Baldų eksplotacijos ir priežiūros taisyklės

Baldų eksploatacijos ir priežiūros sąlygos ir taisyklės

UAB “Baldų arsenalas”, 2020 m. 
1. Bendros baldų eksploatacijos rekomendacijos

Laiko tarpas, kurio metu baldai išlaikys savo išorinį vaizdą ir funkcionalumą, priklauso nuo sąlygų, kuriose bus eksploatuojami. Laikydamiesi vos kelių paprastų baldų eksploatavimo ir priežiūros taisyklių ilgai džiaugsitės puikia baldų būkle.

Oro sąlygos ir aplinkos poveikis tiesiogiai veikia baldų būklę, išorinį vaizdą, kokybines ir eksploatavimo charakteristikas. Siekiant išvengti greito dažyto paviršiaus senėjimo, medinių elementų deformacijos, baldus reikia saugoti nuo intensyvaus šviesos, drėgmės, temperatūros poveikio.

Baldus reikia apsaugoti nuo ilgalaikio tiesioginių saulės spindulių poveikio, nes kai kurių dalių spalva dėl ilgalaikio intensyvios šviesos poveikio gali pakisti.

Vidinio apšvietimo šaltinį draudžiama įrengti arčiau nei 20 cm nuo baldų detalių, nes dėl to gali pakisti gaminio spalva, atsisluoksniuoti plastmasė ar laminatas, perdžiūti mediniai elementai ir medžio lukštu padengtos detalės.

Patalpoje, kurioje eksploatuojami baldai, rekomenduojama palaikyti apie 50–70 % santykinę drėgmę. Reikia vengti ypač aukštos ar ypač žemos santykinės drėgmės, nes per tam tikrą laiką dėl to gali deformuotis baldų elementai (išbrinkti, perdžiūti, atsisluoksniuoti). Siekiant išvengti tokių pasekmių rekomenduojama naudoti oro drėkintuvą ir džiovintuvą, kad patalpoje būti palaikoma normali santykinė drėgmė.

Labai aukšta ar labai žema temperatūra, taip pat didelis temperatūrų kontrastas gali gana smarkiai pakenkti baldų detalėms. Reikia atsiminti, kad baldai yra skirti laikyti gyvenamosiose patalpose, kur nėra staigių temperatūros ir/ar drėgmės svyravimų. Baldai nėra pritaikyti lauko sąlygoms. Baldus rekomenduojama eksploatuoti +18°С – +25°С temperatūroje. Baldų detalės negali būti arčiau 1 m nuo šilumos šaltinio (įskaitant apšildymo prietaisus). Reikia saugotis, kad ant baldų nepatektų daugiau nei 50°С temperatūros įkaitę daiktai (lygintuvai, keptuvės ir kt.). Nerekomenduojama, kad baldai patirtų ilgalaikį karšto oro poveikį (nepilnai uždaryta orkaitė, ilgai įkaitusi viryklė, kaitinimo lempų spinduliavimas). Dėl karšto oro poveikio karkasų ir fasadų paviršių medžiagos gali pradėti atsisluoksniuoti.

Baldus reikia saugoti nuo: tiesioginių saulės spindulių; tiesioginio garų poveikio baldų paviršiams; mechaninio poveikio (vengti smūgių, nebraižyti paviršių); skysčių poveikio (sudrėkintus paviršius būtina nedelsiant nusausinti); staigių temperatūros pokyčių; aukštos temperatūros, pvz., nestatyti įkaitusių indų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus; atviros ugnies. Ypač saugokite dažytus MDF (vidutinio tankio medienos plaušų plokštė) ir kitus baldų paviršius nuo mechaninio poveikio.

