mechaninių pažeidimų. Įbrėžimai yra plastiko problema.

Išoriniai baldų paviršiai

Plėvelės. Biudžetingiausias ir paprasčiausias variantas. Kad plėvelė nesubraižytųsi ir nenusiluptų, turėtumėte rinktis brangius variantus.

Fanera. Tai plonas medžio gabalėlis, kuriuo uždengiamas pagrindas. Ant viršaus užtepami dažai, lakas, aliejinis vaškas arba lakas.

Melaminas. Gana patvari danga, kuri gali puikiai imituoti medieną. Melaminas yra atsparus saulės spinduliams ir buitinėms cheminėms medžiagoms, o patekęs į vandenį nesuyra.

Lakas arba emalis. Įvairaus blizgumo lakai puikiai tinka faneruotiems, dažytiems ir mediniams paviršiams.  Jie puikiai apsaugo pagrindą nuo mechaninių pažeidimų, drėgmės, grybelio ir atrodo estetiškai.

Akrilas. Akrilo danga nebijo ultravioletinių spindulių, įbrėžimų, drėgmės ir mechaninių pažeidimų. Jį lengva prižiūrėti. Jis atrodo rafinuotai, tačiau yra brangesnis.

Taigi akivaizdu, kad pigūs vonios kambario baldai nėra visai tinkamas sprendimas, nes tokie baldai ilgai neišsilaikys. Tada vėl teks pirkti naujus. Turėtumėte atkreipti dėmesį į kokybę ir ilgaamžiškumą.

Užsisakyti ir pirkti vonios baldus, pasižyminčius aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu, galite iš pirmaujančio baldų gamintojo – UAB “Baldų arsenalas”.  Šiame versle dirbame jau 20 metų. Specializuojamės individualių baldų pagal individualius užsakymus gamyboje. Bendradarbiavimas su garsiausiais medžiagų ir priedų tiekėjais, moderni gamybos įranga ir kvalifikuoti darbuotojai užtikrina ne tik mūsų gaminių ilgaamžiškumą ir stilių, bet ir prieinamas kainas.