Siekiant išvengti garų ir aukštos temperatūros, išsiskiriančių maisto gaminimo metu, poveikio baldams, virš viryklės gamintojo nurodytame aukštyje (aukštis gali skirtis, atsižvelgiant į viryklės tipą – dujinė ar elektrinė) būtina sumontuoti garų surinktuvą. Baldai turi būti sausoje vėdinamoje patalpoje. Jokiais būdais nerekomenduojama uždengti groteles ir oro ištraukimo angas, reikalingas buitinių prietaisų ventiliavimui. Gaminant maistą, nepamirškite įjungti gartraukį, kad garai nesikondensuotų ant baldų arba lubų, kuriems garai gali padaryti didelę žalą. Taip pat patariama gartraukį įjungti maksimaliu pajėgumu keletui minučių prieš pradedant gaminti, kad susidarytų oro apykaita patalpoje.

Nedėkite kavos virimo aparato ir virdulio po pakabinamomis spintelėmis, nes vandens garai ir aukšta temperatūra gali sugadinti baldus.

Neatidarinėkite veikiančios orkaitės durelių. Neatidarinėkite indaplovės durelių plovimo programos metu, kadangi iš vidaus gali ištrykšti karštas vanduo arba gali išsiveržti karšti garai.

Baldus reikia saugoti nuo chemiškai aktyvių medžiagų poveikio (koncentruotų šarmų, rūgščių, skiediklių ir t. t.). Netgi trumpalaikis tokių skysčių poveikis gali padaryti žalą ne tik baldų paviršiams ir mechanizmams, bet ir jūsų sveikatai.

Kadangi daugelyje valiklių yra koncentruotų, chemiškai aktyvių medžiagų ar abrazyvinių (šveičiančių) dalelių, baldų priežiūrai naudoti tik specialius valiklius, skirtus baldų priežiūrai.

Nešvarumus ir drėgmę nuo baldų paviršiaus pašalinti reikia minkštu audiniu (pliušas, flanelė ir t. t.) arba naudoti specialias servetėles, skirtas baldų priežiūrai. Negalima naudoti skudurėlių ir audinio, turinčio abrazyvinių dalelių, nes tai gali sugadinti dažus ir laminatą.

Nerekomenduojama ilgai laikyti nenuvalytus bet kokios kilmės nešvarumus nuo baldų paviršiaus, nes gali susidaryti nebepašalinamos dėmės.

Korpusiniai baldai (virtuvinės spintelės, prieškambario baldai, spintos, komodos ir t. t.) turi būti naudojami pagal savo funkcinę paskirtį. Ne pagal paskirtį naudojami baldai gali būti sugadinti. Visus daiktus spintose ir spintelėse reikia išdėlioti taip, kad svoris tolygiai pasiskirstytų visame lentynų ir stalčių plote. Sunkiausius daiktus rekomenduojama dėti kiek galima arčiau tvirtinimo vietų, t. y. prie lentynų ir stalčių kraštų. Aukštų baldų konstrukcijų (virtuvinių ūkinių spintų, spintų, stelažų) apatinėje dalyje rekomenduojama laikyti sunkesnius daiktus nei viršutinėje. Tai užtikrins didesnį šių konstrukcijų stabilumą.

Nekabinkite ant durelių ir stalčių papildomų svorių. Atidarinėkite ir uždarinėkite baldų dureles ir stalčius švelniai, jų netrankant. Nenaudokite per didelės jėgos atidarydami–uždarydami paslankias baldų detales. Siekiant išvengti spintų ir kitų baldų durų vyrių stalčių deformacijos, baldų duris ir stalčius reikia uždaryti be triukšmo ir laikyti uždarus. Neuždarinėkite baldų durelių ir stalčių didesne, nei juose sumontuota pritraukiamoji galia (mechanizmams su pritraukimu).

Nenaudoti baldų kaip paaukštinimo priemonės ar kaip atramos ir nelaipioti ant jų.

Lengvai pašalinamas dėmes valyti švaria, sudrėkinta vandenyje šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalyti švariu, sausu audiniu.

Metalinius paviršius valyti specialiomis valymo priemonėmis, neturinčiomis kietų dalelių ir balinimo savybių. Nuvalius buitinės chemijos valymo priemonėmis, paviršių nuvalyti švariu, sudrėkintu vandenyje audiniu bei nušluostyti sausu audiniu.

Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis baldų metalo apdailos arba atskirų mechanizmų ir aksesuarų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją.

Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui.

Reikia atsiminti, kad daugelio spintų, komodų durys atsidaro tik 90° kampu, todėl negalima bandyti atidaryti duris didesniu kampu, nes taip gali būti sugadinti vyriai.

Praėjus tam tikram eksploatacijos laikui kai kurios mechaninės baldų dalys (vyriai, pakėlimo mechanizmai, stalčių tvirtinimai) gali prarasti optimalų reguliavimą, atliktą baldų surinkimo metu, ir sutepimą. Baldai tinkamai funkcionuos, jei laiku bus reguliuojami vyriai arba kreipiančiosios sutepamos parafinu ar kita panašias savybes turinčia medžiaga. Jei atsipalaiduoja srieginių sujungimų mazgai, juos būtina periodiškai paveržti.

2. Baldų fasadai

Reikia atsiminti, kad baldų fasadas atlieka dekoratyvinę funkciją, todėl gaminio išorė vertinama vizualiai, esant normalioms sąlygoms, ne mažesniam nei 100 cm atstumui ir 90° kampui į apžiūrimą gaminio paviršių, maksimali apžiūros trukmė – 30 sekundžių. Jeigu apžiūros metu fasado paviršiuje nepastebimi defektai, tai toks fasadas laikomas tinkamu eksploatacijai.

Apsauginę plėvelę (jei tokia yra) rekomenduojama nuimti tuomet, kai baldas visiškai surinktas. Apsauginė plėvelė apsaugo nuo subraižymų transportuojant ir renkant baldus.

Laminuotos medžių drožlės plokštės (LMDP) baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš LMDP pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali „išbrinkti“ ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio, jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.

Laminuotos medžių drožlės plokštė (LMDP) yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.

Nuvalius baldus jų paviršiuje gali likti mikroskopiniai pėdsakai. Jų matomumas priklauso nuo paviršiaus spalvos ir apšvietimo. Tokie pėdsakai netrukdo naudoti lakuotą paviršių pagal paskirtį. Dar labiau – jų negalima išvengti per ilgalaikį naudojimą, kaip ir kitų blizgančių lakuotų paviršių atveju, pvz., automobiliuose. Įmonė pretenzijų dėl tokių pėdsakų ant paviršiaus atsiradimo nepriima.

2.1. Fasadai, pagaminti iš medžio masyvo ir padengti medžio lukštu

Pirmiausia reikia atsiminti, kad medis yra natūrali gamtoje auganti medžiaga. Medžio spalva ir tekstūra kiekvienai virtuvei ar atskiram baldų paviršiui suteikia unikalumo. Medžiui yra būdinga tai, kad skirtingo apšvietimo sąlygomis skiriasi tekstūra ir spalva, todėl toks reiškinys laikomas visiškai normaliu. Tai tik patvirtina aukštą medžiagų kokybę ir negali būti pagrindu pateikti pretenziją. Kaip ir kitos natūralios medžiagos, medieną veikia pernelyg drėgnas ar sausas oras. Nors ir padengtas kokybiškais dažais, medis gali išbrinkti arba susitraukti. Virtuvę reikia įrengti patalpoje, kurioje palaikoma vidutinė temperatūra ir santykinis drėgnumas.

Fasadai iš medžio masyvo ir iš MDF plokštės, padengti natūralaus medžio lukštu, yra jautrūs tiesioginiams saulės spinduliams bei tiesioginiams spinduliams nuo šviesos šaltinių. Dėl šių spindulių poveikio gali pasikeisti spalvos sodrumas (truputį patamsėti fasadų apdirbimui naudojamas lakas arba fasadas gali pašviesėti). Atspalvio ir spalvos intensyvumo pasikeitimas dažniausiai pasireiškia fasaduose, pagamintuose iš taip vadinamų „raudonojo“ medžio rūšių. Fasadai, pagaminti panaudojant vertingų rūšių medžių šaknų lukštą, gali natūraliai senti, ant šių fasadų gali atsirasti „gyslos“. Tai yra normali medžiagos reakcija.

Virtuvinių baldų fasadus reikia valyti medienos pluošto struktūros kryptimi, nes taip geriau nuvalomas fasadas, neužkimšant smulkiausių masyvo struktūros įdubimų.

Vienintelė iš medžio masyvo pagamintų baldų fasado apsauga gali būti specialus vaškas, skirtas būtent šiai medžiagos rūšiai, ir natūralaus medžio paviršių priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra palmių ar parafino aliejaus.

Medienos masyvo ir lukšto fasadus draudžiama plauti dideliu vandens kiekiu, nes medžio paviršiuje gali atsirasti pūslės ir paviršius gali atsilupti nuo pagrindinės dalies. Tokius paviršius galima valyti neutralaus skysto muilo tirpale sudrėkintu ir gerai išspaustu audiniu. Nuvalius paviršių drėgnu skudurėliu, reikia iš karto jį sausai nuvalyti. Per sujungimo siūles į fasado vidų patekusi perteklinė drėgmė gali sudaryti mikroįtrūkimus. Norint to išvengti fasadą reikia nusausinti. Negalima leisti riebalų ir kitoms labai nešvarioms dėmėms nudžiūti ant fasado paviršiaus, nes šiose vietose ant medžio ar medžio lukšto gali susidaryti nepašalinamos dėmės.

Natūralaus medžio paviršių reikia saugoti nuo smūgių, mechaninių pažeidimų, aštrių daiktų poveikio. Negalima leisti, kad paviršiai trintųsi su metaliniais daiktais.

Mediniai paviršiai ir fasadai su intarpais iš natūralaus lukšto turi būti saugomi nuo bet kokių agresyvių medžiagų (skiediklių, benzino, rūgščių, acetono ir kt.) patekimo ant jų.

2.2. Dažyti ir lakuoti fasadai

Virtuvės baldų, pagamintų iš MDF plokštės, nudažytų ar nulakuotų elementų išvaizda laikui bėgant gali pakisti dėl agresyvios aplinkos (aukšta ir žema temperatūra, ilgalaikis tiesioginių saulės spindulių, garų poveikis ir t. t.) poveikio bei dėl valymo priemonių ir metodų, kuriuos naudojate šių paviršių priežiūrai.

Dažytus paviršius reikia saugoti, kad ant jų nepatektų jokie agresyvūs skysčiai (skiedikliai, benzinas, rūgštys, acetonas ir kt.). Fasadų priežiūrai netinka abrazyvinės priemonės, plovimo priemonės, neskirtos dažytų paviršių priežiūrai, stipraus poveikio skiedikliai ir rūgštys, taip pat kietos kempinėlės. Negalima naudoti plovimo priemonių, kurių sudėtyje yra chloro. Dažytus ir lakuotus paviršius reikia saugoti nuo smūgių ir aštrių daiktų poveikio, nes netgi nestiprus smūgis daiktu ant dažyto paviršiaus gali palikti įdužimus.

Paviršių periodiškai valykite minkštu audiniu ir būtinai naudokite specialiai gaminiams skirtas valymo priemones. Dažytų ir lakuotų paviršių priežiūrai naudojamos servetėlės ar skudurėliai negali turėti abrazyvinių medžiagų. Baldų lakuotų paviršių priežiūrai galima naudoti specialius poliravimo skysčius, kurie, dažniausiai, taip pat ir nuvalo paviršių. Virtuvės baldų poliravimui negalima naudoti poliravimo skysčių, kurie neskirti kontaktui su maisto produktais. Keičiant ar papildant baldų elementus gali būti pastebimas spalvos skirtumas, tačiau tai nėra laikoma nekokybiško baldo požymiu.

3. Stalviršiai ir sienų plokštės iš LMDP

Iš laminuotos MDP (medžio drožlių plokštė) pagaminti stalviršiai yra darbinis paviršius virtuvėje. Medžiaga, iš kurių jie gaminami, yra specialiai skirta trumpalaikiam kontaktui su drėgme. Tačiau stalviršių sujungimų vietos drėgmei yra neatsparios. Kategoriškai draudžiama pažeisti apsauginį hidroizoliacinį sluoksnį ant stalviršių sujungimų ir stalviršių sujungimų su plautuve ir virykle vietose. Pažeidus hidroizoliacinį sluoksnį, sujungimo vietą reikia apdoroti hermetiku silikono pagrindu.

Dėl trumpalaikio stalviršio paviršiaus kontakto su verdančio vandens purslais ar karštu maistu pats stalviršis nenukentės, tačiau kontakto vietose gali susidaryti dėmės. Vietas, ant kurių pateko karštas maistas, reikia nedelsiant nuvalyti silpname šarminiame skystyje (skystas muilas ir pan.) sudrėkintu skudurėliu. Negalima ant stalviršių dėti karštus daiktus (arbatinukus, keptuves, lygintuvus ir t. t.). Naudokite specialius termoizoliacinius padėkliukus. Dėl aukštos temperatūros poveikio gali išsilydyti ar deformuotis paviršius.

Ant stalviršio negalima atitirpinti sušaldytų maisto produktų ar ant paviršiaus ilgai laikyti labai šaltus daiktus. Dėl didelio temperatūrų kontrasto gali atsisluoksniuoti paviršius.

Ant stalviršio paviršiaus negalima doroti ar pjaustyti produktus arba per stalviršį braukti kietu daiktu. Šiems tikslams būtinai naudokite specialias pjaustymo lenteles.

Hermetiko klijai kristalizuojasi ir sukietėja per parą po stalviršio sumontavimo, todėl šį laikotarpį naudoti stalviršį draudžiama. Taip užtikrinamas patikimas stalviršio ir plautuvės sujungimas.

Laikykitės atsargumo priemonių, kai naudojate blizgančius stalviršius. Naudojimo pėdsakai (pavyzdžiui, stumiant indus paviršiuje atsiradę įbrėžimai) bus pastebimi labiau nei ant matinių paviršių. Molinių ir porcelianinių indų dugnas paprastai nėra poliruojamas. Tokį indą stumiant stalviršiumi jame gali atsirasti įbrėžimai ir nutrynimai. Tokie įbrėžimai ir nutrynimai netrukdo naudoti stalviršio pagal paskirtį, jie neišvengiamai atsiranda stalviršio eksploatacijos metu, todėl jie negali būti pagrindu pateikti pretenziją.

3.1. Stalviršiai ir sienų plokštės iš akmens masės

Akmens masės stalviršiai yra atsparūs netgi intensyviam mechaniniam poveikiui, šviesai ir buityje naudojamoms medžiagoms, įskaitant silpnas rūgštis, taip pat neilgai trunkančiam iki +150°С temperatūros poveikiui.

Negalima daryti staigių smūgių aštriais daiktais. Tai gali išmušti stalviršio paviršių.

Ant gaminio paviršiaus negalima dėti daiktų, kurie stalviršio paviršių gali įkaitinti daugiau nei +120°С temperatūros.

Ant darbinio paviršiaus nerekomenduojama dėti indų su pažeistu dugnu, nes taip galima pažeisti poliravimą.

Gaminius iš akmens masės rekomenduojama valyti minkšta kempinėle ar audiniu, naudojant buitines plovimo priemones. Negalima naudoti metalinių šveistuvų ir abrazyvines daleles turinčių plovimo priemonių. Taip galima sugadinti paviršiaus poliravimą.

Esant nežymiam poliravimo pažeidimui (išblukimui) rekomenduojama naudoti standartinę poliravimo priemonę.

Esant žymiems išoriniams pažeidimams – giliems įbrėžimams, išmušimams ir įtrūkimams – rekomenduojama kreiptis į gamintojo specialistus, kurie pilnai atkurs išorinį vaizdą be gaminio demontavimo.

Gaminiams iš akmens masės reikalinga minimali priežiūra. Tinkamai prižiūrima akmens masė ir praėjus daug laiko bus tokia pat graži, kaip ir eksploatacijos pradžioje.

Akrilo akmuo yra atsparus nuo -30°С iki +120°С temperatūrai, trumpalaikiam iki +200°С temperatūros poveikiui, nedegus. Tačiau nuo viryklių nuimtus ar iš orkaičių ištrauktus karštus indus reikia dėti ant šilumai atsparių padėkliukų.Negalimas staigus temperatūrų skirtumas, nes, kaip ir kiekvienos kietos medžiagos atveju, gali būti pažeistas medžiagos vientisumas (atsirasti įtrūkimai).

Draudžiamas ilgalaikis agresyvių cheminių medžiagų poveikis gaminiams iš akmens masės. Jeigu tokios medžiagos, įskaitant tirpiklius, metalo valymo priemones, medžiagas, kurių sudėtyje yra metileno chlorido, rūgštines valančias priemones, pateko ant stalviršio ar plautuvės iš akmens masės, šias vietas skubiai nuplaukite dideliu kiekiu vandens su muilu.

Draudžiama užkelti visą kūno svorį ant gaminių iš akmens masės, nes gaminių konstrukcija nenumatyta tokiai apkrovai.

Pilant karštą vandenį į akmens masės plautuves prieš tai reikia atsukti šalto vandens čiaupą.

Akmens masė yra lengvai atkuriama medžiaga, nes per visą storį yra vienoda struktūra ir spalva. Daugumą pažeidimų, įskaitant atsiradusius nuo stiprių smūgių, aukštos temperatūros ar chemikalų poveikio, dažniausiai, galima pašalinti vietoje, atkuriant pradinį lygų ir higienišką tvirtą paviršių.

4.  Kėlimo ir stumdymo mechanizmai

Ištraukiami virtuvės baldų stalčiai turi būti prikrauti tolygiai, užtikrinant stumdomų dalių (kreipiančiųjų) vienodą apkrovą. Daiktus lentynose rekomenduojama išdėstyti, laikantis šio principo: sunkiausi daiktai – arčiau krašto (stalčiaus sienelių), lengvesni daiktai – arčiau centro.

Negalima viršyti išstumiamų virtuvinių baldų stalčių, pagamintų iš MDP, dugno leidžiamą 5 kg apkrovą, metalinių stalčių (metabox) leidžiamą 20 kg apkrovą, stalčių (tandembox) leidžiamą 30 kg apkrovą; leidžiamą lentynų (spintose, stelažuose) 10 kg apkrovą. Bendra vienos pakabinamos spintelės apkrova negali viršyti 70 kg.

Neuždarinėkite baldų durelių ir stalčių didesne, nei juose sumontuota pritraukiamoji galia (mechanizmams su pritraukimu).

5. Gaminiai iš stiklo

Reikia nepamiršti, kad stiklas – tai trapi medžiaga, todėl gaminiai iš stiklo gali sudužti tiek nuo dinaminio (smūgis, kritimas ir t. t.), tiek nuo statinio (per didelė lentynėlių apkrova, staigus temperatūrų pokytis) poveikio. Baldų dureles su stikliniais elementais reikia darinėti atsargiai, negalima perkrauti stiklinių lentynėlių. Stiklinius paviršius reikia saugoti nuo kontakto su kietais, sunkiais daiktais.

Stiklinių elementų valymui turi būti naudojamos specialios priemonės, skirtos stiklo valymui. Negalima naudoti priemonių, kurių sudėtyje yra abrazyvinių medžiagų, taip pat kempinėlių, kurių darbinis paviršius yra iš metalo drožlių ar pluošto. Valant stiklines lentynėles rekomenduojama jas ištraukti iš spintelių, nes ant baldų korpuso ar fasado patekusi stiklo valymo priemonė gali pažeisti jų paviršių.

6. Furnitūra

Praėjus tam tikram eksploatacijos laikui baldų mechaniniai elementai (vyriai, kreipiančiosios, pakėlimo mechanizmai) turi būti sutepti ir vėl tinkamai sureguliuoti. Apie tai signalizuoja girgždesys, sunkiai atidaromos durelės ar ištraukiami stalčiai ir t. t. Jeigu pastebėjote šiuos pakitimus mechanizmų darbe, nereikia naudoti labai didelės jėgos atidarymui ar uždarymui. Tam, kad visi mechanizmai tinkamai veiktų, reikia laiku pareguliuoti vyrius ir sutepti kreipiančiąsias.

7. Garantijos sąlygos

Baldams garantija netaikoma šiais atvejais:

  • Jei baldai buvo savarankiškai transportuojami.
  • Jei baldai surinkti savarankiškai ir nekvalifikuotai.
  • Jei baldai naudojami ne pagal paskirtį.
  • Jei nesilaikoma baldų eksploatacijos sąlygų.
  • Jei savarankiškai pakeista baldų konstrukcija.
  • Jei savarankiškai atliktas baldo remontas arba baldas buvo savarankiškai išmontuotas, pergabentas į kitą kambarį ir vėl sumontuotas.
  • Jei netinkamai naudojami stumdymo ir uždarymo / atidarymo mechanizmai.
  • Jei į stumdymo ir uždarymo / atidarymo mechanizmus pateko pašalinis daiktas.
  • Jei viršyta maksimali leistina mechanizmams ir gaminiams nustatyta apkrova, dėl ko deformavosi mechanizmas ar gaminio fasadas ir / arba korpusas.
  • Gamintojas savo sąskaita netvarko fasadų, detalių ir mechanizmų su matomais mechaniniais pažeidimais, atsiradusiais po baldų priėmimo akto pasirašymo.
  • Gamintojas savo sąskaita netvarko fasadų, baldų mechanizmų ir aksesuarų korozijos atveju, jeigu jie nėra apsaugoti nuo korozijos. Pastaba: baldų mechanizmai ir aksesuarai yra apsaugoti nuo korozijos, jeigu tai yra nurodyta specifikacijoje.
  • Jei nesilaikoma šioje vartotojo ir baldų priežiūros instrukcijoje pateiktų reikalavimų ir rekomendacijų.

DĖMESIO!!! Gamintojas pretenzijų dėl detalių iš LMDP išbrinkimo nepriima, nes detalės išbrinksta tik dėl neteisingos baldų eksploatacijos.

8.  Pretenzijų dėl produkcijos kokybės pateikimo tvarka
  1. Korpusinių baldų garantinis tarnavimo laikas yra iki 24 mėnesių nuo pagaminimo dienos.
  2. Tik raštiškos pretenzijos dėl kokybės priimamos garantinio laikotarpio metu mūsų įmonės salonuose arba biure.
  3. Pretenzijos dėl defektų, atsiradusių pirkėjui nesilaikant baldų eksploatavimo instrukcijoje nurodytų sąlygų, nepriimamos.
  4. Garantija netaikoma eksploatacinėms medžiagoms, naudojamoms baldams surinkti.
  5. Detalės, gaminiai ir mechanizmai su paaiškėjusiais technologiniais defektais garantiniu laikotarpiu restauruojamos ar pakeičiamos naujomis gamintojo sąskaita.

Sprendimą dėl prekės pakeitimo ar defekto pašalinimo gamintojo sąskaita priima gamintojo ekspertų komisija, remdamasi mūsų įmonės specialistų išvada ir mūsų įmonės specialistų padaryta defekto nuotrauka.